Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, sotul tau ar fi bine sa ia si un probiotic pt protejarea florei intestinale, care va fi serios afectata de cele 2 antibiotice. Si, poate, si un hepato protect. Sa intrebe medicul. Eu stiam ca tratamentul pt helicobacter se face 2 luni la rand, cate 10 zile pe luna. Sa speli toate tacamurile cu apa, cat poti suporta de fierbinte, si detergent.
Sanatate.


allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

allinta, draguta si grijulie ca de obicei. ia dat doctorul si ceva ptr protejarea florei intestinale.

mi's kaput, cred ca am cam exagerat azi cu mersul pe jos. bine ca nu s-a umflat genunchiul. ne-am luat tricouri si fuste, la copil i-am luat halat de baie. a facut circ la magazin, bine mai mascat asa, ca el nu se imbraca cu material 'din ala'. are aversiune fata de anumite materiale si nu le-ar atinge nici platit. i-am gasit pana la urma asa cum ii place lui, si i-am cumparat si un prosop mare rosu. daca ati fost azi pe la Nurnberg si ati vazut in magazine o mama stand pe trepte inconjurata de sacosi, aia eram io. kaput.


msl1, esti normala si o mama perfecta. traieste asa cum crezi si simti tu, nu cum impun altii. ai grija de tine si cand nu mai poti scrie aici.


alinuk,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Kari,..

Aici nu gasesc nici tricouri nici fuste sport cum imi plac mie..de fapt nu gasesc mai nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

kari, eu relatiile astea dintre frati nu le pot intelege. pur si simplu nu pot. sa traiesti atitia ani unul cu celalalt si sa nu mai ai ce sa iti spui si ce sa vorbesti si sa te gindesti la celalat. e trist, cand se ajunge aici.
cand mai aud ca sunt si altii in situatia mea,parca imi da curaj...
si cu venirea aici, i-am spus iar, sa-si ia viza si bilete de avion si poate veni oricand in vizita, macare,cazare si plimbare locala gratis...dar tot nu vrea cica sa-i platesc eu totul, totul...de parca cresc banii in stejarii mei, din spatele casei....
dar hai sa vb de altele mai vesele.

astazi de la ora 9 pana la ora 13 a stat sotul sa puna plasa la gard. si acum e tot afara, uda gradina, ca, cu ploile de aici baza tot in noi sta.
de sapt viitoare daca ma ajuta Dumnezeu sa nu ma mai doara piciorul, iar am de lucru prin gradina, buruieni...sapat pe langa copaci, fertilizat...
vanataia mea de la picior de pe tibie e cat podul palmei. oare o sa-mi treaca vreodata? am facut o greseala enorma ca nu am pus gheatza imediat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


ptr toata lumea. e proaspata si aromata.

duminica frumoasa cu soare sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna cafea, kari.
Mai rau e cu soarele. Adica ploua.
Tora a (re)descoperit in pod un esperssor vechi, il are de o caruta de ani. Nu l-am folosit, eu nu prea beau cafea, ea prefera solubila.
Ei, dar a facut o cafeluta cu el...si acum am trecut amandoi la portie Eu doar in we...dar parca am descoperit America. Cand n-am pastile pentru Picollo, am o solutie la schimb.

Mada...hai in Bucuresti, te dau pe mana fetelor mari. Te imbraca de n-ai aer.
E drept, nici bani n-o sa mai ai...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,nu zi de doua ori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

auzi la Rufus? s-a dedulcit la cafea. eu am crezut ca pe a mea o lauzi...

mada, grabeste-te la noi inca sunt reduceri. hai aici, ne si cafelim intre timp.

plec pe afara, cica in parc. e soare si barbatul zice sa profitam. acuma clar nu am inteles de ce anume vrea sa profite....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Kari, pai cafeaua ta o laud!
Vrei sa vezi ca are un nume nemtesc?
Plimbare placuta!
(eu zic sa-l lasi sa profite de ce-o vrea, cine stie cand te mai intalnesti cu ocazia asta...o fide bine)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Acuma ninge.
A plouat toata ziua.

Mi-ar fi placut sa se termine iarna asta.
Am auzit ca in multe localitati din America e furtuna de zapada.
O fi si pe la Buflea?
Sta vreuna dintre voi prin California?

Am facut supa cu galusti pentru mama ca e griputata rau. Nu au iesit galustile, dar oricum mi-a dat telefon si mi-a spus ca asa supa buna n-a mai mancat de mult. Si galustile au avut un gust extraordinar.

Intre timp m-a rugat fii-mea sa-i scriu la calc lectia de istorie, ca cica invata mai bine cand e colorata.
Ei bine, lectia asta m-a fascinat. Despre etnogeneza popoarelor.
O lectie superba.
Asta a fost si parerea ei.

Michelle
exista o alifie impotriva vanatailor. Te rog sa-ti cumperi si sa-ti dai. La noi se cheama arnica si e facuta de Urgo.
Si cred ca si la voi se gaseste.

Mergi la inceput