Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, unde sa pleci maica cu copiii la ski...cu asa monster blizard!vrei sa aud despre tine la stiri? stati oameni buni acasa...o sa tot aveti timp de skiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea e remarcabil sa ai asa prietena la nevoie. merita sa-i faci un cadou, ceva daca tot nu-ti ia bani.

eu de aia nu ma incurc cu serviciul...ne e greu cu un salariu...dar cum nu avem pe nimeni sa ne bazam la nevoie, mai bine stau acasa...asta e viatza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

I-am facut de Craciun ... I l-am lasat la usa ca sa nu ma refuze. M-a sunat, mi-a multumit si a doua zi a venit si ea cu cadouri pt copiii mei.

Mama zice ca nu vrea sa imi ia bani sau cadouri pt ca nu vrea sa faca un commitment ... Mie mi-ar conveni mai mult cu bani, ca sa nu am impresia ca abuzez mereu de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

aseara am ramas blocata intre telefoane si discutii cu politia plus cel de la asigurari.

so, ieri am ajuns la politie si ma uitam ca la poarta noua, ma intrebam ce caut eu acolo. ptiu maika ce de lume nebuna pe lumea asta... asa, sa revin
in fine, dupa discutii cu stapana catelului si politia, a ramas ca politia face dosar si il trimite mai departe la judecatorie. eu (stiu stiu ca ar fi trebui sa matur pe jos cu catelul, sau cu doamna) nu am facut nici o plangere. dar pe aici asa functioneaza de bine treburile ca politia face oricum sesizare si merge in instanta. deci de scapat madam nu scapa.
plus ca, catelusul e la a treia abatere.... asa ca doamna trebuie sa plateasca. ce ma enerva aseara la politie ii spunea 'o, tu micul meu inger, trebuie sa te las cateva zile'... cainele va fi luat si dus intr-un centru ptr animale si supravegheat cateva zile.

io-s bine, deloc traumatizata, chiar suspect ca nu am nimik. in afara ca in prima seara am visat catelusi mici prinsi de piciorul meu... in realitate sunt ok. mi s-a oferit consiliere psihologica si trebuie sa merg la prima sedinta, ca sa vada aia ca nu-s traumatizata. e drept ca ieri ma incercau niste ganduri criminale. sa nu ma spuneti la nimeni.

una peste alta am avut o saptamana excelenta!

astazi le-am povestit la colegi si ne-am amuzat impreuna de situatié.
cum spuneam, am avut o saptamana excelenta care nu se putea incheia decat excelent! cu doua ore inainte sa plec de la servici, am probat podeaua sa vad daca rezista. nu stiu cum... pur si simplu am dat cu nasul si genunchiul stang de podea. nasul e ok, ca am amortizat cadrerea cu genunchiul. admiratorul a venit si a inceput sa-mi spuna ca numai ghinioane am .... WAS? astea ghinioane? astea sunt nimikuri, si am spus pe romaneste cu durerea in dinti 'astazi am o zi excelenta!' am primit dheata si apoi o crema speciala ptr lovituri, si iarasi gheata. la urma am plecat acasa pe picioarele mele
faza cea mai tare a fost cand m-au dezbracat sa vada piciorul si am ramas in chiloti in fata colegilor, iar admiratorul casca ochii la floricelele mele roz.

sunt ok, ma doare putin genunchiul dar nu am nimik mai mult, vad ca nici nu s-a umflat cum mi se spusese.

am avut o saptamana excelenta!


bufleo, esti bestiala. ar trebui as te faci actrita:

Andra, eu promit sa nu te dezamagesc niciodata, nici atunci cand vom fi doamne cu par alb si nepoti

restul doamnelor, ptr sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Karri te iubesc,stii?!
Ma gandesc daca nu cumva iti reinnoiesti legamintele cu Mr V ca la asa cazatura e musai sa te mariti
Mai bine ca n-aveai tanga ca facea admiratoru' infarct de placere.

Rufus cele mai cele galusti si cei mici au zis:"cea mai buna supa facuta de cea mai buna mama"

Bufleo acu' stii reteta deci pune mana si fa galusti ca de facut ski n-ai cum in weekendul asta

Citat:
ma depresati cu dietele astea care nu merg...eu nici nu mai incerc.


Cea mai inteleapta hotarare,Michelle,dar inca nu-s gata sa renunt,ce vreti ma vad inca randunica



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

I-am facut de Craciun ... I l-am lasat la usa ca sa nu ma refuze. M-a sunat, mi-a multumit si a doua zi a venit si ea cu cadouri pt copiii mei.

Mama zice ca nu vrea sa imi ia bani sau cadouri pt ca nu vrea sa faca un commitment ... Mie mi-ar conveni mai mult cu bani, ca sa nu am impresia ca abuzez mereu de ea.


Buflea am invatat eu de la o prietena buna si pe alocuri din experienta proprie ca, ceea ce oferi Universului, e posibil sa ti se intoarca sub o forma la un moment dat inapoi.
Chit ca ai sau nu asteptari in sensul asta.


primeste cu bratele deschise
cu siguranta oferi la randul tau Universului ceva... stie el mai bine ce

Si noi aici avem parte de o parte, o particica nah




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mai Kari pai la ce spui tu acolo..consiliere psihologica..
mai ca mi-as scoate un crac de blug la inhatzat

da ia zi tu, din ce motiv ai probat tu podeaua aia?
Nu cumva era umeda si nu exista niciun indiciu in sensul asta...
Abia iti faci mana cu potaia, ii actionezi in instanta si pe astia de atenteaza cu podelele lor la viata oamenilor in chilotei cu floricele roz



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

felicitarile Mariei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:



Andra, si io pe tine. nu stiu daca ne reanoim juramintele, ca doar ce ne-am aniversat luna trecuta.

podeauan era uda, doamna de la curatenie cand ma vazut jos s-a facut alba la fata. in cazuri de-astea se lasa cu snactionari si despagubiri serioase. ea trebuie sa marcheze zona unde curata, dar nu prea o face.
totusi am constatat astazi cat de mult ma iubesc colegii, chiar si cei cu care vin mai rar in contact.

admiratorului i-am spus ca-i mut ochii la ceafa cu prima ocazie. noroc cu alta colega ca ma acoperit repede cu o bluza. altfel sarea grenada in aer. cuiul era deja scos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ma faceti sa ma simt mai bine, cand vad ca nu sunt singura care ma intind pe jos....
kari, cum sa te dezbraci in chiloti sa iti vada piciorul? glumesti?

si pe mine ce ma doare piciorul! abia am venit de la magazin dupa iar cativa km facuti pe acolo....sunt terminata....si william ma ia de buna, sa-i fac pizza, sa-i fac prajituri...sa-i fac ceaiuri...sa-i pun film...

si tot azi, ca sa fie ziua buna, am aflat de la doamna lui Willy ca aveau si testare de la District...si azi a pierdut pregatirea.

iar cred ca sunt singura dintre parintii paranoici care o sa-i ceara sa ne anuntze si pe noi in prealabil cand sunt testele astea...
zau daca inteleg care e secretul de nu spune?!

nu ati vrea sa stiti cate am pe suflet si imi stau de fapt in git sa le spun la scoala...dar mi-e ca i se pune pata pe el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

of michelle, crezi ca io am vrut sa fiu dezbracata? da trebuia vazut piciorul, iar cracul pantalonului e starmt.
mi-am amintit michelle ca nu ti-am povesti ce relatie de 'dragoste' am eu cu fratele meu. fratele cel mare, desigur. nu ne vorbim decat cand crede el ca poate sa vorbeasca. bine, asta de ani buni, caci inainte eu am fost cea care initia comunicarea. el a fost mai aparte din familie (ani de zile am suspectat ca a fost schimbat la maternitate, nu seamana la caracter cu nici unul din parinti) mai increzut si arogant. si foarte destept, dar asta pica pe locul 5,5.
personal mi-au trebuit ani sa ma conving ca el 'asa este' si nimik nu-l va schimba. si ca dragoste cu forta nu se poate. pardon, relatii de frate-sora. drept urmare m-am hotarat sa nu mai fiu vioara a saptea.

i-am spus clar 'eu sunt disponibila sa avem o relatie frumoasa, daca si tu vrei asta. dar nu ma voi face pres si nici nu-ti voi permite sa-mi spui tu mie cand si cum trebuie sa avem relatie de frate si sora'
i-am mai spus sa nu confunde profesia cu familia. ca noi nu suntem subordonatii lui. punct.
ma suna rar, cand isi aduce aminte si cam intotdeauna cu interes. altfel cum ar mai fi el fratele cel mare?
iar eu m-am dezvatat sa imi pese de prostiile si mofturile lui.
ptr ca vreau sa-mi traiesc viata fara sa fiu in permanenta afectata de relatiile deficitare dintre noi.


alinuk, nemti sunt mai catolici decat papa in unele chestii. cica as fi traumatizata dupa coltii infipti in gheata mea. dar nu stiu aia ce ganduri aveam io atunci, numa traume nu.

Mergi la inceput