Pingunici, sosete si altele...pe'ndelete!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Androix, abonamentul era acasa, il uitase. In instanta a depus copie, inclusiv dupa chitanta. Asta e, se intampla.
Fetele mele-s mai scolite, fac ca tine: n-am buletin, va rog sa ma duceti la politie si sa-l sunam pe tata. Nu le duce nimeni la politie. Tora e mai naiva
Da, se pierde timp in instante supraaglomerate. Contestatiile s-au judecat in "deschiderea" proceselor penale, acelasi complet, eliberasera deja primul rand urmau sa vina arestatii, venise procurorul...si se discuta despre amenzi. Ca naiba.
Mai, cred ca tanti Patriciu cere sa fie amanata cu plata, oricum e naspa sa te judeci cu un miliardar, ca n-ai bani de taxe Cam care ar putea fi rezolvarea situatiei? (ca-i trebuie vreo 70 milioane de euro)
Mada, nu trebuie s-o scolesti tu...eu am o vecina in curte care, de prin 2000, ne-a tarat in procese pe toti din familie, impreuna sau separat. Zeci de dosare, alte multe zeci de sedinte in judecatorie, tribunal sau CA. Iti dai seama ce cunostiinte vaste am, da?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

N-am citit link-ul, dar eu cred ca tanti Patriciu cere jumatate din avere ca s-o puna la adapost. Ca nenea are cateva zeci de meleoane de euro datorii pe la banci care au cerut popriri pe conturi si sechestre. Tare mi-e ca, tanti nu va cere si jumatate din datorii si nenea va fi de acord cu asta. Asa ca, taxa de timbru nu-si are rostul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

eu azi nu prea am chef de nimic.

Cand era nashparlia mica Celcesforaie se speria cand regurgita mai mult sau facea febra si incepea sa se agite sa dea din maini: hai sa chemam doctorul, e bolnava, nu vezi! Copilul are ceva. Sun la salvare. Fa ceva.

Cand am operat-o de polipi a venir dr. la mine si mi-a spus: daca barbatul acela cu pulover bej, cu fata speriata care nu mai poate respira, e sotul dvs. mergeti pana la el ca sta sa lesine.

Mai tarziu cand fata avea nu stiu ce gripa si el era tot asa, speriat mi-a zis donsoara: de ce e tata asa speriat? O sa mor?

Dar.. cand a fosr vorba sa o ia si sa o dea in cel mai periculos Montagne russe de la Disneyland nu s-a dat in laturi.
Eu citind despre ce este vorba: viteza uluitoare, te arunca printr-un tun cu nu stiu ce viteza (mach x) intuneric total, te rasuceste pe toate partile, cu capul in jos, pe laterala, cu spatele, etc. - am iesit de la coada.

Nu am reusit sa o iau si pe fii-mea. Am asteptat cumintica pe o banca.
Fumam. A venit la mine o tipa sa-mi ceara o tigara. Mi-a spus ca e foarte speriata ca e fi-sa in grozavia aia. Fi-sa avea 16 ani. A mea 9.
Mai vine o tipa. Se blestema ca si-a lasat baiatul acolo. Imi arata un afis:
Nu aveau voie persoanele cu rau de masina.

Atunci mi s-au muiat picioarele si asa au ramas pana ce i-am vazut venind.
Albi la fata. Zambete strambe.
Fusese ingrozitor. In momentul in care l-au rugat sa-si goleasca buzunarele si-a dat seama ca e ceva serios. I-a fost rusine sa renunte.
Fii-mea imi spunea ca avea obrajii pana la urechi, vroia sa aplece capul si nu putea.

Bun: au fost ametiti vreo 2 ore si i-a durut capul pana a doua zi la pranz. Copila mea nu a putut dormi in noaptea aia ceea ce m-a facut sa-i spun domnului ca nu o sa-l iert pana la moarte.
Noroc cu fii-mea care a inceput sa planga intervenind intru iertarea lui.

Ei nu stiu: nu l-am iertat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

N-am citit link-ul, dar eu cred ca tanti Patriciu cere jumatate din avere ca s-o puna la adapost. Ca nenea are cateva zeci de meleoane de euro datorii pe la banci care au cerut popriri pe conturi si sechestre. Tare mi-e ca, tanti nu va cere si jumatate din datorii si nenea va fi de acord cu asta. Asa ca, taxa de timbru nu-si are rostul.




Eu nu cred, ca altfel s-ar fi inteles bine mersi in afara tribunalului, nu aveau de ce ajunge la judecata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai viviana, fii si tu ingaduitoare. Ce vina are omul? E clar ca totul e safe acolo, altfel n-ar functiona.
Noi barbatii punem mare pret pe tehnica si mai putin pe sentiment, cand e sa acceptam un risc, o provocare. Uite, eu am fost multi ani intr-un aquapark si n-am avut curaj sa ma dau in cel mai tare topogan. E drept, ma dadusem intr-unul mai slabut si mi s-a parut nasol, slipul devenise tanga si asa a stat o perioana, nu-l mai puteam scoate. Insa anul trecut m-am rasculat si, avand o pereche de izmene pana la genunchi, am avut curaj, macar nu-mi intra tot in fund. Asta mi-am zis: e proiectat astfel incat sa nu se intample nimic. Si nu s-a intamplat.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si cum l-ai scos?

Ei si eu m-am dat in ciocane si o chestie de aia...de nu stiam in ce parte sa ma uit....da` numai odata..am experimentat si nici macar aquatoboganle nu-mi plac,am ramas fara sutien odata.Si nici nu l-am mai gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
... mici chestii zilnice, gen "ai grija sa nu cazi pe scari", "vezi ca aluneci", "vezi sa nu-ti bagi creionul in ochi", "nu taia cu cutitul ca esti prea mic", dar la ski il duce singur, la fel merg cu bicicleta impreuna, etc.

Aaaaaa ...astea sunt la ordinea zilei pentru toata lumea ...Dimineata cand plec de acasa ii spun "la revedere" si el raspunde "ai grija cum conduci" ...daca plec in parc cu copiii, cand ne despartim imi spune "aveti grija sa nu va impiedicati" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Viv, la mine n-o sa se intample in veci asa ceva ... barbata-meu are rau de inaltzime, dar rau de rau ...de ex acum cand am fost in Toronto, nu a vrut sa mearga pe geamul ala de la et XX unde se vede totul jos ... o prostie efectiv. Geamul era 2x2 si super aglomerat, se vedea de la o posta ca e solid, era murdar de cizmele turistilor si in jos nu se vedea mai nimic... ce ma deranjeaza pe mine la barbata-meu este ca nici nu vrea sa incerce, nici nu s-a apropiat de geamul ala, sa vada macar cum arata ...

Si cand ma gandesc ca lucreaza la et 17, intr-un birou cu 2 pereti de geamuri ...eu cred ca nu s-a uitat niciodata pe geamurile alea.

In parcuri de distractie tot eu sunt aia care se arunca pe toate partile ... eu cred ca de aia nici nu prea vrea barbata-meu sa mearga la Disney, caci da, suntem aici la 3 ore de zbor de Florida si nu am fost niciodata ... nu vrea pentru ca tot ce e de facut pe acolo sunt majoritatea parcuri de distractie, sau asa am auzit ...

Eu cand m-am dus aici la "six flags" si m-am dat cu fiu-meu intr-o chestie din aia, am inchis ochii, habar nu am cand ne-a sucit, cand ne-a invartit ... dar ce m-a deranjat a fost ca dezi eram legata pe toate partile, mi se balanganea si lovea capul de spatarul scaunului si pentru ca miscarile erau bruste, la fel, nu prea puteai sa-l intepenesti ... si pe mine m-a durut capul dupa aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Mai viviana, fii si tu ingaduitoare. Ce vina are omul? E clar ca totul e safe acolo, altfel n-ar functiona.
Noi barbatii punem mare pret pe tehnica si mai putin pe sentiment, cand e sa acceptam un risc, o provocare. Uite, eu am fost multi ani intr-un aquapark si n-am avut curaj sa ma dau in cel mai tare topogan. E drept, ma dadusem intr-unul mai slabut si mi s-a parut nasol, slipul devenise tanga si asa a stat o perioana, nu-l mai puteam scoate. Insa anul trecut m-am rasculat si, avand o pereche de izmene pana la genunchi, am avut curaj, macar nu-mi intra tot in fund. Asta mi-am zis: e proiectat astfel incat sa nu se intample nimic. Si nu s-a intamplat.

–, ...
Auzi Rufus, dar nu va da niste saltelutze de plastic ? Aici nu cred ca am vazut tobogan pe care sa iti rupi slipul ...

Ah ! La toboganele alea cu apa ii place si barbatului meu, e rac, semn de apa, nu stiu, acolo nu-l deranjeaza inaltimile ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Kari, eu as cere daune, nu ca sunt eu rea, ci pentru ca daca omul nu plateste, nu se invata minte. Cand stii ca ai catelus cu bot scurt si dinti ascutiti, si catelul e si pofticios ( ai picioare frumoase?? mirosi a carnita frageda...), atunci ai grija sa cumperi si o lesa zdravana. Cum ar fi fost sa nu fi avut gheata sau sa fi fost un copil in locul tau!?
Nu am nimic cu oamenii si cu pet-urile lor, atat timp cat nu ma ating dintii lor. Dupa aia, mi-i arat si eu pe-ai mei. Cati mai am. ( inca n-am ajuns la dentist, cand vin din Ro, musai!!)




hallo randunicilor

n-am timp de povesti, dar promit ca revin mai pe seara. io, carne frageda? tre sa le spun si alor mei ce prospatura au la usa.

Mergi la inceput