Ghiocei martie-aprilie2009 *457*Alaturi de IULIA!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu nu stiam ca tr sa ne formalizam in halul asta pentru o iesire la iarba verde.
Vine omu cu boxa, carnatul si berica si se aseaza unde-i loc .

Monn- Ne lipsesti!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Mai ales cu berica! Carnat nu consum ca-s la regim, o friptura mai slaba, o ciuperk... Si aduc si "ceva frumos"!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa si Victor-Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Aoleu, uitasem ca mustu e MICU, nu carnatu.
Pt restul legumelor e libertate absoluta...

Ceva frumos...un pled cu floricele.
Mie de la tine mi-ar placea un tort la castron.

Gata! Ma opresc aici, ca va suparati si chemati politia sa ma scoata din luminish.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Roro, sa-ti traiasca sanatos baiatul!
Si sa aveti o zi "super-super", cum ar spune Ian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Copiii vostri au luat vreodata eritromicina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

La noi distractie maxima:
-miercuri eu rau...frisoane inclusiv joi
-vineri frisoane Isabella,rau
-sambata frisoane Bogdi



O duminica minunata va doresc!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta si lumineaza!

sanatate multa!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 36
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Copiii vostri au luat vreodata eritromicina?

Keutu cheliutu


A mea nu.
Roro, "La Multi Ani!" flacaului si multa distractie!!
Dodo, grija mare la frisoane, pot fi simptom de pneumonie...sunteti mai bine, toti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu nu stiu cum sa fac. La cateva ore dupa ce ia antibioticul ( eritromicina), imi vomita. Eu inteleg din asta ca nu-l tolereaza. Nu stiu ce sa fac, sa-l dau in continuare pana maine si sa merg la dr, sa-i zic sa-l inlocuiasca ( a mai primit de doua ori antibiotic, dar altceva), sau sa-l intrerup pana maine cand merg la dr.

Simo, da, accepta caruciorul, dar nici n-ar avea de ales. Eu n-am scos niciodata caruciorul din uz. Cand a inceput sa mearga si refuza sa stea in el, am continuat sa-l iau cu mine, iar cand obosea, il luam putin in brate, iar apoi in carucior. Eu stau intr-un oras mic, care nici nu cred ca are autobuze interne, ce am vazut trecand pe aici, fac legatura cu aeroportul sau cu alte orase. Autobuze circula mai mult pe margine si prin interiorul orasului cred ca doar pe 2-3 strazi( strazile sunt scurte, cu 2 benzi, pe o banda sunt parcari, deci nici n-ar avea pe unde trece) Taxiuri, cred ca am vazut vreo 3 pe la gara. Orasul e mic, il poti parcurge pe jos, majoritatea au masini, multi circula cu biciclete, presupun ca asta e si motivul pt care nu-s mai multe autobuze sau taxiuri. Iar caruciorul dublu pt mine e extrem de important. Daca unul e bolnav, daca am programare undeva, daca treb sa ajung la farmacie repede ( aici farmaciile/ doctorii au pauza de pranz), daca vreau sa mergem la un loc de joaca mai departe de casa, il pun repede acolo si am plecat, fara sa tot toc copilul cu " hai mai repede". Iar cum a fost vineri, Keutu initial a zis ca merge pe jos, sa-l pun pe baby in carut, iar la capat blocului si-a dat seama ca n-a putere sa mearga. Ce m-as fi facut cu amandoi? Si nici n-am la cine apela in caz de " urgenta" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, Alexandre!
Dodo, sanatate multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:


1. Care e modul PREFERAT de a petrece timp cu copilul/copiii din dotare? 1 singur.

Sa ii citesc ceva, orice ce are si poze. (asta e modul preferat de mine)

2. Aceeasi intrebare dar legata de partener. Intrebarea se refera la PREZENT, nu la placerile vinovate din trecut, nici la cele pofticioase din viitor

Sa il tina in brate in timp ce conduce masina (in parcare).

3. Vine primavara. Daca ar fi sa inviti la picnic DOUA tufete, care ar fi acelea?
Anca si Ina

4. Recomandati un film.
Nu iubesc filme. Imi sunt indiferente.

5. Cum actionati/reactionati acum cind copilul refuza sa faca ceva?
in general are voie la opinia proprie (si la refuz).

De cele mai multe ori ii vorbesc ca "asa e bine" de facut pentru ca asa ingerasul lui este fericit. Daca nu este un lucru important nu apelez la ingerash si il las sa creada ca a castigat.

6. Ce talent credeti ca are copilul?

Nu stiu daca este talent dar are spirit de observatie.

7. Ce adevar ascuns ati descoperit de cind sinteti mama?
Ca pot fi si organizata.

8. Ce planuri de vacanta aveti?

Ehei, maica...Momentan, le-as numi vise...dar am incredere ca Cineva sus ma iubeste. Am parintii alaturi si ma rog pentru sanatatea lor.

9. Ce preferati: ciocolata sau vinul?
Pot sa le prefer pe amandoua? Eu sunt un "drogat" de weekend. Adica, sambata dimineata eu beau cafea cu muuuuult lapte (v-am spus ca m-am lasat de un an de cafea zilnic) si musai alaturi un cub, 2, 3, 5 de ciocolata sau bomboane de ciocolata. Insa si dupa masa de pranza de duminca, cand suntem cu totii la masa e MUSAI sa servesc un pahar de vin. Vin de-al nostru de butuc. Cu apa, evident.

10. Ce preferati: sexul oral sau "normal"?
Asta e din genul intrebarilor care eu, una, nu le vad sensul in discutii dintre fete. Cu ce cresc daca optez pt una sau alta? In fine..., daca tot e la sfarsit hai sa raspund si eu o data la astfel de intrebari stupide. Normal, evident. Ca is NORMALA.


Mergi la inceput