LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am inteles! Pai asta este ”buba„ ca se plictisesc foarte repede si trebuie mereu sa fie ceva nou. Nici noi nu stim ce sa ii mai cumparam sa-i mai capteze atentia si sa ne mai lase sa ne odihnim putin fizic cu fotbalul asta. Sotul zice acum 2 saptamani...stiu cum facem, mergem la magazim si-l lasm pe el sa aleaga ceva, ce-i atrage ochiul. Si a luat el de acolo de pe raft 2 masinute, un circuit din acela pentru 4 ani cu masini de politie,elicopter,ambulanta...super interesant dar, cine sa se joace cu el? Si acum sta descompus prin cutia de jucarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


mada , ce idee sa iau si eu plastilina.. play&dough?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

bineinteles, nu se usuca daca o ti in cutia ei, iar bucatelele mici, mici care cad pe jos se usuca ...sa fac ca niste firimituri de paine (Colorata) si le maturi/aspiri f usor. Eu am luat si un dispozitiv din ala de presare a plastilinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata dragelor, cam tarziu dar acum m-am adunat ..

azi e ultima zi de salina la vlad, ca veneam zilnic cu el ca e langa serviciul meu salina..rezultate..nu stiu, doar ca tuseste rau dimineata si seara..la urechi la ultimul control insa ni s-a spus ca e bine, curate curate..acum eu nu m-am linistit si il mai duc sa-l vada cineva saptamana viitoare cu gradi in schimb mai amanam, am vorbit si doamna a zis sa-l mai tinem acasa ca sunt in pline viroze, luni a chemat o clinica sa le faca la toti exudate pt streptococul betahemolitic, ceva de scarlatina deci numa de bine..

ce de dulciuri faceti si voi, credeam ca sunt singura eu de 2 saptamani am facut doar biscuiti si banana bread..in weekend incerc ceva noi..primele pe lista sunt niste chifle cu mascarpone, le-am vazut la ama pe blog

bbyasmi, imi place concediul vostru..mai aveti loc in portbagaj ?

ally pupici la micul fotbalist..e extraordinar cum si-a descoperit el pasiunea asa de mic

somleac, ma bucur ca a fost deosebita petrecerea..asa si trebuia

strumph, pt jucarii ti-as recomanda sa te uiti la pozele lui catank..sa vezi ce frumos poti improviza ceva de joaca "interesant"..nu intotdeauna jucariile din comert sunt apreciate, mai ales daca au multe si nu mai prezinta interes..eu stiu ce spun ca numai eu stiu cum arata casa mea..
v-am zis ca a venit preotul cu Boboteaza si s-a speriat, m-a intrebat asa ispasit "Dar cati copii aveti Doamna?"

cu cel dea-l doilea topic, hmm...pe mine nu ma deranjeaza..e ca si cum m-as "chinui" sa dau cuiva strain "Buna Ziua" sau sa deschid cuiva usa sa intre e doar un gest frumos, lipsit de deranj din partea mea, cel putin asa il vad eu..
bine, mie imi place sa fac lucruri fara a primi ceva la schimb,atunci am satisfactie..
scrisesem mai mult dar am sters, nu mai detaliez ca nu vreau sa fiu interpretata, sa mi se ridice vreo statuie dar nici sa nu fiu sincera nu pot..

oricum, pur intamplator, citeam ieri ceva legat de siteul acesta, de comunitatea aceasta.. era o plangere a unei mamici, dar asta e mai putin important..
pana la urma trebuie sa fim constiente ca nu e casa noastra, e doar un site, e accesibil tuturor si suntem la vedere, e public

azi dimineata m-a intrebat vlad in masina cand mergem si noi la munte ? trece iarna si eu n-am ajuns cu ei, parca imi pare rau..eu nu iubesc iarna, se pare ca nici ei prea mult..dar un weekend prelungit la zapada parca nu-i chiar asa o tragedie ...asa ca astept si eu ceva recomandari pt cele care ati fost, eventual mai aproape de buc..prin brasov, sibiu, etc..sa se poata skia/invata ..adica o partie usoara pt copii ar fi indicat..
so, ceva recomandari ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumf, in general, nu doar despre fetele care lipsesc este vorba.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!




pai hai ca daca tot mi-s dintr-o bucata azi sa continui lista, nu ?

Mada - suntem de multe ori pe aceeasi lungime de unda, nu mereu, dar e geamana de a mea si mi-e tare draga si are un loc aparte Ailed mi-e draga ca e acolo cand ai nevoie de cineva pe umarul cui sa plangi si nu numai, eu am tras de ea sa continue sa intre pe forum, remember? , Roxy - e dintr-o bucata si zice ce gandeste, fara sa o dea codita , Yasmi- tu cu ideile tale, nu te abati de la ele si le sustii pana in panzele albe, bravo! , catank- suflet mare si frumos, iubitoare si o luptatoare!!, Ally sportiva noastra portarita, bucatareasa desavarsita, Cami- la inceput ma cam stresa modul ei de a scrie, m-am obisnuit si la fel, cu modul ei de a expune lucrurile , Lidia - mamica de fetita superba si nu numai , copiloi- imi pare rau ca nu scrie des pe aici, desi stiu ca ne mai citeste , Andreea- mamoasa pana in panzele albe si imi pare rau ca nu mai are timp de noi acum de cand cu jobul , Ina- ti-o spune exact asa cum e, verde-n fata si nu aproba pe nimeni doar pe pricipiul " polically correctnessului sper ca am scris corect in engleza, am uitat-o , Miki- acolo cand ai nevoie de ea , imi plac rabdarea si intelegerea, calmul si pacea ce le emana , alehiam - o super mamica, dar intra numa rar si la subiect pe aici , alexina- intr-o zi vreau sa o intalnesc si live si sa o srang in brate tare , Somleac - o mamica si o femeie cu familie si suflet pe masura, Alina06- de cand cu bb2 imi pare rau ca nu mai intra pe la noi, e o fata buna , cum se mai zice pe la noi , yvyana- oricand cu un sfat medical in mana Simonacip, tare imi pare rau ca nu mai scrie de cand e cu scoala, si pe ea vreau sa o cunosc live, poate data viitoare cand merg in ro , Felicitas- disparuta o vreme buna, dar bine revenita in forta! , anda15 - din cat am apucat sa o cunosc pana acum, o super mamica care vrea sa ii dea libertate pustiului si sa il creasca independent! ... mai sunt si alte persoane cred care le-am sarit dar cred ca nu am apucat sa le cunosc prea bine si de aia nu am zis nimic

Felicitas, la multi ani! eu de la inceput ti-am spus ca imi place numele tau si retin ca te-am intrebat daca te cheama Felicia ca am si eu o verisoara cu numele asta si mi-e tare draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

daca tot a deschis ally subiectul "preferentiale" ia sa vedem ce preferate avem cine are curaj sa continue???


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



din cele "under-cover" sau din cele cu "active presence" ?

edit:intre timp am vazut si raspunsul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

si nu in ultimul rand "LA MULTI ANI " Alexandru

nu-mi vine sa cred ca s-a dat drumul la aniversari, 2 ani din viata puiutilor nostrii

am copii asa de mari, mi se parea asa indepartat momentul asta acum ceva timp..melancolie, melancolie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, chiar as vrea sa citesc pespre dc, da-mi si mie link, pe pm daca nu vrei aici. Nu e casa noastra dar nu suntem printre straini, e oarecum inchiriata casuta Poate citi oricine dar asta nu inseamna ca tb sa vorbesc cu toata lumea daca nu am chef si nici restul nu tb sa vorbesca cu mine daca nu au chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, chiar as vrea sa citesc pespre dc, da-mi si mie link, pe pm daca nu vrei aici. Nu e casa noastra dar nu suntem printre straini, e oarecum inchiriata casuta Poate citi oricine dar asta nu inseamna ca tb sa vorbesc cu toata lumea daca nu am chef si nici restul nu tb sa vorbesca cu mine daca nu au chef

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


o sa caut si-ti trimit pe pm..nu are chiar legatura cu discutia de aici, era doar o plangere a unei mamici care nu-si putea sterge userul desi nu mai era activa.. dar era expusa ideea de public, la vedere catre oricine
deci cum spuneai, poate citi oricine..normal ca de discutat discuti cu cine vrei si ce vrei..si daca vrei..
dar e mai mult de o casuta, la noi in casa proprie nu stau usile deschise sa arunce oricine okiul, aici in schimb da..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ha...se pare ca numa` eu am fost mai curajoasa asteptam si altele la fel! glumesc, cred ca nu are multa lume curajul asta, nici macar initiatoarea acestui subiect hai sa ma contrazici yasmi

stiu stiu, nu am fost tocmai precisa, am facut o lista lunga, dar daca ar fi sa aleg doar cateva persoane, sa spunem 3-4, cele mai apropiate sufletului, din cele active aici pe forum, as zice asa : Mada, roxy, ailed si yasmi bineinteles ca si restul sunt acolo in locsorul ala special, desi nu-s pe podium

miki, eu nu prea am inteles ce ai vrut tu sa spui cu usa si fortarea, cred ca mai trebuie sa bag o cafea sa imi revin ca inca mi-s chiauna, poate si de aia mi-s asa curajoasa ca nu-s 100% treaza

..si ca sa inchei si sa plec, adun rosiile cand revin diseara nu, nu-mi plac oamenii care stau dupa gard si comenteaza, in loc sa intre sa dezbata si sa ia atitudine pentru un subiect, bineinteles ca sunt si de astia, ca doar nu toti suntem facuti la fel , trebuie sa respectam punctul de vedere , stiti voi, bla bla... dar mie imi plac oamenii cu atitudine, care chiar fac ceva si nu vorbesc pe la colturi si de multe ori aiurea... na, am trancanit destul, s-a oprit si ploaia si iesim afara la sarit prin balti

weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf vin si eu doar sa reusesc sa culc copii. am fost plecata dupa ei...

Mergi la inceput