LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

daca tot a deschis ally subiectul "preferentiale" ia sa vedem ce preferate avem cine are curaj sa continue???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, pe unde esti mami?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, am si eu o reteta super pentru salamul de biscuiti. Este preferatul sotului si o data pe luna tot il fac. Si placinta cu mere cu scortisoara iarasi ii place fff mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hai ca imi place ca v-am scos iar din barlog

sa zic si eu :

1. jucarii si jocuri : are puzzle, carti, carticele, 2 biblioteci pline ochi, lego ferma, jocuri cu bile de la ikea de lemn, 2 cutii mari de cuburi, un joc primit de la nasa cu niste bile si trebuie sa le puna ca intr-o palnie si cand ajung jos ating un buton si aplauda, canta... trenulet de lemn cu forme, carticele muzicale cu butoane si invatare de cuvinte/sunete/forme ...masuta de activitati, jucarii pe care le apesi si canta si vorbesc...creioane de colorat si carti zeci, una din preferatele ei, dar trebuie sa colorez si sa stau si eu mereu cu ea, imi fura culorile din mana si le vrea ea mereu, tot ce am eu in mana, vrea ea i-am cumparat sapt trecuta vreo 10 carti de colorat cu figuri mari , cu strumfii si ferma de animale, coloram de zor, adica ea mazgaleste si eu colorez frumos si nu depasesc chenarul, dar ea e prea mica, bine ca ii place pe hartie si nu mai coloreaza peretii si tv oricum de cand mi-a pictat peretii/podelele de cateva luni, nu o mai intereseaza... plastelina a avut, i-am aruncat-o, ca era de aia soft si daca o lasi mult afara din cutie dupa ce termini joaca se usuca si se face firmituri, si ea nu se juca altfel cu ea decat arunca cu ea prin casa, parca juca basket cu ea ... acum de exemplu si-a pus cuburile de lego in pijama si umbla prin casa ca un robotel

2. ideea universal valabila vad ca e ca avem persoane dragi, chit ca nu au trecut de mult ne aducem aminte de ele, da si eu am de exemplu pe pisuc, desi nu e activa pe aici, mai vorbim pe Fb sau cand am fost in ro , am vorbit la telefon si ne-am si vazut deci exista si alte metode de a ura la multi persoanelor dragi, FB unde persoana e activa sau telefon/mail/felicitare/vedere vad ca in era vitezei si a internetului s-a uitat de metoda traditioanla ... ce rost are sa uram aici pe cineva care nici macar nu citeste ? hai ca mi-am pregatit cojocul si un capac mare de la o oala sa ma apar de rosii daca-s prea multe, le pun si le fac bulion



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

daca tot a deschis ally subiectul "preferentiale" ia sa vedem ce preferate avem cine are curaj sa continue???


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pe langa pisuc, eu vorbesc cu scrish, cu care m-am si vazut cand am fost in ro si am vorbit la telefon si vorbesc cu ea mereu pe Fb, sa zicem ca suntem prietene, sau cel putin mai mult decat cunostinte si ea stie multe din secretele de back stage, sa le spunem asa

cu Nana, pe care o stiu de mult, la fel, mai vorbesc pe FB si ne mai scriem si ne plangem una pe umarul alteia si ne consultam... mi-ar fi placut sa o cunosc si personal cand am fost in Ro dar intr-o buna zi o sa ii fac o vizita special sa o cunosc, tare imi doresc, este o persoana deosebita, o mamica curajoasa si lista poate continua

cu persi mai vorbesc pe Fb/yahoo, Monas mamica mea draga de gemenasi frumosi, Madu81 cu care m-am vazut in Praga anul trecut cand am fost... deci mai sunt, sa imi mai aduc aminte, cred ca sunt cateva persoane de care nu am auzit nimic de mult, de aia nu=mi aduc acum aminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Dorina, lasa cojocul si capacul ca nu etse cazul sa stricam rosiile pe tine mai ales ca nu sunt de sezon si sunt ceva mai scumpe in perioadata asta...Glumesc. Asta este parerea ta si nu cred ca este de criticat...ma repet,ai dreptate.Pentru ce sa felicitam personele care nici macar nu ne citesc?Doar pentru faptul ca am observat in lista sau ne-am amintit de zilele lor. Dar si asa, nu o sa treaca sa vada daca si-a mai amintit cineva si scriem aiurea.
Iar la capitolul jucarii tu ai intrebat ce se mai joaca? Pai daca stau sa enumar cate jucarii are ...la unele nici nu s-a uitat. Cu altele se joaca 3 min si gata. Uitasem sa spun ca puzzlurile ii mai capteaza atentia si cuburile acelea din lemn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nimeni curajos astazi

am inceput de ieri sa le dau la copii polen+miere+propolis. ati mai folosit careva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, in general, nu doar despre fetele care lipsesc este vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

greseli peste greseli ...scuzeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

da ally, din ce am enumerat se joaca pe rand, dar e plictisita de ele si na, faceam si eu acum inventarul, sa vedem cate-s si da, vreau sa ma inspir de la voi cu ce se joaca puii vostri sa vad poate ii cumpar si eu si o sa ii acorde atentie mai mult decat 5 min pe zi de exemplu acu are nou un set de cescute, prajitura, cutit, tava, de lemn ... s-a jucat cu ele tare in prima zi cand i le-am dat, ba imi servea si mie ceai in cescutele ei si ne faceam ca bem 5 O`clock tea e chiar ff dragut si dulce setul, dar nu o mai tenteaz... ma duc sa mai bag un ochi pe siturile de jucarii sa vedem ce-mi face cu ochiul

Mergi la inceput