LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, uite azi am sa-i fac poze si lui Cristi. Ne-am propus sa mergem la patinoar in Afi.
Cristiva venit de la tuns tarziu, si cand l-am dus la culcare a trezit-o pe Cata , nu a apucat sa doarma decat 45 de min si nu a mai putut readormi... Cristi acum doarme..il asteptam sa se trezeasca, ne echipam si pelcam

somleac, tare faza cu sotul , al meu mai citeste cateodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Ally, uite azi am sa-i fac poze si lui Cristi. Ne-am propus sa mergem la patinoar in Afi.
Cristiva venit de la tuns tarziu, si cand l-am dus la culcare a trezit-o pe Cata , nu a apucat sa doarma decat 45 de min si nu a mai putut readormi... Cristi acum doarme..il asteptam sa se trezeasca, ne echipam si pelcam

somleac, tare faza cu sotul , al meu mai citeste cateodata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
Asa sa faci!!! Astept pozele deseara sau atunci cand iti faci timp sa le descarci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mi-a ajuns 3D-ul!!!! de abia astept diseara primul movie.....si o sa va pot scrie si citit direct de pe el...superrr!!!! o sa citesc odiseea la dimensiuni mari :))

ally noi il tundem cam in fiecare luna. mie nu imi place cu parul mai mare. bine nu este cazul lui EDU care are niste carlionti si pe care nici eu nu stiu daca as putea sa ii tund! apropo, parca este mai drept parul lui edu acum, sau mi se pare??

mada, am citit ceva de sarbatoare aici, dar nu mai retineam ce sarbatoare este. asta este, am profitat sa imi fac treaba daca am fost mai libera.

restul citesc mai tarziu!!! merg sa imi recuperez juniorul, careacum vb cu nasu' lui si dormea de 3 ore jumatate am zis sa il trezeascade urgenta ca daca nu il chem la noapte sa stea cu el de povesti

revin pe seara!

va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inca una...ca am citit, am ras cu o pofta si nu m am putut abtine!!! somleacbestial sotul tau!!!!!!

poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Mary, da ce faci? vad ca ai mai trecut pe la noi, acum ca ai laptop nou eu azi de dimi cand am facut lista cu descrierile te sarisi, nu stiu cum de uitasem de tine, cred ca din cuaza inactivitatii tale din ultima vreme si sa stii ca de cate ori am fost in Bucovina am vrut sa trec pe la tine sa va vad, dar odata nu mai aveam baterie la telefon si odata era tarziu si ne grabeam spre casa poate pe la toamna daca mai ajung in Ro ce mai face chiscoasa?? cu cine sta cand esti tu la munca? mama sau soacra?



Nu m-am suparat ca nu am facut parte din lista era ceva normal, si eu as vrea sa ma intalnesc cu tine, ar trebui sa merg luna viitoare in Londra ca e botezul nepotelului meu dar din pacate nu pot merge nu am liber de la servicipoate se schimba ceva si reusesc sa merg.daca nu in toamna cand vii tu abia astept..Anda e bine creste si incepe sa vb, repeta dupa noi cuvinte cand o intreb ceva imi raspunde, cand sunt la sevici sta cu socrul si cu sotul cand nu e la sevici, mai sunt zile cand vine mama si ne descurcam.
soacra e la italia o vad din an in paste..
Pupici pt tine si chiscoasa ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Somleac am ras cu lacrimi, sa stii ca e ceva normal zilele trecute am vezut la tv ce 30% din barbati fac ca femeile pp.
despre mersul la baie eu o iau cu mine nu am retineri de gen in schimb cu tati nu merge ca nu are nici un interes sa mearga dupa el la baie.
Vigantol ii dau dar nu zilnic ca uit, o perioada ii dadeam zilnic ca avea paranteza dar de cand s-au indreptat am mai neglijat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

am gatit ieri o supa crema geniala, de la Ama de pe site
http://amainbucatarie.blogspot.ro/2013/01/supa-parmentier.html

super cremoasa si hranitoare si pt pitic, am mancat ca spartii amandoi...dar sotul a facut exceptie. Of doamne ce banuitor si recalcitrant poate fi la ORICE in afara alor 3 feluri de mancare pe care le gatea madam soacra cand era mic nici sa incerce nu vrea. "da ci-i aiasta? nu-i bors? da ci-i? hm, nu mananc, imi fac niste lapte cu orez"

spre disperarea mea, daca nu vrea si nu vrea, isi gateste singur ceva (lapte cu orez d ex) decat sa incerce barim, sa guste numai.

ar mai fi broccoli - a refuzat ferm sa se atinga de asa ceva, piftie (e ingrozit / scarbit ca o vede ca tremura), si...ah dar aproape orice exceptand bors, chiftele, sarmale, paine, lapte, pilaf.

ce sa zic, stiu sa gatesc astea macar, dar eu sunt genul care experimenteaza, incearca retete, etc.
Ei n-are decat sa stea pe lapte cu orez.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, sa stapaniti sanatosi nout Tv. Noi ne-am luat LED si suntem foarte multumiti de el...se vede totul oglinda. Cat despre parul lui Edu...este la fel de carliontat, de fapt era ca acum este periuta...dar cand iesim afara ii pun fes/caciula in cap si se turteste si zburleste apoi. De aia ai senzatia ca nu se mai vad carliontii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Baietii mei dorm de aproape 3 ore si asa ma oftic ca nu am reusit si eu sa adorm. Am baut ca bleaga un Red-Bull, preferatul meu si acum stau in pat cu laptopul in brate si imi fac de lucru. Afara ploua cu galeata...deci,la plimbare doar cu masina sa mergem.

Ina, super supa! Poate o execut maine pentru Duracell-ul meu iubit. Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally multumim! si al nostru este LED, CINEMA 3D SMART TV si are diagonala de 140 cm iar cea mai si cea mai fascinata este Iasmina

Mergi la inceput