Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Felicitari Ana! Ce vitezoman e Vladimir!

Ioana, mai m-am gandit, nu stiu de unde socoteala de 4 zile ca doar ca date de nastere ies 4 zile. Eu punctia pe 5 decembrie, tu pe 7 decembrie, iar transferul pe 10 decembrie amandoua. Am gresit cu ceva?
Ce mai face Ana? Cand incepeti diversificarea? Ne-au iesit bine analizele de kk. Tu i-ai facut si alta analiza la kk in afara de coprocultura si coprocitograma?

Balanta, Prevenalul se poate face prima doza si la 8 luni, 10 luni si la 1 an.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Lorena,Oli,multumim pentru ceai!
Noi am dormit la fel de prost ca in ulimele saptamani deci nothing new..
Azi avem musafiri plus ca sper sa ies sa fac si eu primele 5 min de bronzat la solar
Oli,ai fost tare la faza cu uitatul una la alta:))
Fleur,eu sufrageria deja am facut-o oarecum baby proof,adica,avand gresie pe jos,am intins paturi si paturici ca sa amortizam caderile,am scos geamurile de la mobila(aveam geamuri chiar in partea de jos),am scos tot de prin dulapuri si am incercuit spatiu asta baby proof cu canapele.Ma bucur ca ne-am mutat pe jos pt ca acum are loc unde sa se desfasoare fara sa mai stau cu frica cazaturilor din pat
Mobilierul e bineinteles din lemn si tot mai risca sa dea cu capul in cate ceva dar n-am cum(cu ce) sa acopar si pe acolo.
Vad ca deja insista destul de mult sa se ridice in picioare deci cat de curand o sa ma termine..
Balanta,noi am facut prevenarul,prima doza la 2luni si jumatate o data cu primul lui vaccin,infanrixul

parca mai vroiam sa mai zic ceva..dar eu tot fara minte sunt..daca imi amintesc,revin

Sanatate multa tuturor!
Zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Noi raportam o noapte bunicica , cu doar 2 treziri
Fleur , am facut eu ciocolata , sotul mi-a cumparat ingredientele a iesit foarte buna , va astept si pe voi
Balanta eu nu am facut prevenarul .

Spun si aici : Daca maine este frumos si vreo mamica vrea sa mearga in Herastrau , poate luam legatura si mergem la o plimbare . Tot au anuntat caldut afara .

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

ah da,Andrrreea,si eu joc criminal case:)
eu sunt Oana Ionescu pe facebook desi numele meu real e Vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

merci fetelor, daca se poate face si la 8 luni, e ok. tre' sa ii fac lui eric si evident ca o sa ii fac si lui marc. plus varilrixul. cat de contra vaccine eram eu si uite

va rog, daca stiti niste probiotice bune si care sa nu fie f scumpe (si sa fie picaturi, nu minuni d'alea de plicuri ce trebuie dizolvate), recomandati-mi-le. tre' sa ii dau lui eric 2 sapt pe luna. multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Balanta, eu stiam de protectis ca sunt picaturi. Nu am folosit niciodata, vad ca au si niste uleuri si dioxid de siliciu, deci nu stiu cum se potrivesc cu organismul micutului tau.
http://www.farmaciastejara.ro/protectis-picaturi-probiotice-pentru-copii-p-3484.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Balanta, Protectis am folosit si noi. Dar sunt mai scumpe, 60-70 lei, sunt valabile 3 sapt, dar nici nu iti ajung mai mult daca ii dai 4 picaturi pe zi, asa cat trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Si eu tot Protectis am folosit , la BellaDona costa 50 ron si imi ajungea cam o sapt , cate 5 pic pe zi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu le dau la amandoi Baby Jarro Dephilus.e 100 lei insa abi acum dupa 4 luni se apropie de sf.se tine la frigider.eu le dau praful direct in gura, cu o lingurita f mica, ca aia de la impartasit.cu aia ii dau lyivictir toate medicamentele: calciu vitamiba d etc


eu sunt zombi.s a trezit din ira in ora de la 8 la 3 dim. a adormit apoi de la 4:30 la 7 si inca o ora de la 8:30 la 9:30

febra nu are.de tusit ffffff putin.muci nu
dinti nu.
nu stiu ce o fi da sunt moarta de oboseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

prevnarul:
dc incepi inainte de an se fac 3 doze
inceput intre 1-2 ani se fac 2 doze
dupa 2 ani faci o doza

la cel mare am facut vaccinul de hepatita A la 2 ani, prevnarul la 2.5 si varilixul la 2.8

Mergi la inceput