Piersicute de iulie august (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrrreea spune:

Buna seara!
Fetelor vreau sa va zic ca sunt intr-o mare ceata pe fb. Nici aici nu reuseam sa va identific si sa va urmaresc prea bine, dar acum cu numele reale m-am dat peste cap de tot...am mai citit pe acolo si incerc sa fac legatura intre povestile de aici si ce se discuta acolo...greu :)

Ali, Criminal Case ma joc :d Din cate stiu eu datoriile din biroul de credite se prescriu dupa 5 ani. Nu sunt sigura, dar asa imi amintesc vag.

Imi pare foarte rau pentru cele care aveti probleme de snatate cu bebiit si cu depresiile...si eu scap frecvent in cate o stare nasoala in care ma trezesc plangand sau imi fac tot felul de idei ciudate si ma jelesc de mama focului. eu sunt suparata grav din motive financiare si altee legate de spatiul minuscul in care locuim, ma consoleaza doar gandul ca am un copil sanatos (sper sa nu aiba nimic grav, o sa-l mai duc la un medic dar de-abia peste 1 luna a avut loc de programare). Poate o sa va povestesc odata despre problemele mele...
va pup noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Aruba, cine ti-a dat Prednison pentru Ana???? Ala e imunosurpresor (adica scade imunitatea)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Aruba dc ce Prednison????


andrrrea da mi o adresa de mail pe pm si iti trimit lista de echivalenta intra nick si numele de pe FB; la ce npse pagini se scriu e greu pana te prinzi care cine e...

ce inseamna cuvantul de la semnatura ta "botogas"?

si ce probleme sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Baietii mei dorm de la 7 30 amandoi...
Eu nu fac seara nimic deosebit, nu-s in stare, dar mai bantui pe la tv si net. As vrea sa ma bag in pat dar nu vreau sa perturb somnul baiatului cu tv-ul.

Voiam sa il felicit pe Vlad al Anei pt mersul in 4 labe, e o achizitie de 8 luni! Si are si viteza... (am vazut filmuletul).

Asteptam sa il vedem pe picasa si pe umblatorul Denis!

Eric a inceput sa se catere pe noi. In seara asta (inainte de a adormi amandoi de epuizare...) s-a sprijinit de ta-su si s-a ridicat in picioare, mai aplecat asa, dar oricum.

Incep sa ma gandesc serios la baby proofing. Am toata casa plina de mobile joase si cu colturi ascutite.

Fetele cu bebei umblareti, voi ati facut babyproof toata casa? Astept sfaturi de la voi, parca nu mi-as baricada chiar toate dulapurile cu incuietoare din alea speciale. Nu vorbesc de protectii pt prize etc, care-s obligatorii. Azi noapte ma gandeam sa vand patul "conjugal" care ocupa intreaga camera copilului si e colturos si sa-l inlocuiesc cu o canapea micuta. N-as vrea sa remobilez toata casa insa, cred c-am innebunit.

Laura, pana la urma ai facut tu ciocolata, sau a adus-o sotul, ca n-am inteles !

Mai fetelor, mai terminati cu dulciurile ca ma faceti sa cumpar cioco in prostie. Nu stiu zau cand aveti timp sa le faceti. (In ultimul timp Eric urla ca din gura de sarpe cand ies din camera si nu mai are rabdare nici in leaganul din usa bucatariei.)Azi mi-am luat o inimioara din aia de Sf Valentin, acum cateva zile o cutie de After eight (preferatele mele). Tocmai acu cand slabisem si eu vreo 2 kile amarate...

Andreea, ne poti povesti cand vrei din problemele tale, daca vrei si simti nevoia bineinteles . Sunteti probabil o familie tanara la inceput, cu multe pe cap si orice inceput e greu. Aveti insa un baietel superb si asta e cel mai important.

Muraturica, te invidiez! Acusi sunteti la spa...

Va doresc o trezire la o ora cat mai rezonabila si o zi de sarbatoare linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Cafeluta multa pt toata lumea si pt toate gusturile! Avem si ceai aromat si aburind. Asa ca poftiti!

Noi ne-am trezit la 5, am mancat- ne-am jucat si acum dormim. Ma duc si eu sa mai furniste somnic bun de dimineata. Azi am decretat zi fara curatenie ca e sarbatoare mare!

Ioana cum as putea uita, fetele noastre sunt surori, nu ti-am zis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata fetelor!

Va las cate o cafea sau un ceai.
Ca niciodata ne-am trezit la 6.30.
Aseara a adormit la 22.30, ea care de obicei adoarme la 23.30-00.00.
Clar, culcatul asta "devreme" nu e pt noi!
La 6.30 era fata toata numai un zambet si-si invartea capul in toate partile. N-a maii mers nici supt, nici leganat, m-am lasat pagubasa. Zic: hai sa-i schimb pampersul, daca tot ne-am trezit si o mai las asa pe intuneric, poate o apuca somnul repede. Cand sa-l schimb, facuse putin kk. Daca tot era treaza bine, hai sa o spal la chiuveta. Astept vreo 10 minute sa vina apa calda, nimic. Ok, las' ca o sterg cu servetele. Desfac pampersul din nou, facuse fata la kk de-i intrase peste tot! Ce sa mai sterg cu servetele! Am dat drumul la apa peste tot sa vina mai repede, am spalat-o si acum ne uitam una la alta.
Mi-am incalzit niste ceai si ea se lupta pe burta cu cate-o jucarie in fiecare mana. Sper sa o apuce oboseala repede si sa mai prindem niste somn.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Vreau si eu cafea cu voi, ceaiuri de lactatie, ce-aveti . Mai incolo chiar o sa pot plusa, cu cafea cred.

Aruba, prednison chiar nu suna bine.

Fleur, mersi. I-a luat fix o luna de cand a ridicat prima oara fundul (stand pe burta) pana sa mearga asa. Eric se pare ca va sari peste asta, daca se ridica aproape in picioare, cred ca va merge intai. De fapt, din cauza ca nu toti merg de-a busilea inainte de a merge in picioare, nici nu prea mai e milestone. Vlad are 2 pozitii mai verticale, ori se sprijina de ceva gen perete si sta in genunchi cu spatele drept, ori se sprijina de noi (auuu!) si sta cu picioarele drepte si aplecat. Nu avem gratii de care sa se tina asa ca poate mai dureaza ceva pana sa se ridice.

Eu inca nu am baby proof-ed... Sufrageria noastra nu e inca mobilata nou, dar ne vom gandi la el in primul rand cand o vom mobila. Prizele le avem toate cu protectie. Deocamdata il las doar pe "ringul" lui. Pe parchet mi-e frica sa il las, ca uneori se dezechilibreaza si cade, lovindu-se la cap. Eu as vrea sa inchid si dulapurile, mai ales unde sunt chimicalele, medicamentele (chiar daca ala e sus). Nu stiu, trebuie sa ma uit pe un ghid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, felicitari!

fetelor, ati facut vreuna la bb vaccinul prevenar?
daca da, cand ati facut prima doza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata, multumesc de cafea.
Aruba, imi pare rau de micuta Grace ca e bolnavioara.
Fleur, acum mi-am adus aminte ca ai zis ca e mult 2 sapt pe sucuri. Explicatia dr. a fost ca diversificarea propiu zisa incepe la 6 luni. Cu vreo 2 sapt inainte pot sa incep sa ii dau suc de morcov si mar sa ii reglez tranzitul (ea e constipata de fel, nu face decat cu bonisan, ocazional supozitor, etc). In felul acesta cand voi da morcov fiert si alte legume fierte ii va fi mai usor cu caca. Nu stiu ce sa zic, dar pana acum dr. mi-a lasat o impresie f. buna si as merge pe mana ei. Sucul zicea sa il dau intre mese si sa nu ii dau lapte ca si pana acum, cat vrea.
Am o gramada de treaba si nu stiu cand o fac daca azi e sarbatoare.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Nu gasesesc acum de unde sa editez. Ideea era sa ii dau lapte ca pana acum, cat vrea. Am scris eu gresit.

Mergi la inceput