Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Betty, ma bucur tare ca totul e bine si ai scapat asa repede.

Ele, Doamne ajuta sa fie si la tine usor si cu rezultat super bun!

Eu merg la control o data la 5 saptamani. La prima sarcina mergeam la doi medici , nu stiau unul de altul dar la 2-3 saptamani faceam ecograf. Asta pana cand cel la care mergeam pentru ca era gratis si nu era de fapt medicul meu de suflet mi-a spus ca trebuie urgent cerclaj. Acu-i acu! Ce sa fac? M-am dus la medicul meu bun si m-am spovedit, ca asta e, nici creclaj degeaba nu voiam sa fac. Si nu s-a suparat, m-a controlat si a zis ca nici nu se pune problema de cerclaj. Deci daca mergi la 2 deodata uneori in loc sa te lamuresti esti si mai incurcat. De data asta m-am lecuit si merg doar la unul.
Control pe masa nu imi face deloc, doar ininte de nastere m-a suit pe capra. In rest numai ecograf.

Azi am semnat contractul de nastere la Clinica Eva. Imi e ciuda ca daca mergeam in decembrie primeam 20% reducere fiind a doua nastere la ei. Din ianuarie au schimbat oferta asa ca mi-au dat trei consultatii pentru copil si doua pentru mine, in urmatorul an de dupa nastere. Dar eu oricum la ginecolog nu plateam ca am abonament, la pediatrie la fel, deci astea nu sunt mare castig. Preferam mult mai mult discountul in bani. De consultatiile pentru copil macar ma bucur, ca sigur o sa le folosim. Din pacate si controalele astea se fac cu anumiti medici, nu poti sa alegi medicul tau, deci tot o afacere de-a lor.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Neata fetele!!! O cafelutza vreti? Am zis si eu azi sa dorm mai mult de unde m-am trezit la 7 jum nu mai am somn :D. Intrebare voi prin ce zona il simtiti pe bebe? Sau in toate locurile din burtica? Pana ieri il simteam in partea dreapta, acum simt un pic in stanga mai sus de buric. O fii el?

16+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata

Unidanad te-as insoti la cafeluta virtuala, dar numai gandul la ea si deja mi-e rau
Elf pistruiat, sa sti ca nici eu nu merg asa des la medic, cum citesc la fete. Daca nu am probleme, nu am de ce merge. Iar sa fac eco , cred ca ajunge unul pe luna. Am fost la 6 saptamani cand mi-am dat seama ca sunt insarcinata si m-a luat in evidenta, apoi la 8 sapt pt a se confirma ca sarcina este in evolutie, la 12 sapt pt DT si mai merg la 16 sapt. In rest am alergat sa-mi fac analizele pe care le-am trimis pe mail, nu-mi surade ideea sa ma plimb prin oras doar sa ne vedem ochii . Cand am avut o problema am sunat-o.


viitoare mamica de hocheist 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Mihaela, Prontogestul costa parca 16 lei, iar Lentogestul 30 lei. Prontogestul cred ca era de 100 mg, nu mai stiu sigur, ca l-am facut in decembrie. Si il faceam in fiecare zi, chiar si in ziua de Craciun am fost. Acum s-ar putea sa depinda si de valoarea progesteronului care ti-a iesit la analiza: eu am avut 10,96, in conditiile in care min. era 12,26. Eu maine merg la clinica pt. injectie, daca vrei ma pot interesa daca pot sa cumpar, sa ti le trimit.
Pupici.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna gravidutelor

Betty ma bucur pt tine

Ele tinem pumni pt tine

va citesc cand pot dar nu pot tine pasul cu voi

noi am fost la control suntem grasuti fetita 162 gr si bairtrlul 155gr el isi tinea manuta in gurita ea este o zvarluga a zis medicul ca suntem bine la 22 de saptamani mergem la morfofetala de trim II
Paula insanatosire grabnica si bafta la examen


gasca vorbareata



amalia tsakoniati
17+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Azi merg la control la maternitatea particulara, la 3. Sper sa revin cu vesti bune si, cine stie, poate am sansa sa colorez caruciorul.
Am vrut sa renunt la programarea de aici si sa merg la alt medic, insa n-am reusit sa ma programez acolo azi. poate merg alta data, sa-mi fac o idee.
doar v-am zis ca sunt nehotarata, asa pt ca vreau ce e mai bine pt bebe.
sa aveti o zi frumoasa!

13 +
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Graphistar bafta si sa auzim de bine


viitoare mamica de hocheist 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Neatza, mamici frumoase!

Amalia, felicitari!

Graphistar, succes!


Sa aveti o zi minunata!

Happy_Ama 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Buna si de la noi!
Nici eu nu merg asa des la dr. Prima data am mers la 8s, apoi la 12s cand am facut si dublu test. A treia oara la 17s si mai merg la 22s pentru morfofetala. Apoi mai vad ce zice dr.
Prima data si a doua (8s si 12s) mi-a facut eco vaginal (sau cum s-o zice) la 17 sapt mi-a facut eco pe burta.
Chiar ma gandeam daca nu era bine sa ma urce un pic pe masa ca sa-mi vada colul si altele. Sau astea se pot vedea si ecografic?

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula, cum te mai simti astazi? Sper ca esti mai bine! E din cauza racelii? Noi te asteptam aici sa povestim, poate iti ridicam moralul.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 17+

Mergi la inceput