Clubul "babelor" FIV-oase 72

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna seara babute dragi!
Nanne felicitari si numai bine pana la capat

amalia tsakoniati
19+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=amalia&year=2013&month=7&day=10&babycount=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Hai mamuca Nanne, asteptam cu sufletul la gura part 2. Pup

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Nanne FELICITARI inca o data. 9 luni minunate si multa santate.
Stii temerea mea, injectiile sunt usor de facut?Poate ma inveti si pe mine.
Fiecare reusita imi umple sufletul de bucurie si de de speranta.Ii povestesc si sotului de fiecare in parte si vad cum ii licaresc si lui ochii.

va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Partea a doua
M-am si clexanit intre timp

Transferul gata, ramase Tayfunel si vreo doua asistente si zice: acum golim vezica si o sa te simti mult mai bine!
Ma duc apoi in salon, unde ma asteptau Daniela si my luv!
Mi se aduc si intructiunile, care cuprindeau si sustinerea continuarea cu Crinone, Estrifem 2/zi pana la momentul beta si apoi pana se termina, acid folic, precum si Decateptyl in a treia zi dupa transfer. Pai si Clexane? A, da, aducem si Clexane uitase micutu' sa nu mai adaugati nimic! Nope! Poate ca o fi mai scump, dar seringa-piston este mai buna decat asta din RO

Am mai stat vreo juma'te de ora si apoi m-am dus sa ma dau si cu rimel, ca nu ma dadusem dimineata

Peste doua ore de la momentul transferului, cu bagaje dupa noi, plecam spre aeroport, predam bagaje, check-in, eu ma duc in lounge, ca eu eram la business, imi las geaca, punga cu Clexane si rucsac cu laptop in seif si ma relaxez, mancand, band (apa, normal) si navigand pe net

Am luat apoi avionul, ne-am luat la revedere de la Istanbul si am zis: bebe, sunteti niste norocosi, v-am plimbat cu masina, acum cu avionul, maine o sa plimb chiar eu cu masina, o sa luati si metroul intr-o zi, calatori de mici, manca-i-ar mama! Si asa a fost!
Moment beta - 31.01.2013! Ma duc la Medlife, ca tot avem abonament acolo! Tre' trimitere de la medic Medlife! Nu am si nici nu fac rost, ca pierd timpul si trebuie sa ma duc la multinationala sa muncesc ca sa plateasca firma abonamentul!
Ma rog imi dau foaia pentru beta si progesteron si cand stau la coada, imi trece pe la ureche o receptionista spunandu-i cuiva, daca doriti urgenta, platiti 20 de lei! Iote, s-au mai gandit sa taxeze ceva astia! Mie nu imi spusesera!
Mai pe dupa amiaza incerc site-ul - nada! OK, o sa incerc maine! A doua zi pana in pranz, iarasi mare nada! Evident, sun!
Sunt sunata si mi se spune, da, facem analiza si intr-o ora, doua e pe site. Va anuntam!
Nimic, iarasi! Eu am in parc un Synevo, care i-au sange pana in ora 14, pe la ora 15.30 ma suna si imi spun ca au alterat proba si sa vin sa dau fie in seara respectiva, fie a doua zi! Nu aveam cum sa ma duc in seara respectiva, ca unii mai si muncesc, a doua zi iau metroul schimb de nu stiu cate ori (masina nu aveam) si ma duc la receptie unde aveam persoana de legatura, mi se da o noua pagina, scrie pe ea urgenta!!! Si sa ma duc la colectare! Ma duc acolo si om peste persoana, coada era ca un sarpe - ca tot o sa am eu unu mic acuma! Ma asez la coada, nu va inchipuiti cum fierbeam, ca astia cred ca eu stau la coada asta, dupa ce mi-au pierdut sangele!
Ma duc iar la receptia principala si ii zic: "doamna daca credeti ca eu stau din nou la imensitatea aia de coada, mai ales ca este vina dvs ca mi-ati pierdut "donatia"va inselati! Plus plangere la angajatorul meu care plateste abonamentul asta de ani buni!
"Vai, dar stiti, nu stiam, si acum sunt si cei cu analize prin CNSAS..."
"Nu imi pasa, trebuia sa va organizati, sa faceti o parte pentru abonati si alta pentru cei prin CNSAS! Nu mi se pare normal!"
"stati putin sa vad ce pot face!"
Pleaca si intorcandu-ma spre farmacie, imi dau lacrimile! Clocoteam, ce ZEN, mitraliera imi trebuia!
Vine si imi spune sa ma duc cu dna Doctor! Eu, zapacita, dupa Dr., zic: "stati, ca nu am foaia de analize" (pentru ca i-o aruncasem pe imprimanta in nervii mei), imi zice ca e la ea.
Si ma duce prin niste holuri si ajung pe la RMN sau ceva si acolo o asistenta ma astepta. Va e rau, vreti sa va intindeti (pe RMN, auzi?!). Nu, sunt in regula! Imi ia sangele! Peste vreo doua ore sau luni aveti rezultatul. Sper sa il aveti in doua ore si nu luni, dupa ce ca mi-ati pierdut proba anterioara! Proba asta o pune in buzunar si se duce banuiesc catre sala principala de recoltari sau direct in lab, did not ask, did not care!
Ajung acasa si peste vreo ora verific pe tableta si vad urmatorul rezultat:
16dpo - betaHCG: 375,21 mUI/ml
progesteron: 140,1 ng/ml (limita max. pentru trim. 1 este 147,3)
Eram iarasi singura, scriu mail la Tayfun, sun sa anunt pe sot, sunt incantata si totusi cu frica in san!

Dat fiind nervii la care m-au supus si faptul ca imi promisesem ca nu ma mai intep atat de des, ma duc iar la Medlife (ca sa am aceleasi laborator!), am facut analiza 20 dpo.
Rezultat: beta 2084,17 mUI what's going on?!
Sa va zic ca si aici m-am certat cu trimitere, etc. Am platit eu analizele si taxa de urgenta! Ma simteam ca un taur nu ca fecioara ce mi-s!
Si apoi am programat astazi eco! Am stat ca pe ace! Pentru ca nu simt nimic, ok, sanii - dar aici puteam da vina pe progesteron, pentru ca si data trecuta i-am avut congestionati! Si am un miros excelent! Ma suport pe mine, insa aftershave-urile si parfumurile unora sunt ingrozitoare! Insa eu am fost mai mereu mai sensibila (adica nu suportam) parfumurile dulci si puternice. Apa beau vreo 6 litri si consequently lot of pipi , asa ca eram sa ma duc sa mai fac o analiza... ma razgandeam pe drum, adica mergeam inainte, nu faceam dreapta...
Eram vorba Larei chicken xxx
Acum privind inapoi im ultimele doua zile, aveam momente cand simteam ceva vibrand in zona "stomacului" ca sa nu fiu iarasi explicita, dar ziceam c-am innebunit... deci am fost sub orice critica! Apoi, mi-am uitat CNP-ul , plus alte date de la firma, unde stiam cifrele, dar le ziceam invers, de a trebuit sa deschid o pagina din sistem sa vad scris negru pe alb, ca eu nu imi mai dadeam seama care-i de fapt cea corecta! Iar eu am o memorie buna, in mod normal!
Voua nu v-am spus, ca tot eram pe fuga si apoi am zis sa fiu macar cu un pas in plus fata de ce-am experimentat anterior, daca tot n-am inceput cu destainuire de la inceput! Plus ca erati cu toatele prin concedii, cu sarbatori si macar atat meritam si noi, liniste de sarbatori alaturi de familiile noastre!

Oricum cand am vazut prima analiza, mi-am zis: frate, omu' asta chiar e tare!

Cam atat si in partea a doua, oricum v-am scris o groaza.
O sa mai completez pe parcurs, daca am sarit ceva... Pls feel free to ask, ca eu una nu mai am idei
Oricum, vroiam sa scriu povestea pe larg aici, pentru ca eu sunt o babuta inainte de toate!
u all!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nanne am devorat cu nesat povestea ta otomana. ce mai aventuri, dar si ce copchil multinational o sa ai, si gata plimbat Maine-poimanine parca te aud si pe tine ca pe amaradia ca esti in 16 sapt si nu iti vine sa crezi cum a trecut timpul.

Eu am emotii pt maine. in seara asta am petit o pretendenta pt Gugu. Inca nu stim daca e fetita sau baietel, e puiut si are o rana la o aripioara. Am reusit sa fentam vuvuzeaua care nu s-a trezit asa ca l-am cazat in dormitorul puilor unde sper sa reuseasca sa doarma linistit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Frumoase tare povestile cu final fericit
Nanne zi mi te rog in ce a constat medicatia de dupa ET si cat a costat? Clexane da la toata lumea? Eu nu mi am facut mutatiile de trombo


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Bebel am raspuns si dincolo si cred ca si in foiletonul de mai sus
Nu ai facut deloc analize de trombofilie sau nu ai mutatii?

Reiau -> Dupa ET, am primit asa:
Continuare cu Crinone (īnceput dupa punctie)
Estrofem 2/zi timp de 10 zile - pana la beta, daca e + pana se termina, adica 14 zile
Decapeptyl (mai sus am īncurcat literele again) 3 zile dupa ET.
Aspirina si Clexane iau pentru ca sunt mutanta. Nu cred ca as primit altfel
Aspirina eu iau cam 2-3/saptamana, Clexane 0,4 in fiecare seara.

Nu mai stiu costul medicatiei, pentru ca nu m-am uitat pe chitante. Le-am pus intr-o mapa, momentan

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Ms mult. Nu mi am facut analize de trombo. Decapeptilul e injectabil?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Dragele mele babute va multumesc!
Tot ce imi doresc este sa fie totul bine, simt sentimente contradictorii, sunt fericita si imi sa alerg si sa strig... Insa īncerc sa r#259;mān grounded, pentru ca in viata totul e posibil.
Draga de Qiao, ma intreba ea care e stadiul cu EPP... de abia astept sa iti spun in vara ca am trecut de trimestrul unu si acum am arsuri (am inteles ca se īntāmpla?!)
Ama, asa-i ca he's got the magic
Ady multumesc mult draga! tie iti doresc cat mai putini colici si somn odihnitor!
Ana multumesc mult si asa sa fie! Asteptam vesti bune si de la tine, either way! Si daca e, gemeni sa fie! Am zis! Tot scrii pe acolo, ca eu citesc despre FIV si mamicile/gravidute eroine de gemenasi!
Lara graviduta de gemenasi! Stiam eu ca am sa te fac sa scrii si nu era in cadrul ultimei tale aparitii si ma bucur tare ca a venit primavara la tine. La capitala fu cam innourat. Da, ma bucur ca m-ai simtit, pentru ca noi nu ne PMuim
Uite-asa, trec la alti gemenasi si o pe sufletista noastra Amalia. Multumesc mult, Draga si asa sa fie!

Didi, velvet si daca am sarit pe cineva, va rog sa notati ca-s ametita

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nanne, ma bucur mult de asa veste! Beta e tare frumoasa!
Dumnezeu sa va protejeze, sa ai o sarcina cat mai usoara si frumoasa!

toate babutele!

P.S. Copiii nascuti in anul sarpelui sunt norocosi si speciali!

Mergi la inceput