Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Buna fetele,

Felicitari pt cele care si-au colorat deja caruciorul vad ca predomina fetitele in grupul nostru! miercuri aflu si eu si abia astept!! sincer, mi-as dori sa fie tot fetita :)

ele, abia astept sa am si eu o burtica ca a ta!! multa bafta maine!!
si tie, betty!

cat despre perioada de sarcina, subscriu ca este o perioada frumoasa, dar si eu am nevoie de sprijinul celor din jur pt ca ma simt rau aproape in fiecare zi inainte eram foarte activa si foarte puternica, dar acum efectiv am zile cand nu mai pot..cand ma simt foarte slbita din cauza greturilor si ametelilor..normal ca nu mi-as dori sa stau in pat toata ziua, dar daca n-am ce face, stau cuminte pt bebita nu vreau eu sa fiu asa, dar ce sa facem..asa ca nici eu nu condamn mamicile care au mai multa grija de ele decat de altii. in primul rand pt ca eu una nici macar nu imi dorec sa fiu asa, nu imi place sa stau la pat sau in concediu medical si sa nu fac nimic..aka pt mine nu e asa o mare relaxare..

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Eu am mare noroc in barbat, face totul in casa. Cand ma simt si eu mai bine, apta sa fac cate ceva, ma cearta, sa nu ma fortez, sa stau cuminte ca face el. Si eu il iubesc si mai mult pt grija ce ne-o poarta


viitoare mamica de hocheist 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Merci fetelor de felicitari!
Am uitat sa va zic ca are 200 g si 160 batai pe minut.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

la mine pb cu aciditatea a aparut acum, in trim 2, de cand s-a rezolvat partea cu urinatul frecvent. ma doare si stomacul si am si arsuri. bine, eu inca mai vomit, deci se leaga oarecum. am citit ca in perioada asta sfincterul dintre stomac si esofag este relaxat, de aceea sucurile gastrice ajung in esofag mai usor, si de aici si arsurile. asta ca sa demolam mitul cum ca arsurile apar pt ca incepe sa creasca parul bebelusului :))))

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Daaaaa, asta cu parul bebelusului m-a enervat dintotdeauna . Si pt ca si eu am inceput cu arsurile, exact asta am auzit din gura unora


viitoare mamica de hocheist 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

daca le-ar creste parul de-acuma, i-am naste cu codite impletite :)

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Buna burtici, sper ca desi a fost asa infrigurat si a nins mult, ati inceput dimineata bine. Acum m-am pus si eu la curent cu tot ce ati mai scris atunci.
Acum ca ma gandesc,poate ca asta era in capul meu,cu judecatul,poate nici eu nu am fost prea comunicativa in ziua aia. Azi ma duc din nou, m-am gandit ca ar fi bine sa raman la aceasi doctorita, am citit recenzii bune despre ea,cum ca explica tot si raspunde mereu la telefon. . Initial voiam sa ma mut de la privat,dar am reusit sa aranjez cumva sa fac sa ma descurc si aici si sper sa fie bine. Azi o s-o bombardez de intrebari,sper sa nu o sperii Voiam sa va intreb pe voi,ca eu merg singurica si cu logodnicul,2 aiuriti amandoi, cam cat se da doctorului la control? Si cat de des? Ca ma gandesc acum ca daca o fi vre-o doctorita din aia de ma cheama saptamanal doar sa mai faca ea bani, nu sarim cu banul asa de fiecare data,mai ales ca e si la privat. Poate ma ajutati ca azi la 5 30 merg si sa stiu ce fac

faith trust and pixie dust.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Uuff,si m-a dat cu niste mesaje inapoi,si iar nu apar in timp real la mesaje :(
Ce intrebare mai aveam, daca intreb de sexul copilului ,eu maine fac 14 saptamani,dar mi-e sa nu imi zica ceva, sa ma entuziazmez si dupasa imi zica altceva .Cam cand ar fi okey sa intreb de asta,ca eu nici nu mai am rabdare ? :))

faith trust and pixie dust.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!
eu una chiar nu pot sa tin pasul cu voi, dar o sa fiu si eu pe aici si o sa postez din cand in cand, sper sa nu uitati de mine.

Bafta fetelor cu amniocenteza, sa fie totul bine si rezultatul pe masura.

si eu vreau sa ii pun pe copii in aceasi camera .Si acum avem camera dotata pt 2 . Iancu doarme deja in patul lui mare iar patutul nu l-am mai demontat ca oricum trebuie refacut peste cateva luni(asta ca sa-l citez pe sot).O sa o tinem la noi in camera prima luna , maxim a doua si apoi incercam sa ii mutam pe amandoi.Dar cred ca o sa ne adaptam la fata locului, ca depinde mult si de copii.
Eu una oricum imi doresc sa stea in aceeasi camera pana la scoala macar , apoi om vedea.

Despre cerutul ajutorului eu una sunt 100% pro.am ajuns la concluzia ca daca nu te plangi esti luat de prost.Soacramea a avut tupeul sa o planga pe cumantamea (care sta la 2 blocuri de ea)ca na saraca cum o sa se descurce cu un bebe mic, in conditiile in care eu sunt la 360 km de familie si cu al meu nu statuse nimeni nici macar 5 minute , asta pt ca ea e asa mai firava si are fata de 'saraca'.
Deci parerea mea este sa va plangeti cat puteti ca altfel e naspa, lumea nu o sa va aprecieze ca ati facut ceva deosebit ci o sa o ia de buna ca si cum asa e normal.Si cand o sa te plangi prima data nu o sa fii bagat in seama sau in cel mai rau caz o sa se creada ca exagerezi.

De ieri am si eu niste junghiuri in burtica, destul de puternice.Nu ca la menstruatie. Chiar nu stiu ce inseamna , dar sper sa treaca.Incerc sa nu il mai iau pe cel mic in brate asa des si sa o las putin mai moale.

De azi am terminat oficial tratamentul pt candida, si e super , sotul e in al noualea cer ca putem si noi face prostii ca altfel ca sa il citez , puteam sa ne ducem linistiti la manastire.

Va pup ma pun sa mai citesc din urma, am vreo trei capitole de recuperat

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 17+ Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Si uitasem,la dureri de spate sunt cu voi in club Dar asta e asa,cu mult dinainte, am vertebrele de la ceafa deplasate,gatul meu sta mult mai in fata de cat ar trebui si e foarte dureros in permanenta,si cand stau in pat. Ma supara tare si ideea ca nu e prea estetic.taman ce imi luasem o trimitere la fizioterapie. Acum am renuntat la ea in ideea ca nu cred ca e bine, este un masaj destul de dur ,ca sa repozitioneze vertebrele si poate provoaca contractii,ceva . Am zis ca acum asta e, vedem dupa daca o sa ma mai gandesc la altceva in afara de bebe


faith trust and pixie dust.

13+

Mergi la inceput