Burtici cu stelute de iulie- august 2013 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Mda... eu dau replici la subiecte mai antice dar ce sa fac daca acum m-a apucat...
Cat despre diferenta dintre sarcini... mare adevar. Eu sunt asa gaunoasa pe toate partile ca ma apuca toate cele numai cand ma gandesc la asta. La mine e exact invers decat povestiti voi... eu mai ridic una alta, mai fac diverse iar cand il aud pe al meu... de ce nu te intinzi si tu putin mi se face verde in fata ochilor. Toata lumea zice: stai acolo si strange cracii si nu face nimic deci... se poate si-n cealalta extrema insa cred ca e la fel de not funny. Si e asa de greu sa zaci... cand ai o mana rupta nu poti face nimic cu ea ca te doare. Dar daca nu te doare nimic, nu te anunta nimic ca trebuioe sa stai cuminte in banca ta e tare greu.
Uitai sa va zic... mai e un aspect de vreo saptamaa si ceva... dau niste replici si ma enervez asa din orice. Ma apuca bazdacul din orice si sunt asa de iritabila nevoie mare... oroc cu al meu care e de un calm deosebit... dupa jumatate de ora ma duc si-i zic sa ma ierte ca am avt un puseu de nebunie... Mai e cineva cu asemenea probleme tehnice sau chiar am luat-o pe campii?

Alina 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mony asa e in legatura cu bebeii fiecare creste in felul lui dar sincer acum sa zica mama si tata la 3 luni probabil ca este copilul lui Lois si Clark . Offf sigur crezi ca sunt rautacioasa dar nu sunt delocc, doar ma oftic cand vad anumite viitoare mamici care habar nu au de capu lor sau chiar mamici si cunosc cel putin 3 fete care nu reusesc sa faca bebei iar altele...... Imi pare rau ca sunt atat de sincera. Sa mai dau un ex mai am o cunostinta are 20 ani un bebe de 2 luni si a fost cu el la cumparaturi. Sau oprit la MCdonalds sa manance si ia dat si copilului cartofi prajiti pt ca ii era tare pofta ( asa mi-a spus ) deci eu despre genul asta de oameni vb.

15+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Dana probabil am inteles eu gresit Dar hai sa-ti dau un sfat gratuit ,incearca sa ai cat mai multa grija de tine ,sa te menajezi cat mai mult si sa asculti sfaturile doctorului,mai ales daca ai mai avut o sarcina pierduta. Copilul este cel mai important.
Nici la mine nu vine nici mama,nici soacra sa-mi faca de mancare,curatenie sau sa aibe grija de copil. Dar ma ajuta sotul f mult si imi stiu limitele ,ce pot sa fac si ce nu. Cand nu o sa mai pot ,nu o sa ezit sa cer ajutor,pentru ca daca nu o s-o fac, nimeni nu o sa-mi ridice statuie.

Alinate inteleg,greu cu hormonii astia

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mony stai linistita ti-am spus ca ma gandeam ca o sa credeti ca sunt mai rautacioasa dar ti-am zis atat cat pot fac fii sigura ca daca nu mai pot nu mai fac si gata . Probabil ca si de la hormoni ma enervez imediat si sunt alergica la prostioarele unora . Sper ca toate fetele/ femeile care isi doresc un bebitza sa reuseasca pt ca imi pare tare rau mai ales ca exista unele care nu merita sa fie mame( ma refer strict la fetele care abandoneaza bebelul). Macar daca ai putea sa infiezi ar fii bn dar la noi ........

15+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele care aveati programare la doc va asteptam cu vesti. Eu sunt tare curioasa ce carucioare mai apar

15+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Dana Si inca n-ai vazut nimic,poate sa fie si mai rau O sa auzi multe lucruri care o sa te socheze si la alte mamici o sa le si para ceva normal.
Cand eream la prima sarcina ma enerva cand dadeam de cate o mamica,care incepea sa-mi spuna :"sa vezi ce te asteapta,sa vezi ce urmeaza,nici nu sti ce va venii .....etc" si-mi explicau ele numai minuni ,zici ca ce mare nenorocire se va abate asupra mea.Dar una nu-mi zicea cat de minunat va fi

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

yvyana felicitari pentru carucior

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor avem carucior si e sigur E FETITA ! sunt tare incantata e exact ce ne doream , ne-a arata vaginul , labiile tot , deci gata caruciorul e colorat




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Mony eu una zic ca nu are cum sa fie numai bine. Sunt convinsa ca voi plange si eu odata cu bebe daca nu voi stii ce sa ii fac si de ce plange dar sper sa invat asa cum si parintii nostri au invatat . Admir f tare bunicii ca sa zic asa de azi pt ca ei sau descurcat fara pampersi fara masina de spalat sau storcatoare sa ne faca mancarea. Sunt convinsa ca ma voi descurca dar sper sa fiu macar pe jumatatea mamei mele .

15+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp ce frumos sa iti traiasca sa fie sanatoasa si frumoasa . Offf vreau si eu carucior roz ,dar sa vad ,ma duc luni sau marti sa vedem Felicitari inca odata

15+
Dana

Mergi la inceput