Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

zizou, imi pare rau ca ai cazut, dar bine ca nu a fost grav si bine ca nu s-a lovit si bebe.

fetelor, cele care aveti bone/femei la curateie: si la voi in oras e moda sa se ceara in plus fata de ce oferiti, bani pt tarnsport? eu caut pe cineva si imi zise sa ii mai dau 100 lei pt transport. e cam tupeu sau mi se pare mie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, off. Partea buna e ca acum e bine, si va puteti ocupa de investigatii. Sper din tot sufletul sa aveti un raspuns, o operatie, o solutie cat mai repede. In carte scrie si despre nutritie? Poate nu acum in mod deosebit (ca sigur nu te grabesti cu carnea) dar pe viitor va conta mult alimentatia.
Ai dreptate cu sanatatea, mereu o pretuim mai mult cand avem probleme.

Vera, felicitari pt umblator! Mult zen pt tine!

Vlad s-a trezit plangand de cateva ori azi noapte, cred ca si dintii, si e si constipat. Acum exerseaza trecerea in sezut de pe burta, aseara a facut vreo 10 repetari inainte de culcare.. E haios cand se pune pe burta numai ca sa se puna in fund inapoi.

Acum ma calareste, mi-e ca imi sterge, trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Lore, Emma o sa stea cu mama. Ai mei nu or sa vina decat la biserica apoi vin acasa cu pitica. A mea nu agreaza muzica tare si nici aglomeratia asa ca mai bine pentru ea este sa stea intr-un mediu cunoscut.

Balanta, mi se pare mult 100 lei in plus pt transport.
Si eu caut pe cineva la curatenie. Si nu gasesc. Pe cine am avut m-a lasat balta fara sa ma anunte. Pur si simplu nu a mai venit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare!

Merci de ceai, Muraturica. Deja l-am baut. Ne-am trezit la 10.40 si acum cred ca mai baga o tura de somn dupa ce suge.

Balanta, imi pare rau de experienta din Italia. Ce faci mai departe?

Hai ca ma apuc sa citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Balanta, cata dreptate ai! O sa ma gandesc la asta cand ma apuca disperarea. Multa sanatate lui Ericu voinicu. Cred ca are dretate Ana, vezi cu mancarea sa nu suprasolicite rinichiul.

Iar cu bani de transport pt bona cred ca depinde cat e de rentabil per total. Fara tiganeala, totul sa fie clar de la inceput. Asa as abords eu problema.

Zizou, eu nu am cu cine sa o las, plus ca e obisnuita doar cu mine. La soacra mea plange de ti se rupe sufletul daca nu e si mami pe langa ea. O sa inchiriez o camera la hotelul unde e petrecerea, iau o bona si macar sunt aproape ca nici eu nu vreau sa-o tin in harmalaie, in fum. O sa ma coste 200 camera, 250 bona, dar asta e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, daca poate veni cu mijl de transport in comun, si chiar vine de departe, i-as da cat e abonamentul, dar sa mi-l arate. Asta ca un fel de compromis. Insa eu nu am apelat niciodata la cineva, asa ca judec doar dupa "common sense".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Laura, primiti si un bobocel la intalnirea piersicutelor?

Michelle, ai fost tare cu pierdutul pantalonilor :))))

Aoleu, Zizou! Bine ca n-a patit pitica nimic si nici tu ceva mai grav. Si mie mi-e frica de scari sa nu pic cu ea. sapt trevuta am zis sa merg pana la mama cu pitica, ss o mai vada si ea si cand am ajuns nu mergea liftul. Si sta la 10 Credeti-ma ca mai greu mi s-a parut la coborare decat la urcare, ca mi-era sa nu cad cu ea

Balanta, ai tot respectul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Clay si a mea plange la soacra-mea. Dar numai la ea. O fi ceva??

Pitica ma dispera, nu mananca nici legume nici fructe. In schimb mananca biscuiti. Nu stiu ce combinatie sa fac de legume sa manace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Balanta, si mie imi cere bani de transport ca sunt in afara Bucurestului.
Legat de Eric, imi pare rau sa aud asta dar sa stii ca poate trai f bine si cu un singur rinichi. Socrul meu se operase si a trait fara un rinichi.
Eu iti recomand in continuare clinica herzliya medical center din tel aviv. Stiu 2 persoane care au mers acolo si au zis ca sunt fantastici. Cica au niste super doctori si de tehnologie nu mai vorbim. Ziceau ca sunt nr 1 in lume.
E drept ca cica platesti doctorul separat - nu stiu ce sistem au exact, dar pare-se ca e un centru unde merg f mult straini pt complicatii mari de diverse tipuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la noi. Va trimit un mare ZEN. Am o lene de ma doare.
Sunt la birou. Cu clientii programati am terminat pe ziua de azi. De acum ce intra de pe strada. NECTAREL, doua treziri pentru lapte.In rest, la cetuiala intrebam fetele , cum o sa-i zica lui Nectarel.Nectarel, coada de purcel.

Mergi la inceput