Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ah,am uitat sa ne laudam si noi cu noile achizitii
De ieri a reusit sa-si coordoneze mainile cu picioarele,deci suntem si noi umblareti.
De azi dimineata a ajuns la me me me,deci banuiesc ca pana la mamama nu mai e mult,nu?
gata,pup piersicutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Balanta -- invitatia ramane in picioare, aici cu toate ca e mai scump biletul de avion, nu te costa nimic statul la noi, costurile in spitale sunt foarte mici, nu este tiganeala, iar ca strain esti tratat regeste.

Tre sa fug!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Poftiti la cafea cu lapte si la ceai.
Se pare ca suntem matinalele odiseeii de ceva vreme.
Balanta, imi pare rau de experienta cu Italia. Nu ma asteptam la intratul prin dos, atitudinea asistentei si eschivarea de costuri. Ce faceti acum si, cel mai important, cum se simte Eric? Felicitari pentru dintisori.
Se pare ca toate piersicutele devin din ce in ce mai solicitante si vor cat mai multa atentie. S-a incheiat si la noi etapa in care Aurora adormea singura peste zi. Fleur, voi cum mai stati la capitolul asta? Eu ce-i drept nu o leagan ca nu pot de spate, dar o mangai, o tin de manuta, etc.Vad ca peste noapte adoarme tot singura si nu se trezeste. Sper sa nu se schimbe nimic ca eu functionez foarte greu fara somn si nu mai pot adormi dupa ce ma trezesc.
Laura, Oli, Aruba si celelalte fete care nu ati mai intrat de mult, cum sunteti?
Va pup. O zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Muaturica,multam frumos pt ceai!Asa-i,in ultimul timp voi sunteti primele la apel

Zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Balanta imi pare rau pt intamplarea asta . Daca si acolo este ca la noi , este jale atunci . Sanatate Ericutului si multi .
Muraturica , asa este copiii sunt intr-o schimbare permanenta
Am avut o noapte mai buna . Andrei a papat un pic de cereale si 100 ml de lp si l-am lasat si singur in camera . Asa mi-a legat 4 ore jumate de somn . Sper sa nu fie o intamplare . Incerc si in seara asta , poate va fi la fel
Fleur , te pup si pe tine si pe Ericutu .
Eu savurez cafeaua si ma gandesc la o posibila intalnire cu piersicutele , pe cand s-o mai incalzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata, si eu la in timp ce ma uit pe Nat.Geo.

Clara se joaca la bara de activitati, a inceput si ea rostogolirile, sunt mai dese si le face cu usurinta, isi scoate si manuta rapid de sub ea. In fundulet sta din ce in ce mai bine, dar se rastoarna repede.
In rest e veselia intruchipata, iar cand apare sora-sa in peisaj rade non stop in hohote.
Se foieste si se agita non stop (eu asociez asta cu vaccinurile, dar poate ma insel), da tot timpul din maini si din picioare, nu stiu cum de nu oboseste. De multe ori ramane si fara pantaloni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Neata, fetelor. Muraturica multam de cafea.

Si Emma a inceput sa se rostogoleasca si sa se tarasca. Fetelor, sambata o incurajam pe Aruba sa iasa din butoi si am cazut eu. Si la propriu si la figurat. Am cazut pe scari cu pitica in brate. Noroc ca am cazut in fund dar tot am sters vreo 5 trepte. Nu ma intrebati cum, ca nu stiu. M-am trezit in fund, cu dureri de talpi si cu degetul mic de la piciorul drept luxat (cred). Pana seara ddegetul era vanat dar am pus ghiata si a trecut, acum ma mai doare foarte putin.
Noi sambata suntem nasi. Avem botezul finutei. Sper ca pana atunci sa ma pot incalta in pantofi cu toc.

Balanta, imi pare rau de experienta din Italia. Nu te poti duce cu toate analizele facute in tara si acolo doar sa ti le interpreteze? Sper sa se rezolve problema cat mai curand.

Muraturica, si Emma a avut cateva zile mai agitate. O fi ceva in aer??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Vera - felicitari pt noile achizitii!

Freedelia - e f bine ca ai familia aproape si ca v-ati integrat cu totii asa de bine. Nu aveti probleme cu limba? Dar copiii?

Fleur - si planul meu era sa emigrez in Canada, Toronto, dar intre timp am abandonat ideea, dupa ce mi-am cunoscut sotul si ne-am gasit joburi in Iasi :)


Balanta - nu mai comntez si eu de sistemul lor medical :(
Dar ce au gasit in urma investigatiilor? Catre ce spitale te indrepti de acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim de cafea!

La multi ani, Denis!

Sunt cam zombi, dar .... sper sa trag un somn cu Onuta, asa, peste zi.

ZIZOU, aoleu, aveti grija cu cazaturile. Eu am o teama, in general, de inaltime, inclusiv la coboratul treptelor. Si stau si la 4 din 4, fara lift. Sa va traiasca finuta si sa va simtiti bine. Cu Emma ce faceti? O luati cu voi, o lasati cu cineva? O sa fiu si eu nasica la inceputul lui martie si ma gandeam sa iau o camera si o femeie sa stea cu Oana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ce stim pana acum este ca unul din rinichiil lui eric nu (mai) este functional. o alta problema este ca la rinichiul "bun" exista o intarziere a urinarii, ceea ce induce suspiciunea de obstructie (pe langa faptul ca suprasolicita rinichiul). insa obstructia (fizic) nu s-a vazut la investigatiile facute, de aceea probabil ca trebuie facut un rmn. fiindca daca obstructia exista, trebuie reparata cat mai repede; el bazandu-se pe un singur rinichi, trebuie protejat la maxim.
momentan citesc o carte de nefrologie pediatrica, pt a intelege mai mult.
probabil ca vom merge in austria/germania. oricum, luam in calcul orice varianta, inclusiv pe aceea de a merge afara din europa.

eric este bine, vesel, f activ, mananca f bine la diversificare (mai bine decat marc, care pare a avea si alergie la ceva: i-au iesit azi niste bubite/pete), a inceput sa ia ok in greutate dupa revenirea acasa.

fetelor, bucurati-va ca aveti copii sanatosi. cred ca nu realizati ce inseamna asta, cat de important e.

Mergi la inceput