Piersicute de iulie august (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola ola...
Miha porumbita voi m ATI convins categoric ca trebuie sa imi iau masina de spalat.si asta cat mai repede.
Porumbita ,Ana o sa incerc si EU cu autodiversificarea asta...chiar de mi e frica.ca se pare ca nu merge dupa cum vreau EU.de cateva zile I am mai dat sa molfaie de la mine din mana coaja de Paine.si de atunci face numai mofturi la pireuri.in rest orice ii dau e in culmea fericirii.e satisfacut la maxim.azi I am dat Rosie cand am mancat noi cu gandul ca o nu o sa ii placa si nu o sa mai saliveze la noi.dar cu toate ca se si stramba o manca cu placere.o sa studiez si EU sa vad ce am voie sa ii dau la 7 luni dar daca mai stiti voi puteti sa scrieti si aici ca nu ma supar.
Ada si EU vreau in grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Michelle, ii poti da orice (i-ai da si cu metoda/schema clasica), taiat bucati potrivite pt ei. De exemplu orice leguma pe care i-o pregatesti pt piure, fiarta, aburita, etc, doar o tai... Eu i-am taiat ca pe cartofii pai, jumate a tinut in pumn, jumate a bagat in gura. A fost haios ca daca ii iesea din pumn, baga si de pe partea aia in gura. Iar mai tarziu, vor deschide pumnul sa manance si ce e in el .
Sa nu mai pasezi, blenduiesti, etc, intr-adevar e un avantaj, dar cu blw ai mai mult de spalat, inclusiv copilul, mai temeinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

clay - sunt sortuletele alea de la ikea, cred ca stii de ele, sau de la primii pasi bavete din plastic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Mneah, daca nu e vreo baveta tip cosmonaut, nu faci mai nimic, ha ha. Asa cum scapa jucarii, scapa si mancarea, nici nu stii pe unde, prin exterior, prin interiorul scaunului... Cand e pe interior cade pe langa corp, deci nici buzunarul nu m-ar fi ajutat, dar "tricoul" ala de la IKEA poate ca da :D.
Victoria este ca nu si-a pus si in par inca. De-acum trebuie haine pastrate numai pt masa...

Edit: Am si eu o intrebare, exista printre voi mamici cu ochelari? Ii mai puteti purta prin casa? Eu nu, cat e bebe treaz... Si in felul asta, chiar daca sta cumintel in sufragerie, sa zicem, eu nu pot sa ma uit la TV, ca nu-mi pot pune ochelarii, ca se catara dupa ei : )). Ha, pana acum n-am luat in considerare lentile, acum am ajuns sa ma gandesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ana, eu am ochelari si lentile. Se infige in ei, ii desfac usor pumnul si ma eliberez. Noi amandoi suntem ochelaristi. Trebuie sa fi pe faza sa nu te trezesti chior. Nu imi pun lentilele in fiecare zi, mai ales daca nu plec pe afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Soarele masii de forum idiot!!! Am pierdut ditamai mesajul...a picat forumul exact cd am dat trimite...nu mai scriu inca o data :(
Esen#355;ialul era k Antonik a zis TATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

howdy doody piersicutelor,
greu sa va urmaresc peste tot,fetele!vad ca forumul iar,abia se cacaie
Michelle,felicitari pt achizitiile Clarei!haha si Mattia reuseste sa-si scoata cate un deget de la picior printre capsele pijamalei si de cele mai multe ori ramane cu cate un picior pe afara.Mi-o si imaginam pe pitica pierzandu-si pantalonii
Zizou,imi pare rau ca ai cazut,bine ca n-ai cazut mai urat si mai ales ca piersicuta e bine!
Balanta,asa este,de cele mai multe ori apreciem lucrurile atunci cand le pierdem..Sper din tot sufletul ca se va rezolva cat mai usor si mai curand problema lui Eric.pup piersicutele
Oli,clar ca primim si bobocei
Porumbita,sanatate multa !
Iuli,Mattia inca-si mai studiaza mainile.are momente cand face pauza de la alte activitati si parca isi aduce aminte ca nu s-a mai uitat de mult la ele :))
Ana,felicitari pt progresele lui Vladut cu autodiversificarea!
Roxy Felicitari pentru tata,pupam Antonica cea cuminte

Masina de spalat vase,un mare da!!nu am aici(in italia,da) insa vad cat de greu e sa mentin chiuveta goala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Wow, Roxy, ce vocabular bogat are fata ta! Pupam Anto!

Noua ne-a iesit coprocultura, e ok. Insa la coprocitograma se evidentiaza frecvente leucocite, ceea ce denota o infectie intestinala. Ne ducem sa repetam analiza si pediatra vrea sa ne bage pe un antibiotic local....
Ioana, tu ce analiza ai facut de ti-a evidentiat Klepsiela?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Am revenit, sa vedem cat ma lasa Fat-frumos sa scriu.

Azi a avut program de maraiala, foame si somn. Mai e vreun puseu la 5 luni? Sau.. Mai avem nevoie de puseu la 9,3 kg???

In fine, sanatosi sa fim!

Roxy, felicitari pentru Anto, e o vorbareata si jumatate . Oare cui ii seamana? . Oricum, este foarte precoce mititica. Felicitari!

Ana, si eu port ochelari, da nu am nevoie de ei in casa (afara ma impiedic fara ei). Recomand lentile, eu le port in special vara, nu pot conduce fara chelari de soare. Long story short, lentilele nu sunt chiar asa enervante precum par. Cat despre blw, felicitari, ne pregatim sa incercam si noi. Deocamdata papam piure.
Bluzita- baveta de la ikea pe noi mai mult ne incurca. Bb e fascinat de ea, se trage, se uita, numai sa inghita nu isi mai minteste, piureul se tot aduna in buzunarasul ala si cand mi-e lumea mai draga isi trage buzunarul peste cap . Am renuntat la ea si papam in scaunelul de masa (pana la urma am luat inglesina fast), cu o bavetica de frotir, pentru ca nu prea ne mi murdarim - deocamdata

Lore, imi pare rau, dar repeta analizele. Recomand (sper sa nu se considere reclama) synevo.

Ali, si eu sunt pentru masina de vase. Este aur la casa omului si a lui barbata-su (la noi sotul spala vasele, asa ca el a insistat pt masina cand am cumparat casuta). Ce legume ai dat pana acum Denisutului? Ca sa stim ce sugestii sa iti mai dam.

Balanta, nu stiu ce sfat sa iti dau, dar ma gandesc la voi . Doamne ajuta sa va fie bine.

Va pup, se trezeste



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Venim si noi la raport. Noapte in-fer-nala, nu stiu ce-a avut, trezit la 10, apoi daca nu ma insel din ora-n ora. Intre 2 si 4 30 nu a dormit deloc. L-am pus in patut, m-am dus in alta camera, nimic, se tanguia. In fine a mai adormit, in pat cu mine bineinteles, inca vreo 2 ore spre dimineata si la sapte fara un sfert, gata, trezirea, ca avem treaba...
Imi inchipui cum va fi sa-l duc la cresa si apoi sa ma duc la servici dupa o noapte de asta.
Tre sa mai citesc ce salturi mai urmeaza, ca m-a terminat, macar sa stiu la ce sa ma astept.
Si al meu isi mai studiaza cu pasiune mainile...

Azi a trebuit sa mut laptopul de pe masuta joasa de langa canapeaua pe care stam, ca nu se mai putea, vrea numai la laptop, sa tasteze el.

In rest e marait si agitat, toate astea DUPA VACCIN, m-am convins si eu, au trecut 3 zile deja si tot asa e.

Intrerup plangareala ca a inceput cel in cauza, revin, sper...

Mergi la inceput