Ajutor - Coafat acasa !

Ajutor - Coafat acasa ! | Autor: Anda08

Link direct la acest mesaj

pe scurt: sambata trebuie sa merg la un botez in afara localitatii si nu am timp sa ajung si la coafor fiindca trebuie sa plec mai repede sa ajung si la biserica, nu numai la petrecerea de dupa...

deci: am nevoie de niste sfaturi, cum sa imi fac parul singurica si sa arate cate de cat bine? m-ar ajuta niste videoclip-uri in care sa imi dau seama ce si cum sa procedez - am parul mediu deasupra umerilor si este tuns in layer-e

va rog ajutati-ma !!! ma bazez pe voi



www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Anda, nu stiu daca se practica in Bucuresti, dar nu sunt coafeze care lucreaza cu clientele la domiciliul lor ? Daca da, poate iti recomanda fetele pe cineva.

Daca nu, eu nu cred ca as face ceva, decit un spalat pe cap si uscat cu foenul, nu ma vad punindu-mi alea-alea in cap, dat cu lac pe toate partile si alte cele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Mik - chestia e ca eu stau intr-un orasel mai ... mititel, iar sambata doamnele coafeze sunt ocupate e deja prea tarziu sa le "programez acasa", si nu stiam din timp cand urma sa plec sambata, fiindca azi am aflat cand exact se va tine botezul...

acum sa nu te gandesti ca vreau cate chestii prin cap - parul meu e moale si daca il fac doar cu foenul intr-o ora e inapoi

orice idee e binevenita

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

il intinzi cu placa, tapezi un pic radacinile in varful capului si prinzi doua suvite in jurul capului, care sa sustina partea tapata cu agrafe. un pic de fixativ si voila!


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

mersi giulia81

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Incerci sa reconstitui ce ti-a facut odata la coafor si ti-a placut,folosind spuma de volum ,foen,placa ,fixativ ,clame cu strasuri,bentite cu fundite ,flori etc.
Ondulator?
Chemi o amica destoinica ,cu putin simt artistic si cu mina buna ,care te face ca noua.
Oricum subiectul asta e foarte bun ca idee.
Ce putem face singure acasa ,daca n-ai 100 de lei sau ai, dar le dai alta destinatie.?
Poti sa te vopsesti ,daca e cazul ,plus uscat cu peria sa capate volum.Dai un fixativ la sfirsit.
Fa o poza sa vedem ce-a iesit.
Succes si have fun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

mersi dulcetica deja ma iau cu valuri de caldura dar imi trec sigur
ondulator nu am, si nici nu am gasit - am tot intrebat azi pe cine am prins, dar am placa de intins parul - in cel mai rau caz il indrept, usor ondulat pe interior, volum la radacina, fixativ la greu si voie buna, nu? dar inca nu ma dau batura

oricum, astept in continuare sfaturi, idei, pareri...si tot ce mai aveti la indemana

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

P.S. poate stiti ceva tutoriale interesante sau poze (le deslusesc eu cumva) :)

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

se poarta si la evenimente parul cat mai "natur", asa ca zic ca daca ai grija

1.ca vopseaua (in caz ca esti vopsita) sa fie uniforma si sa nu ai portiunea din crestet vizibil crescuta si de alta nunata; parul sa fie lucios, nu deshidratat, lanos, tern; ptr asta te ajuta o masca...cccalda :) rapida cu ulei de masline, ulei de ricin (incalzite la mw cat sa le suporti pe par si scalp), si o clatire dupa samponarea cu un sampon pt volum, ... cu OTET

2.un intins cu placa e cel mai usor, sigur si durabil+ fixativ, sau niste bigudiuri mari pt bucle romantice daca crezi ca nu va fi vremea umeda...

distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

suna ca la spa Dorsilia
uite da, am si "bigudiuri" mai mari, sa sti nu-i o ideea rea deloc, macar pentru volum la scalp ... ca par lung nu am si nu m-ar ajuta la bucle

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Ce zici de un difuzor,cu foarte multa spuma.....

Mergi la inceput