Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cineva gateste aici in bucatarie (nu stiu daca v-am zis, stau intr-un camin unde am camera si baie, bucataria e comuna la 6 camere) si miroase de mor...a tocanita de cartofi!

Imi pun dopurile in urechi si ma culc, dar nu stiu ce sa fac cu mirosul, ca dopuri in nas nu pot sa-mi pun.

Maine am o zi...de la 8 la 17 laborator, cu o pauza de 4 ore undeva in jurul pranzului, cand m-am inteles cu o colega ca mergem la biblioteca sa muncim la ale noastre articole si rapoarte...vreau sa fie vineeeeri, sa plec acasaaaaaa.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ce nume dam noului capitol? Propuneri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

homeland si langosi? (langose???) - tot nu m-ati lamurit care-i pluralul

sau mai general - homeland in butoiul cu varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

Neatza! Dana, o fi un mesaj pt seful tau

Eu am terminat cursurile si azi ma relaxez la prietena mea inainte de a lua trenul spre casa. V am zis ca prietena la care dorm aici e o tipa super extra realizatoare de documentare? Nu cunosteam nimic din lumea asta si imi place de mor cand vin la ea si imi arata cum au avansat proiectele la care lucreaza.


E cea pe care o stiu si o admir eu?

N-am citit, asa ca n-am nici o propunere... insa am vrut doar sa va salut, mai rarut, dar dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Buna dimineata (la noi), seara (la voi) .
Am revenit si eu dupa o saptamana nebuna rau de tot. Nebunie la spital cu un CEO nou care crede ca a inventat roata si vrea sa schimbe tot si nu intelege ca toate serviciile sunt legate si daca se atinge de unul, le deranjeaza pe altele . Ce sa faci, unii invata din greseli .

Am avut parte de furtuni si inundatii iarasi. Am ramas fara curent. Dar am scapat neinundati desi stam la 3 strazi de un rau mare. Aseara imi faceam probleme daca o sa pot sa ajung acasa de la lucru, raul a crescut foarte mult si eu trebuie sa trec un pod care a fost inundat alte dati. Era apa pe pod dar am trecut. Azi e o zi superba, nici urma de nor. Am fost in curte sa evaluez stricaciunile. In afara de o planta frumoasa care s-a rupt, restul a rezistat fara probleme. Panourile solare sunt tot pe casa in ciuda vantului care a rupt copaci prin tot orasul.

La noi azi e prima zi de scoala, clasa a 12-a si a 6-a. Va fi un an foarte intens .



Ah, draga mea, bine ca te vad. Bafta multa in noul an scolar, mi se pare atit de ciudat sa fie vara undeva. Si sper sa scapati cu bine de furtuni si ploi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata si, evident, cafeaua.
Titlul... hm... ultima chestie e tocanita de cartofi care i-a mirosit tare bine mihaelei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Citat:
citat din mesajul lui Chuny

Neatza! Dana, o fi un mesaj pt seful tau

Eu am terminat cursurile si azi ma relaxez la prietena mea inainte de a lua trenul spre casa. V am zis ca prietena la care dorm aici e o tipa super extra realizatoare de documentare? Nu cunosteam nimic din lumea asta si imi place de mor cand vin la ea si imi arata cum au avansat proiectele la care lucreaza.


E cea pe care o stiu si o admir eu?

N-am citit, asa ca n-am nici o propunere... insa am vrut doar sa va salut, mai rarut, dar dragut.

Cornelia

Natura nu se dezminte. Chiar si pe drum drept, sarpele tot numai în serpentina merge. (L. Blaga)



Nelia, te pup cu drag ca tare bine-am dormit azi noapte si nu stiam de ce. Am citit acum!

Da, da, e vorba de Sophie, ne intelegem tare bine!

Bird, bine ai revenit!

Am vazut c-ati vorbit de muraturi, asta e un subiect indecent pt mine pt ca as avea nevoie AICI si ACUM! Eu merg la treburi cu copiii ca miercurea nu e zi de scoala aici. Dar din septembrie se schimba si asta, traiasca reformele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

neata! la cafea si io.

azi m-asteapta iar o zi grea, ca incerc sa rezolv cat mai multe chestii, sa-mi ramana cat mai putine pe maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mianna, pe la Timisoara nu ai treaba primavara asta? ajung acolo de 2 ori, dar inca nu mi-am luat bilete. Ar fi fain sa ne intersectam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Chuny, . Adela, imi esti din ce in ce m ai draga. Si toate imi sinteti drage. Asa ca, voi fi cuminte, promit, ca n-as vrea sa va pierd si n-am unde sa va duc. De fapt, cind nu sint provocata, eu sint cuminte mai mereu...

Eu gatesc astazi, e din nou atelierul de bucatarie. Voi face piept de pui, cu ardei gras de toate culorile, broccoli si sos alb cu brinza rasa pe deasupra. Adica nu-i sos alb, e un fel de... va pun reteta mai la noapte, ca trebuie tradusa din franeza, ca au si curs de inot toti trei copiii si eu ii duc dupa o zi plina la munca... Si s-au inmultit musterii la atelierul alalalt si ma bucur mult, de luni incep exact ce voiam sa fac, ca pina acum i-am introdus.

V-am spus ca Agata s-a calificat in finala vineri printre cele 11 domnisoare din 87? Si apoi s-a clasat pe locul 5 din 11. Foarte buna performanta, cea mai buna de pina acum. Pentru cele care nu au vazut-o pe FB, am si un filmulet, dar nu stiu cum sa-l pun aici, sa o vedeti cum patineaza. Cioara, stiu... dar eu ador sportul asta!

Cafea, da, imi mai trebuie una... ma duc sa-mi iau, dar nu mai stau aici, ma duc sa pregatesc pachetele si sa le pun hainele la dispozitie. Va doresc o zi, o dupa-amiaza si o seara cit mai placute! Si ar trebui sa facem un grup de presiune si sa cerem Timpului sa desfiinteze fusul asta orar... sa ne bem si noi cafeaua impreuna si calda, ca tot o reincalzim cind aparem.

www.recettes.qc.ca/livre/recette.php?id=201751" target="_blank">Asta gatim!

Mergi la inceput