Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


sa va zic bonjour inainte sa mi se termine pauza. imi trag sufletul dupa o dimineata de aproape trei ceasuri de dezbateri la o intilnire in care mi s-a invirtit bine limba'n gura, si cind ma precipit in limba lui molière...mai bine nu va zic ce ochi a facut unul c-am vrut sa zic ceva, si a iesit o aiureala . iar'ma bucur ca-s politicosi:)

Carmen, fetele ti-au dat floricele, io te pup ; noi n-am cazut de acord cu infierea, cind a fost cutremurul din Haiti am trepidat, barbatul a zis nu...si gata, am tras si aici o linie. da'toate au un rost probabil

Mihaela, bafta multa! primul job in bransa e cel mai greu de obtinut, apoi in zigzag sau verticala, tot apar oportunitati!

bird, ma bucur c-ai aparut, sper sa nu mai aveti inundatii. tot ma uit pe harta, ma frustreaza rau distanta si $, tare mi-as dori sa vizitez cindva Australia si NZ.

Maria, frumosi junii tai!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Mihaela, daca mai e nevoie, zic si eu sa scrii despre ce-ai facut in Romania, sa nu existe pauza in CV, indiferent cat de relevant sau nu este.

Carmen, o pup si eu pe Alexia - dar eu stiam de ea (mai citesc din cand in cand sub-forumul cu adoptii, chit ca nu ma bantuie nicio idee de genul asta, single fiind, dar imi e tare drag ce scrieti voi acolo si cata dragoste aratati pentru puiutii mici ). multa bafta pentru aparitia cat mai curand in familia voastra a surioarei pe care stiu cat si-o doreste Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mianna, no, daca nu vrei sa mananci langos ... iti mai fac o propunere :)
vizavi de sora, e culina nostra , macar o felie de paine cu untura cu ceapa sau cu zacusca ... m-a distrat teribil cand am fost in .ro si puteai manca paine cu untura si cu ceapa la club :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adela vin' incoace sa te . Io nu stiam de restaurantul cela, incercam in vara sa ajungem desi or sa rada rudele de noi, ca pita cu untura au si ele :))). Da' paine de casa n-au!

Ai facut langosi aseara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

nu, da' am facut azi!
mai, mi-a pus exu' varza la murat. si acum am si moare. ca mi se facu' un door. intelegi ca le-am facut cu varza murata calita. si daca tot am calit varza am facut si cu costite (nu afumate) ... stii tu, revbensspjäll, la cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si eu pun varza murata de cand am venit aici . Mai am inca o capatana acasa, trebuie sa fac si eu langosi cu varza murata, barbatu' meu e mort dupa ele, facea soacra...oare tine pana ajung eu acasa la sf de februarie? Ca pana atunci nu apuc...sper sa nu se strice, dar nu va fi inca asa cald...

Din aia la cuptor am avut dupa sarbatori, eu fac cu sunca afumata. N-am incercat cu revbensspjäll dar cred ca sunt delicioase! Mie imi place tare mult si supa de varza acra...ah ca nu stiu ce sa fac din varza ce mai am acum .

Azi am luat pentru prima data o prajitura congelata (o kladdkaka Adela) ca tare mi-era pofta de ceva dulce. Maaaammaaaa ce buna e, aproape cum o face Diana mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Mie imi place tare mult si supa de varza acra...ah ca nu stiu ce sa fac din varza ce mai am acum .



io am in plan o ciorba de perisoare cu varza murata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

mianna, no, daca nu vrei sa mananci langos ... iti mai fac o propunere :)
vizavi de sora, e culina nostra , macar o felie de paine cu untura cu ceapa sau cu zacusca ... m-a distrat teribil cand am fost in .ro si puteai manca paine cu untura si cu ceapa la club :))


zacusca mananc in fiecare dimineata la hotelul asta din Cluj, o au inclusa in micul dejun o sa le propun sa bage si pita cu untura si cu ceapa, fiindca Sora nu-i taman in drumul meu (dar daca o s-ajung prin zona promit s-o-ncerc, aia-mi plaaaace )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La ce hotel stai Mianna, auzi tu...zacusca la mic dejun!

Mergi la inceput