Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Habar nu am daca permite... Teoretic nu, dar m-am oprit deocamdata cu dieta. Ocolesc painea, dulciurile, alte alea, am grija sa nu amestec ce nu trebuie si cam atat.
Sunt prea tuflita.
Maine o sa dau la un alt catel una din hainutele lui Otto, o patura si niste cearceafuri si niste mancare.
Da, ok, m-am tzicnit...
Ma tot uit unde era culcusul lui si e atat de gol si imi este atat, atat, atat de dor de el...
Ma dau eu rotunda ca fac fata si trec si peste asta, da' astept sa se culce sotz si copil sa mai trag un bocet sanatos cu catzelul ramas in brate. Si ei ii e dor si il cauta...
Asa ca deocamdata ma stradui cu disperare sa ma binedispun ca tot ce imi lipseste acum e un pui de depresie. Si burta goala nu ma binedispune, asta e clar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Buna dimineata (la noi), seara (la voi) .
Am revenit si eu dupa o saptamana nebuna rau de tot. Nebunie la spital cu un CEO nou care crede ca a inventat roata si vrea sa schimbe tot si nu intelege ca toate serviciile sunt legate si daca se atinge de unul, le deranjeaza pe altele . Ce sa faci, unii invata din greseli .

Am avut parte de furtuni si inundatii iarasi. Am ramas fara curent. Dar am scapat neinundati desi stam la 3 strazi de un rau mare. Aseara imi faceam probleme daca o sa pot sa ajung acasa de la lucru, raul a crescut foarte mult si eu trebuie sa trec un pod care a fost inundat alte dati. Era apa pe pod dar am trecut. Azi e o zi superba, nici urma de nor. Am fost in curte sa evaluez stricaciunile. In afara de o planta frumoasa care s-a rupt, restul a rezistat fara probleme. Panourile solare sunt tot pe casa in ciuda vantului care a rupt copaci prin tot orasul.

La noi azi e prima zi de scoala, clasa a 12-a si a 6-a. Va fi un an foarte intens .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Biiiiird! welcome back! ne bucuram ca esti ok (nu vorbesc la pluralul seniorial, ci stiu si alte fete care au fost ingrijorate de absenta ta).

bafta multa scolaritelor! (nu ma pot obisnui cu ideea ca la voi e vara - sau e toamna acum, daca se numara bobocii? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

bird ma bucur ca sunteti teferi si ca totul e OK la voi. Ne intrebam ziele astea unde ai disparut.

Succes fetelor la scoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Carmen, sper sa nu rasucesc vreun cutit in rana, si stiu ca inca-i devreme pentru asta, dar asa, macar teoretic, nu va ganditi la un alt catel? nu-mi trece prin minte ca l-ar putea inlocui pe Otto, nu, in niciun caz, dar v-ar tine ocupati - pe voi si pe ... Zara e al doilea catel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Welcome back bird :)
Ma bucur ca ati trecut cu bine peste intemperii :)
Ce ciudat cu inceputul scolii in ianuarie, toate sunt invers down under.
Apropo de down under, daca va intilniti cu cartea cu acelasi nume de Bill Bryson n-o lasati sa scape, e cartea mea favorita de Bryson si am ris in hohote . ( eu nu prea rid de una singura cind citesc, mai schitez uneori un zimbet )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Bird, bine ai revenit, da ne-ai lipsit

Mianna, Zara e al doilea catel, ciobanesc carpatin, face 6 ani in aprilie. Nu se poate pune problema unui alt catel. Zara e foarte teritoriala si eu nu am acum nici timpul, nici disponibilitatea sa incerc sa ii socializez. Asta pe de o parte, pe de alta parte cred ca avem nevoie de o pauza, macar un timp.
Sa mai creasca Alexia si sa vedem ce isi doreste si ea, urmatorul catel va fi al ei, cu responsabilitati si tot pachetul.
Si inca asteptam sa vedem daca ii gasim o surioara Alexiei.
Cam amestecata situatia in momentul asta...
Of, Doamne, cat as fi vrut sa il stie si cealalta fetita pe Otto...

Va pup, ma duc la culcare. Maine e o noua minunata zi. De fapt azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Mersi pentru primire !

Nu e ciudat deloc cu inceputul anului scolar, din contra, are mai mult sens . Scoala incepe la sfarsitul lui ianuarie si se termina la inceputul lui decembrie. Anul scolar si calendaristic coincid. La noi vara e pe sfarsite teoretic, practic insa inca avem parte de furtuni si inundatii. La noi vara e sezonul umed si iarna sezon uscat. Temperaturile variaza putin intre vara si iarna in zona in care locuiesc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

am ajuns acasa, facut dus si acum am de lucru cred pentru jumate de noapte cel putin...
azi am fost la lunch cu gasca noua la un resto thai. Mancarea buna, compania buna, mai, dar obiceiurile aceleasi. Au stat la lunch aproape 2 ore, eu eram asa de disperata, scriam emailuri de pe telefon pe sub masa, ca mi se facea rau cate chestii aveam de rezolvat. Si tot nu am apucat sa cunosc prea multa lume, adica ei ma stiu pe mine, eu.... tot numai 3 persoane stiu :))

bird, si eu ma bucur ca esti bine!

ana, sper ca ai avut un pranz placut :) Sa iti fie de bine...

carmencat, imi pare tare rau de durerea ta...

banofee pie e banana si toffee, frisca si blat de biscuiti pisati... cam atat. cA toate retetele englezesti, simplu de facut si bomba calorica

tortu ala a scapat cu izmenele pe el, pruncul nu l-a mai dezbracat...

mai, azi noaptea s-a zguduit casa. Am crezut ca a cazut Andrei din pat dar nu am putut determina ce s-a intamplat. Azi la radio a zis ca o casa a explodat. M-am dus in seara asta sa ma uit, nu a mai ramas nimic, un morman de lemne, mi s-a facut rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Neata la cafea!
O minunata dimineata de marti. E o ceata si frig si naspaaaaa...
Am ajuns primii la gradi.
Tocmai ce a mai ajuns un coleg cu noaptea in cap si imi spunea ca azi a putut sa se trezeasca pentru ca s-a culcat mai devreme, ca deobicei se culca pe la 11...

Nu m-am putut abtine, pai si aia e tarziu??? Eu cu musca pe caciula, ca inainte de 1 noaptea nu reusesc sa ma indrept catre dormitor... si la sase freeeeeeesh!

Deci, sa revenim, cafeaua!


Mergi la inceput