Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mihaela, sanatate mamei!
Ana, nu daduram nici o reteta, da' vorbiram de www.carnation.co.uk/recipes/8/Classic-Banoffee-Pie" target="_blank"> banoffee pie
reteta "mea" are si migdale prajite in zahar pudra si ciocolata rasa deasupra

ecsz: io n-am mai facut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Reteta de mai sus ( pusa de Adela) am facut-o si iese bine :)

Io nu ma mai opresc din mincat de o saptamina asa ca va rog sa tipati la mine daca mai vin cu cine stie ce idei de dulciuri . O sa-mi ridic singura banarea cind scad sub 60 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Multumesc mianna!

Cat stai la Cluj de data asta? Sa ai un zbor lin si fara intarzieri!



mersi, urarea a fost cu folos, am zburat lin si, spre surprinderea mea, n-a intarziat deloc

stau toata saptamana la Cluj, adica pana vineri; de muncit muncesc pana joi, vineri mi-am luat o zi de concediu ca sa pot merge joi seara la un concert (am mai scris despre el - Ada Milea) cu o prietena draga.

si ca sa intelegeti un pic ce-nseamna viata mai mult in delegatii decat acasa: azi mi-am dus doua perechi de pantaloni la scurtat. da, aici, la Cluj, ca-i mai simplu decat acasa. iar pantofii de exemplu mi-i pingelesc in Timisoara, ca am pantofar chiar langa hotelul la care stau croitoria de aici nu-i langa hotel, dar tot e la-ndemana, ca-i la mall. asa ca am lasat nadragii, am vazut un film, am mancat, si intre timp nadragii au fost gata

filmul: "Django Unchained". sincer, nu mi-a placut - in afara de sange pe pereti si pe campii io n-am priceput altceva. m-apuc acum sa citesc review-uri, sa aflu ce mesaj trebuia de fapt sa-mi transmita Tarantino

daca mai prind vreun moment liber saptamana asta cred c-o s-ajung sa vad, vrand-nevrand, "Viata lui Pi", chit ca nu-i tocmai genul meu. dar mai am de ales intre "Les Miserables" (dar n-am chef de muzical) si "Anna Karenina" (dar am inteles ca versiunea asta-i mai slabuta decat cea veche). restul chiar nu-s pe gustul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multzam fetelor pentru urarile transmise mamei. Maine merge la control si daca e bine se duce acasa.

Eu am ajuns in portul de pe continent, in 20 min iau busul catre Kalmar unde ajung la ora 22. Mai intru de acolo daca mai sunteti prin zona.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mi-e fooaamee!
mianna, am o rugaminte la tine. saptamana asta cat esti in Cluj, mananca macar o data kaposztas langos. mai ca m-as apuca amu' ni sa fac cateva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
mianna, am o rugaminte la tine. saptamana asta cat esti in Cluj, mananca macar o data kaposztas langos. mai ca m-as apuca amu' ni sa fac cateva


tulai! daca zic ca nu-mi plac langosele (sau langosii?) ma dati afara de pe topic? oricum n-am idee de care-s aia pe care i-ai pomenit tu, dar pentru mine langosu' e cu branza sarata, si asta-i chestia care nu-mi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

mihaela, multa sanatate mamei

eu ma uit la film si mananc floricele
daca stau bine sa ma gandesc ar fi fost buna o gogoasa din aia cu branza sarata si mult zahar pudra, mirosind a vanilie asaaaaa...

si totusi, mananc floricele si beau apa, of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mianna, daca branza sarata nu-ti place, poti incerca langos cu varza . Asta e ce zice Adela, mama ce-mi plac!

Am ajuns la locuinta mea de...iarna . 4 zile saptamana asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

si totusi, mananc floricele si beau apa, of



auzi, daca esti la o dieta care permite floricele, sa nu comentezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah, am inceput pe vapor sa citesc o carte, v-am spus cat imi place stilul lui Linda Olsson. Mi-am luat zilele trecute ultima ei carte, Det goda inom dig se numeste pe suedeza, cica e scrisa paralel de autoare si in suedeza si in engleza (va spuneam ca ea a scris inainte numai in engleza, a trait multi ani in Noua Zeelanda, desi e suedeza) si m-a prins asa de tare, e superba! O sa citesc mai departe, inca mai am vreo ora jumate pana la somn...

edit: am gasit cum se numeste cartea in engleza daca va intereseaza: The Kindness of Your Nature

Mergi la inceput