Homeland si eclere in pielea goala

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Bun regasit :)

Mihaela, fetita e inca bolnavioara:(, domnul e ceva mai sprintar azi .

Apropo de man flu, ziceau acu' vreo citeva zile la radio ca cica barbatii au mai multi receptori in creier pentru temperaturi ridicate (??) si cica intr-adevar s-ar putea sa sufere mai mult decit femeile. Io cred insa ca e un studiu masluit ca sa se poata ei vaicari in continuare.

Aici a inceput o mica furtuna cu lapovita, numa' bine m-am intors de la plimbare:) ( a trebuit musai sa ies ca m-am infipt groaznic in banoffi pie aia ). Dar e bine sa stai la gura sobei pe vreme dintr-asta, poate ma arunc si eu mai tirziu la un rosé caruia i-am pus gind rau de ieri :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

oh, imi pare rau ca fata e bolnavioara speed.

Barbatu-meu o fi de pe alta planeta? Asta nu se plange de nimic, niciodata. Si acum cu gripa porcina, el si cu cea mica au trecut cel mai repede si usor...nici un mac n-am auzit de la niciunul. Pe cand eu si cea mare...niste plangacioase ce mai!

Am facut vita la cuptor, cum va spuneam ca am invatat de la mama, a iesit excelenta. Mmmmm ce bine merge vinul rosu dupa! Numai ca eu l-am amanat...ma lupt cu filozofia si cu cazul lui Semmelweis, ce viata nenorocita si sfarsit stupid a avut! Trebuie pana diseara sa scriu seminarul si apoi ma relaxez cu clatite (adica le fac!) si cu un pahar de vin rosu.

speed tare bine si apetisanta prajitura aceea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

si fimiu a venit de la antrenament. va pun poze cu el, ca oricum is si pe siteu'clubului :)
ala ce revine in toate pozele, o data shede, o data se lungeste si odata loveestee! la sport ii zice wushu sholin



tare fain ficior ai! barbat in toata regula. sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io am vazut ieri un domentar cu si despre www.muzichii.ro/muzichii/antologii/antologie-lalo-schifrin-1617.post" target="_blank"> Lalo Schifrin

www.cinemagia.ro/soundtrack/compozitor-lalo-schifrin/" target="_blank"> coloane sonore





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

mianna, multzam! "it warms!" vorba romanului :)
acu' am vazut cand m-ai citat ca mancai o litera. la sport ii zice wushu shaolin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

episodul 4 e scos!! fir-ar sa fie!

un ceai? de fructe cu scortisoara? si o prajiturica cu gem de gutui? mmmmmm... cine se inscrie?

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.


io io io io io

e duminicaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

neata...
noi ne-am trezit tarziu, am baut aseara un caramel macchiato inainte de concert, care btw a fost misto, si apoi n-am putut dormi pana dimineata.
acu am pus in cuptor varza cu carnati si carnita de pork, am sa mai fac si un meatloaf, si dulce o sa fac un tort cu crema de lamaie sitavalit in ciucalata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

e duminicaaaaaaaaaaaaaaa



cred ca Dan Desliu avea un vers care zicea:

"si cea mai frumoasa parte a duminicii e sambata seara"

io-s de acord cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

si eu pe aici, mai rarut ca ma uit la anatomia lui gray
oh, ce we minunat!
mai devreme am jucat monopoly sau ma rog... o varianta simplificata asa... pentru 3 ani
a castigat junioara si a avut dreptul sa isi aleaga un dvd, asa ca mai scap si eu la un episod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Adela, e prima data in acesti multi ani de cand ne stim virtual, cand iti vad baiatul. cate una pentru fiecare poza

La mine duminica nu e deloc frumoasa de doi ani incoace...e ziua in care plec de obicei, la ora asta sunt in mod normal pe vapor. Au fost cateva duminici exceptii (ca asta de azi) cand am ramas acasa, pentru ca ori a fost luni liber (ca maine) ori am avut curs de la care am putut fenta (a se citi lipsi). Astea sunt zile de duminica pe care eu le numesc LUX!

Azi nu e chiar lux ca stau si citesc/scriu (mai trag cate un ochi pe aici dar le consider pauze) dar macar sunt acasa.

Mergi la inceput