Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Paula iti spun sincer ca daca si in Timisoara ar fi o clinica privata cu 2000lei nasterea,as merge si eu. 2000lei se cam duc la stat cu toate atentiile. Numai ca in Timisoara la clinicile private preturile sunt de pe la 1100euro(nastere naturala) pana la 1500euro(nastere prin cezariana).
Eu am nascut la stat primul copil,nu pot spune ca am fost multumita de tratatie,dar cel mai important este sa-ti vezi copilul sanatos,toate celelalte trec,si peste un timp chiar radeam de intamplarile de atunci.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

si pt ca tot vorbiti de clinica privata versus spital de stat, sa stiti ca sunt exactin aceeasi dilema.
sotul meu vrea ce e mai bine pt bebe si pt mine si isi doreste sa nasc la o clinica privata din Pitesti - Muntenia Hospital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

La privat aici in Pitesti, la Muntenia , cezariana este 4300 lei, iar la stat, cu toate atentiile, ajungi pe la 2500 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Nu stiu cum o mai fi spitalul de stat din Timisoara acum,ma refer la maternitate,ca la ginecologie am observat ce s-a modificat,au devenit doctoritele fara pic de bun simt,la urgente cer bani,am ramas perplex,nu ca ar avea voie sa ceara bani,dar isi incearca norocul.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

ma simt ca un spammer :)) ..scriu continuu aici si cred ca mesajele nici nu sunt inca publicate.

Sa revenim la oile noastre si sa va mai spun cate ceva.
In prezent merg la un medic despre care am auzit vorbe bune Ionita Dan - medic la spitalul din Curtea de Arges, insa consultatiile au loc in Pitesti, la cabinetul privat. Daca voi naste cu dumnealui, fericitul eveniment se va petrece la spitalul de stat in Curtea de Arges. Si aici incep temerile mele. am auzit muuuulte pareri contra de la mamici ce au ajuns pe acolo. nu de gandaci ma sperii cel mai tare (desi, recunosc mi-e groaza), ci de aparatura lor si capacitatea de a ma ajuta pe mine si pe copil, in caz ca Doamne Fereste..orice.
eh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

in seara asta gata!
mi-e somn si la 7.30 ma trezesc.
merg la munca - grafician la o firma de publicitate din Pitesti.
noapte buna!


13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Buna graphistar si bine ai venit!
Fetelor, dar din Constanta chiar nu e nimeni?!

Sa va mai zic si eu noutati. Am fost saptamana trecuta la eco, mi-a spus ca e 80-90% fetita. Inca nu colorez caruciorul, vreau sa fiu sigura. Sotul meu spera cu inversunare in cele 10-20 procente...
Saptamana viitoare merg la eco si sange pt TT. Pt ca eu mi-l fac la Regina Maria, dar in Cta, e posibil sa dureze mai mult, pt ca analizele merg la Bucuresti.
Ciao si o zi frumoasa sa aveti!

RLK 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Va astept la o cafea!
Laura, bine ai venit si sarcina usoara!
Mai ai inca 2 mesaje si scapi de moderare.

RLK, felicitari pt roz. Pai pe la 16 saptamani nu prea sunt sanse sa mai greseasca un dr bun.

Mony, in 2010 am dat 2000 lei, acum cu ideea mareata a nenorocitului de la sanatate, nu stiu cat va fi, dar eu sper sa mai am si o reducere ca nasc a2a oara la ei si din astea, sper sa nu ma chiar nenoroceasca. Dar totusi nu am asa cheltuieli ca si cu primul copil, si ma gandesc ca mai economisesc de acolo

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 15+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata gravidute

Mony de unde esti? Vezi ca nasterile incep de la 700 euro, cu medicul de garda la President. Si cunosc pe cineva acolo care a zis ca nu e pericol cu sa nasti cu garda, pt ca toti sunt ok si nu au fost incidente.

viitoare mamica 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Graphi bine ai venit printre noi.
Mai baga vreo 2 mesaje, sa aduni cele 10 mesaje.

Astazi vad in ce directie o iau cu medicul , ideea e ca ma simt fara nici un chef.

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput