Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

asa - asa maria , unele cafea , altele ceai sau freshuri ....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Olimp, Diana multumesc de sfaturi si de sprijin.
Am zis ca maine decid in ce directie o iau.
Astazi ma simt mai obosita psihic decat ieri, dupa ce primisem rezultatul.

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele nu lasa nelinistea sa te cuprinda , bebita o resimte si ea si nu e bine, oricum incearca sa vezi partea plina a paharului , schimbi doctorul si ai sa vezi ca totul e bine.


hai sa-ti spun azi la TT pe coridoare ma abordeaza o doamna , mi-a spus ca e din Motru si a venit la cluj caci nu stie unde sa mearga , venise cu nora ei de 19 anisori , insarcinata , cei de Motru i-au spus ca e purtatoare de sindrom Down , de unde stiau ei cand fata nu si-a facut niciodata analize genetice ( erau sarcuti si ca apect si ca prezenta verbala, oameni simpli si extrem de speritai ) si i-au spus ca bebele e cu Down si sa-i faca intrerupere de sarcina , a venit la Cluj si a intrat inintea mea , la iesire am intrebat ce au zis , si Dr i-au explicat ca nicipomeneala de asa ceva.

saraca fata a stat cu teama din 3 ianuarie ..pana acum , si...e bine , hai ca nu-i dracul atat de negru




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

legat de nasterea stat/privat, hmm...sunt asa multe de luat in calcul.Acum 5 ani am nascut la o clinica privata,(a fost 2500 lei) totul a fost bine desi am nascut la 36 de sapt, acum merg la acelasi medic, la aceeasi clinica dar ...inca ma gandesc daca nasc la clinica, in principiu da, sau la stat dar atunci se schimba problema pt ca medicul nu mai lucreaza in spital si asta inseamna sa schimb medicul si optiunile nu prea imi surad. Sunt in dubii nu din caza pretului, intradevar conditiile sunt super, asistente dragute care m-au ajutat enorm la prima sarcina si psihic mi-a facut mult bine experienta nasterii acolo ci pentru ca sunt cateva lipsuri acolo de care sunt constienta si ma rog sa fie bebele sanatos sa nu am probleme pt ca altfel tot la stat ajung. De ales depinde o data financiar dar depinde si de alte lucruri, de psihicul tau, de cum poti sa treci peste aroganta asistentelor si a infirmerelor, de ,,mizeria" din spital si la propriu si la figurat, siguranta copilului in primul rand, recunosc ca la prima sarcina nu m-am gandit la anumite chestii, dar acum vad altfel lucrurile.
Apropo de cadre medicale si de sistemul de sanatate, cand avea Teodora 1 an si jumatate, am stat in spital 10 zile si recunosc ca am fugit de spitalul din Bistrita(din cauza fricii si a incompetentei dr, am fugit de nesiguranta pe care mi-o dadea spitalul nostru) si am mers de urgenta la Pediatrie II Cluj,unde am dat peste oameni frumosi,asistente dragute si cu bun simt, dr compentent care mi-au pus fata pe picioare, asa ca depinde de impejurarile in care ajungi la un spital, de nevoia ta, dar adevarul este ca ca nu exiista padure fara uscaturi.

Stefania 16+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Olimpam nr. de telefon, doar ca sun maine si vad cum ma programeaza. Va spun maine mai multe, dar in principiu doar dimineata ne putem vedea si voi cam lucrati, nu? Daca nu , cand vin in urmatorul week-end, dau adunarea.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 15+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula cam asa , eu una numai de dimineata lucrez si cred ca si fetele , de aceea suntem asa vorbarete seara , oricum asteptam weekendul .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Vineri fac si eu DT ... ecografia o face dr. meu in care am mare incredere si e super priceput (pacat ca nu face nasteri ), dar pt sange as prefera sa merg la Cj. olimp, pt DT tot doar marti si joi se poate merge? eu as avea nevoie vineri ... oare la synevo e ok daca se face sangele? Stiti cumva daca e nevoie de programare?

11+


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Buna fetelor! Abia ma tin cu cititul de voi, de cateva seri tot va citesc...
Sunt Laura, din Pitesti, sarcina 13 saptamani.
Ah, ma voi imparti pe mai multe mesaje, inteleg ca trebuie 10 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Sa continui..
Data nasterii 16.04.1976
UCM 30.10.2012
DPN 10.08.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

observ ca in dreptul meu sta scris 0 mesaje, desi ma stradui sa nu va plictisesc sau incurc cu mesajele mele maruntele.probabil nu sunt inca moderate.

vad ca in grup sunteti multe din Cluj. mi-as fi dorit sa gasesc si eu macar o pitesteanca, sunt in mare dilema in privinta medicilor si spitalelor din zona.

Mergi la inceput