Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, unde ti-e optimismul? Eu nu te stiam, asa, fara chef!!
Te-a enervat dr ieri? Pai nici eu nu sunt f incantata de al meu, dar nu-l las sa-mi strice ziua

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 15+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Va arat un bebe tare comic http://nemkutya.com/like/66720

viitoare mamica 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Graphi bine ai venit, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos

viitoare mamica 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Neata all!
Bine ai venit, graphi!
Raluca, cred ca cel mai aproape de tine eu sunt. N-am mai ajuns la Constanta de ceva vreme insa voi avea un drum cat de curand. Poate schimbam vreo 2 mesaje cu info pe PM ca sa ne putem eventual gasi.

Alina 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Buna dimineata, burtici frumoase!

Laura, bine ai venit printre noi! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si vesel!

Foarte dragutz bebele amuzant!!!


Sa aveti o zi minunata!

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mda, Paula, ma ingrijoreaza medicul, nu rezultatul testului meu.
Faza e ca nu stiu ce ar tb facut(care e urmatorul pas daca am testul ala nasol) si medicul nu ma lamurit deloc.

M-am programat la medicul 2 vineri seara. Sotul deja s-a hotarat sa "ma trimita" la nastere la privat si tre sa imi intind antenele sa aflu tarifele.

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna dimi !
Graphi bine ai venit sarcina usoara
Fetelor si eu nasc tot la privat costa 3500-4000 euro dar la cat am asteptat copii astia nu pot risca sa schimbmedicul el doar la clinica asta face nasteri sunt multumita de clinica am fost onoapte internata zici ca este hotel de 5 stele si personalul super profi

Sa aveti o zi frumoasa

amalia tsakoniati
16+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

neataaaaaaa lume! am recuperat ce ati scris din urma si voiam sa scriu ceva, dar pana am terminat de citit, am uitat ce voiam sa zic

laura bine ai venit, sarcina usoara!

doxy eu cunosc multe mamici ce au nascut in ultima perioada la arcadia, si au fost f f fmultumite de personal si de conditii si de liniste. cand am fost la o finuta abia nscuta acolo, era numai gagalicea si mama singure pe tot etajul, evident si personalul de acolo. mamicile cu care am vb au platit pt o nastere privata cam 18-20 mil.
maternitatea cuza-voda a fost in mare parte renevata, dar sunt unele etaje care inca arata dupa bombardamente, nu stiu pe ce criterii sunt selectate mamele sa fie repartizate pe etaje diferite. spun asta, pt ca eu am nascut la etajul II si era totul nou si modern, valabil si pt etajul 5 unde am stat 3 zile dupa ce am nascut. la o saptamana dupa mine, a nascut o tipa, pe alt etaj, unde sala de nasteri arata jalnic, la fel si salonul unde a fost dusa dupa. sunt plusuri si minusuri peste tot. maternitatea cuza-voda e renumita ca ar avea nu stiu stafilococ auriu, din ala specific spitalului, enorm de multi bebelusi au luat acest microb la nastere, sau mamele, noi am fost un caz fericit ca am scapat, dar multe dintre prietenele mele, au avut acest necaz, si au revenit la spital cu bebelusii pt tratament. multe femei, care au posibilitatea sa aleaga, am vazut ca se indreapta spre arcadia sau elena doamna, in principal din acest motiv, cu stafilococul.
despre maternitatea-elena doamna ce sa spun, am tot umblat si pe holurile alea cam 4 ani, conditiile sunt jalnice cu J mare, dar sunt cativa medici ff buni acolo.
cum au zis si fetele, fiecare decide ce crede ca e mai bine de facut!


Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Deci, Ele, pana la urma ai schimbat medicul si vineri mergi la altul? Aduna-ti putin puterile pt. ca trebuie macar sa ai o a doua opinie. De fapt, eu inteleg ca primul nici n-a stiut ce sa-ti spuna, nu prea s-a priceput sau cum? Era in celalalt capitol si nu stiu daca am retinut bine. Oricum daca pe tine te ingrijoreaza medicul, nu ai incredere in el, nu te simti in apele tale, atunci trebuie schimbat!

Betty: Eu abia acum vad, tu ai deja copil de 16 ani (baiat?) si mai faci un bebe :)) Cat ma bucur pt. voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, iti tinem pumnii cu toatele! o sa fie bine!

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput