Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Ziua buna!

Daca la prima sarcina -a fost fetita- nu am mancat mai deloc muraturi si am mancat ceva mai mult dulce, acum mananc mai multe muraturi si dulce deloc, ca mi-e greata de la dulciuri si se pare ca e baiat, dar nu cred ca este neaparat adevarat. se zice ca daca e baiat nu iti este rau, in cazul meu mi-a fost la fel de rau cu varsaturi si greturi ca si la fetita asa ca.....

Legat de nasterea la 8 luni, nu stiu ce sa zic, fetita mea s-a nascut la 36 de sapt si 3 zile, dar a avut 3 kg si 51 de cm, si nu a avut nevoie nici de incubator si nici de oxigen, asa ca e cum vrea Doamne Doamne si nu numai.

Elena, am vazut ca ti-au raspuns fetele , poti lua si 3/zi in functie de intensitatea contractiilor, am luat si diazepam, gynipral si no-spa 1/zi, toate la recomandarea dr, asa ca vezi ce zice si dr daca se intensifica.

Paula, bafta!

Stefania 15+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

cris si eu te sfatuiesc tot la fel sa iei no-spa,sau ce ti-o recomandat doct pentru dureri si sa stai linistita,totul va fi bine

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Fetita mea se bucura de,,bebica" , ma mangaie pe burta, o pupa si ii spune lui bebica cat il iubeste, iar atunci cand eu o pup ma intreaba daca e de la bebica pupicul?!:) si raspunsul meu normal ca este da, si facem schimb de pupici :)

Monica, exact asa face si Teodora, imi zice: mami, la bebica nu ii este pofta? in functie de ce mananca ea si imi rupe o bucatica si imi da, cand nu imi trebuie, insista mult si nu o pot refuza:)

Stefania 15+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Sa zic si eu ca si fetele, i-a un no-spa, stai linistita in pat si daca e ceva te duci repede la dr, daca nu poti la al tau macar la garda!

Stefania 15+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Cris, nu te ingrijora! Si eu am avut zile cu simptome identice cu ale tale, am luat no=spa, chiar 3/ zi si am stat numai in pat, doar la toaleta si atat, chiar am mancat in pat. Stai linistita, nu inseamna ca ti se intampla ceva rau!
Paula, bafta la examen!
Bobitza si eu am 9 s si 3 z, iar joi merg la eco. Nu am mai fost de pe data de 3 ian si am emotii. Eu merg la toate controalele cu sotul, sa vada si el buburuza! Asa ca joi, probabil, vom fi mai emotionati ca niciodata, daca la tine s-a vazut bebitul asa de frumos!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Criss nu te ingrijora draga mea! Ia neaparat No-spa! Eu am luat la inceput si 5/ zi cand aveam hematomul si dureri mari. Treptat am trecut la 3/ zi si de 2 sapt nu mai iau deloc. Asa cum au zis si alte mamici e fff important sa stai comod, la caldurica, in pat. Eu am trecut prin aceste stari si stiu cat de greu e dar e fff important sa nu intri in panica. O sa fie bine, vei vedea! Scuze, dar nu am fost atenta, in cate sapt esti?

Stefana si eu merg de obicei cu sotul la control. Din pacate azi a fost prima data cand a lipsit si totodata, cel mai frumos moment de pana acum
L- am consolat spunandu-i ca de acum incolo o sa fie din ce in ce mai interesant
Eu teoretic maine fac 10 sapt dupa ultima menstr, dar bebe are 9w5d. A zis dr ca e chiar fff bine. Abia astept sa imi zici cum a fost la voi.

Fetele, pe mine m- a chemat Joi sau Vineri acum sa fac DT. O sa am 10 sapt si ceva. I-am zis dr. daca nu cumva e cam devreme si ea a zis ca nu... eu nu stiu ce sa zuc, ma duc, sa nu se supere. Bine ca am abo la Medlife si la 12 sapt il fac si acolo, dar totusi, daca dau banii aici, la spital, pt ca se plateste si nu e relevant pt ca e prea devreme? Nu inteleg de ce se grabeste, totusi...

Alexandra 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Paula hai cu vesti bune de la examen . BOBITZA felicitari pt eco. Cris si eu am din cand in cand dureri de spate dar stau linistita in patut si trec .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Bobitza felicitari pt eco

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor mi se pare greu la munca cu trezitul in fiecare dimineata, azi am plecat la ora 13:30 si de la 15 pana acum am dormit , mi-as lua concediu medical dar am deja pe anul trecut 67 zile , trebuie sa mai trag pana in 15 Aprilie sa mi se mai stearga din ele

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

cris poti lua no-spa linistita si stai cuminte , si eu am avut dureri ca de menstruatie cateodata pana pe la 12 saptamani , ma panicam dar cand vedem ca nu e numic in chilotei ma liniseam

delia eu sincer as lua ori duphaston ori as pune repede intreveginal utrogesatn si as sta linistita

oana super tare fatza cu ...catelu

bobitza felicitari pentru sportiv ....

paula sper ca ai avut parte de un examen usor...hai cu vesti bune

maine dimineata merg la TT , pe dupaamiaza voi sti rezultatele , sper sa fie bune...





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput