Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Era o vba "iti tin pumnii si ti-i dau cand ne vedem"

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Succes Paula
Dupa linistea din weekend, m- am speriat azi cand am vazut cat ati scris
Daca e capitol nou vin si eu cu o veste buna : am fost axi la medic si l-am vazut pe " Minunica" Are 9 s si 5 zile si e asa marisooor ( na rog, fata de cum il stiam eu la ultima eco). Azi a fost dr in toane bune si m-a lasat sa il vad mai mult. Misca din manute si picioruse... nu imi venea sa cred! Bineinteles ca inca nu il simt ca e micut dar totusi, cata agitatie acolo si noi nu stim

Aveam ceva emotii pt ca am luat o sapt canesten vaginal ( evident ) si utrogestan oralvplus ca m- am fimtit fff bine si eram cu inima cat puricele sa-l vad, sa stiu ca e bine. Vestea buna nr 2 e ca stau acasa in medical pana pe 31. A zis dr ca nu strica sa ma odihnesc asa ca profit
Am anuntat la munca si au zis ca e ok asa ca relaaaax inca o sapt si ceva
Nu am avut niciodata concediu mai mult de 2 sapt, deci apreciez cu adevarat vacanta asta de o luna si aproape 2 sapt ( cu tot cu concediul de 3 sapt de sarbatori)
Va pup pe toate!


Alexandra 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Delia_Rodica in primul rand doresc sanatate mamei si tie sa treaca cat mai repede maroneala apoi stai sa ne intelegem:

Tu stii ce inseamna legarea trompelor si ce se intampla de fapt acolo? Din ce-ai scris se pare ca incurci putin borcanele: Legarea trompelor NU opreste menstruatia si nu deregleaza in nici un fel ciclul menstrual, doar blocheaza spermatozoizii sa urce in trompe unde are loc de fapt conceptia si de asemenea ovulul sa coboare in uter, pe scurt taie posibilitatea celor 2 gameti (ovul si spermatozoid) sa se intalneasca si sa se iubeasca, in rest totul e neschimbat. Toata treaba e oarecum asemanatoare cu vasectomia la barbat cand NU se elimina ejacularea ci lichidul respectiv nu mai contine spermatozoizi pt ca acele canale care duceau gigeii in lichid se leaga, asta nu inseamna ca barbatul nu mai poate ejacula. Am vrut sa clarific aceasta problema pentru a nu se ramane cu o idee total gresita despre ligaturarea trompelor, manevra care, in afara de dezavantajul ca e oarecum ireversibila si e greu de luat cand esti ceva mai tanara, are doar avantaje si nu are repercusiuni la nivelul organismului comparativ cu pilulele, steriletul etc.


14+



Corect, asta voiam sa spun si eu ca nu are legatura cu oprirea menstruatiei!

Stefania 15+ si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Paula bafta la examen
Mari schimbari pe prima pagina nu vad,dar o sa aranjez acolo unde sesizez vreo neregula.

mi_mi te rog sa-mi spui si numele baietelului sa-l trec in lista.

bubulina am trecut data nasterii ,nu-mi mai imi amintesc anul

delia r eu am trecut prin astfel de probleme,dar nu vreau sa te sperii,doar te sfatuiesc cat stai acasa ,pana ajungi la doctor,sa incerci sa faci cat mai mult repaus la pat.Cauzele pot fi multe,dar numai doctorul poate sti dupa ce te vede.

doxy eu am probleme cu tenul de cand am ramas gravida,pe langa faptul ca este uscat imi ies cosuri ,ce eu inainte nu aveam nici un cos.

iulia te asteptam cu vesti bune

monicaa si la mine Denis este f entuziasmat de bebe,dar e nerabdator sa creasca odata mare sa iasa afara...ma mangaie pe burtica,ii da pusi lu bebe,tot ce mananca el imi da si mie ...zice ca e pentru bebe sa creasca mare.Ma intreaba tot timpul ce face bebe,cand se uita la desene,ma intreaba"da bebe nu poate sa se uite la desene?", intr-o zi ma intreba cum poate el sa-i dea jucarii lu bebe sa se joace si el acolo in burtica

unidanad eu cred ca este bebe ceea ce spui ca simti,eu la prima sarcina l-am simtit pe bebe la 15 saptamani.
Mi se pare o prostie chestia cu 8 luni,este absurd,si eu am auzit dinastea.Denis s-a nascut la 36 de saptamani si a fost totul bine.

ele 3 no-spa pe zi se poate lua in caz de nevoie.

Bobitza ma bucur sa aud ca totul este bine.

Ama eu zic sa stai linistita,sunt modificarile care au loc in sarcina.



Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

V-am mai auzit vorbind de bai,si mie mi-a interzis doct si la prima sarcina si acum baile,doar dusuri cu apa calduta. De ce nu am voie, sincer, nu l-am intrebat,desii imi amintesc ca mi-a explicat la prima sarcina,dar nu mai stiu ce si cum.



Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Ca tot vorbiti despre studii in timpul sarcinii,si eu am ramas insarcinata in al doilea an de facultate si tare greu mi-a fost cu memoratul. Imi amintesc de un examen care si acum mi-aduce zambetul pe buze cand ma gandesc,o colega ma intreba ceva,imi soptea ceva,nu mai stiu exact,la care proful supraveghetor ii spune"nu le mai sopti celor doi"

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mony08

Ca tot vorbiti despre studii in timpul sarcinii,si eu am ramas insarcinata in al doilea an de facultate si tare greu mi-a fost cu memoratul. Imi amintesc de un examen care si acum mi-aduce zambetul pe buze cand ma gandesc,o colega ma intreba ceva,imi soptea ceva,nu mai stiu exact,la care proful supraveghetor ii spune"nu le mai sopti celor doi"

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 15+





Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

sunt trista fete dragi ... ca ma doare spatele si burta fix ca la ciclu ... 5 ani am vazut tot rosu in chilot, nu mai vreau :((( deocamdata in chilot nu e nimic, dar ma ingrijoreaza simptomele :((


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Cris, ia un No-Spa si stai intinsa. O sa fie bine!

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

cris ia un no-spasi stai cat poti lungita si eu am avut asa nu te stresa totul o sa fie bine

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput