Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Anca, aceeasi problema o avem si noi cu greutatea. M-a terminat copilul asta cu nemancatul. A fost stresul meu permanent. La san sugea de doua ori si somn scria pe el. Mereu la limita cu kg, dar niciodata sub linia inferioara. Dupa ce ca mananca cum mananc mai este si genul care nu sta locului o secunda, a scos bona la hat dupa jumatate de an. M-a stresat soacra-mea o perioada de m-a facut sa ajung la neurolog cu el, numai nu ne-a zis dr. ca suntem prosti si ne-a trimis acasa. Acum la aproape 4 ani are 14,4 kg.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Acasa ii dau eu sa manance cu lingurita, asa ma asigur ca papa tot. Am ajuns din cauza nemancatului si la spital asa ca de atunci am pus piciorul in prag si gata, am trecut pe ciorbe serioase. Cand vine de la gradi il asteapra bolul cu ciorba si papa tot baiatul, conopida, brocoli, pastai, sfecla rosie, chiar si de burta mai nou a mancat. Daca stramba din nas, ma incrunt o data la el si inghite pe loc. Se descurca si singur ca la gradi nu-i da nimeni cu lingura, doar ca asa sta o ora cu mancare in fata si nu mananca nici jumatate din ea. De asta la capitolul independenta inca avem probleme.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Vine ora de plecat acasa. V-am zis ca activez intr-un domeniu unde iarna stam si ne plictisim, noroc cu voi ca trece timpul mai repede. Dar si cand o veni primavara, mi-e groaza, dar cred ca inainte de Paste o sa fie timpul de prenatal si voi scapa repede.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Fetelor, cam 1 data pe zi sau o data la 2 zile simt ca o pulsatie cu durere-intepatura, nu stiu cum sa zic, in zona sarcinii. de obicei nu dureaza mult si nici nu e f intensa dar se intampla. cineva mi-a zis ca de fapt ar fi contractii dar ca asa se simt la "varsta" asta. Voi ati patit?

ms

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Clar ca nici eu nu mai pot citi tot de la munca. :)
Ama la mine contractie nu e intepatura. Ca si cum bebe s-ar impinge in burtica. Adica intinde picioarele si isi impinge fundul.
Si burta se intareste . Starea de tensiune la mine, dureaza ... se calmeaza cu no-spa. (apropo, cate no-spa putem lua? merge 1/zi? daca e cazul? :)

Oxana nu te panica cu mancatul copilului si mai ales nu il stresa. O sa capete aversiune fata de mancare si o sa faci mai rau.
Denisa dintotdeauna a fost nemancacioasa. Ar manca ciorbe de dimineata pana seara. Asa ca prefer sa fac cu perisoare (preferata ei). Si ii pun cate 5-6 in farfurie si uite asa nu mai insist la felul 2.
Si daca ai vedea cum se lalaie la mancare??!! ca si la teme de altfel.

Mi-a venit rezultatul la TT. Tre sa ma duc dupa 5 sa il iau.
Dupa sa vad de programare la medic. Am emotii!!!

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Elena poti lua 3/zi

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui amaliaro

Elena poti lua 3/zi

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota



merci Amalia!

Elena & Denisa (26.10.2004)
16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Sa-mi tineti pumnii, da? Am plecat la examen
Daca nu stiu, voi sunteti de vina, ca nu mi-ati tinut pumnii, nu eu ca nu memorez nimic

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 15+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Paula de la noi ai 3 perechi de pumnisori stransi hai sunt sigura ca vei lua examenul cu bri

amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bafta, Paula!!!

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput