Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (16)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Iulia, si eu tot acolo voi naste. O prietena buna a nascut acolo, tot cu dr. meu, si a spus ca s-a dus numai cu buletinul. Iti dau pana si haine pt bebe, nu numai absolut tot ce ai tu nevoie. Nu miroase si nu arata a spital. Copilul sta cu tine daca vrei si poti, daca nu il ingrijesc asistentele. Toti se poarta ff frumos. Ea era ff incantata. Am fost si eu acolo pt eco de DT si imi place maxim. Parca era un hotel asa...f modern si curat.. Prietena mea a avut si ceva complicatii si nu au avut probleme in a le gestiona.
Nu ne potrivim la DPN ca poate ne tineam de urat


Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Acum sa nu ma intelegeti gresit, nu am nimic cu fetele care vor sa nasca la privat. Pentru mine ar fi un efort financiar. Repet eu am incredere in dr. de la spitalul de stat. Iar conditiile sunt ok, cel putin la Iasi.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_1981 spune:

Ama, ne tinem de urat online oricum si oricum o sa povestesti prima. La ce doctor esti? Pe mine ma urmareste Dr. Alina Sirbu. E foarte draguta si saritoare si imi raspunde mereu la telefon, sms sau mail, in functie de cat de urgent este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

De fapt aveti dreptate, lucrurile pot sta diferit in functie de oras. Nu ma bag. La prima nastere eu am fost relaxata caci Rares era in sectia aia super dotata, cu camere de filmat, deci din punctul asta de vedere nu-mi faceam probleme. M-a intrebat sotul daca vreau rezerva si am refuzat, ca avea sa treaca timpul mai greu. Asa ascultam manele si trecea timpul :))))))))))

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

mamici de titan, amatoare de plimbari prin IOR la vara cu caruciorul avem printre mamicile din bucuresti ? :)

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama m-am gandit la tine aseara, ca m-au apucat si pe mine niste intepaturi prin stanga cam in zona ovarelor si se duceau pana in vagin. Si azi dimineata le-am simtit.

Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Eu sunt la Sorin Badescu. La fel de prompt si dragut. Sunt foarte incantata de el, de clinica.. Eu una de la serviciu am abonament Medicover. Deci as putea beneficia de multe gratuitati. Dar pentru bebe si pentru a fi ingrijit cum trebuie, dau oricat!

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, la mine sunt localizate asa acele pulsatii despre care va povesteam. Dar am si eu sageti cateodata de-mi vine sa tzopai cand simt

Happy_Ama 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu incerc sa nu ma gandesc la nastere ca mi se face frica. Soacra-mea deja ma streseaza cu cezariana. Ma enerveaza ca se baga. Nici nu ma gandesc sa fac cezariana, ai ales ca am nascut natural primul copil. Doar daca se impune medical.


Oxana, mami de Rares-Ion (11.03.2009) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Cumna mea cea mica, a nascut la stat, cu medicul de garda. N-u si-a permis sa plateasca pe nimeni. A avut niste banuti la ea sa dea la anestezist, la cine-i facea clisma si cred ca atat. A vrut sa nasca normal, dar nu s-a dilatat, copilul era prea mare si el. Au tinut-o in travaliu peste 12 ore, copilul avea scaun deja. Pe frate-miu nu-l lasau inauntru, e mai tanar el si ea ma suna speriata ce iese verde din ea.
Am plecat la spital si i-am sarit cu mana in gat la doctorita de garda sa o bage in cezariana (initial cu vorba buna mi-a zis ca are alte prioritati). Cu mana in gat s-a rezolvat.
Ulterior am aflat ca era risc sa moara copilul. Acum e foarte bine nepotelul si frumos. Dar nu mi se pare normal ca daca nu ai bani sa mori acolo. In primul rand, aceste jeguri au un job si sunt platiti pt el. Nu toti oamenii au bani.
Cotizam atata timp pt serviciile astea.... Mie mi-e scarba de ce se intampla in spitalele noastre

viitoare mamica 12+

Mergi la inceput