Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #2#

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Multumesc pt.raspunsuri,fetelor ! O sa incerc dupa botez sa-i fac baita numai cu apa de la robinet.Eu inca ii calc toate hainutele.La inceput le spalam la 90 de grade( tot din cauza bubitelor) dar cum unele din ele au intrat la apa,am zis ca 40 de grade e suficient.Si e f bine.Deci nu a fost o alergie din cauza materialelor.Ori e de la alimentatia mea,ori ceva hormonal...
Onutz,mi-e drag tare baiatul tau.E asa de frumoooos... Si are acel quelque chose care va rupe muulte inimi mai incolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele


Dana pe burtica sa treaca repede

Mena Felicitari pentru rezultatele bune.

Sellena Schimba si forma tetinei nu numai materialul. Corina n-a acceptat suzeta de forma celei Nuk. O scuipa de numai. Acum are una clasica cum sa gaseau si pe vremea noastra, deci simpla si din latex.

Alina Nici eu n-am fiet apa pentru baie. Si nici nu stiu sa o potrivesc. La asta e tasu expert.


Nici eu nu calc hainutele. Le-am calcat doar prima data si gata. Nu stiu cum e la voi, dar nici mie nu prea imi ajunge timpul. Nu mai zic ca n-am mai dormit la pranz de mult si se simte. Seara la 9 abia mai tin ochii deschisi, dar pana adoarme pitica imi sare somnul.


Eu am fost azi sa imi depun actele pt buletin. Iar apoi am pregatit un tort pentru sot.
Dupa ce iese am de alergat sa schimb carnetul de conducere si apoi cu actele de indemnizatie si alocatii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Cellena, ma refeream la suport de ala care se pune in cadita, cadita de genul asta: http://www.okazii.ro/sanatate-copii/alte-produse-de-sanatate-copii/cadita-bebe-ok-baby-a57592131 Daca de la rpima baie i se trage, incearca sa ii faci baie cand e f bine dispusa, sa o iei cu vorba ca sa uite.

Mena, felicitari pentru rezultatele bune!

Apa nici eu nu o fierb si hainutele la fel le-am calcat doar la inceput.

Nicoleta si eu am facut azi tort pentru sot! e ziua luii de nastere! La multi ani sotului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

eu nu le mai calc, le spal la 95 de grade si e ok. numai 2 costumase nu pot fi spalate la temp asta.


Good news again:
Citez dr neurolog:"e foarte bine dezvoltat pt varsta lui"!

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Ary, am inteles eu gresit. Nu, nu folosesc suport din asta. Am cumparat dar nu ma descurc cu el, prefer s-o tin pe mana mea.

La multi ani sotilor vostri!!!

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Chiar, Popi, unde esti sa-ti multumesc pentru ideea cu pasatul adormitului copilului catre fericitul tata?
Nu ca as vrea sa am eu jumatatea aia de ora libera (nuuuuu), dar ii face bine sa creeze o legatura cu fi-sa .

Mena, felicitari pentru vestile bune! Pupam micutul luptator

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Ary La multi ani sotului!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Mamici va pupam si noi,va multumim ca va ganditi la noi
Am fost azi la pediatru, are 5,9kg si 61cm la nici 2luni implinite.A zis clar sa nu ii mai dau formula,nici nu mai aveam de gand sa ii dau.
Dr a zis ca nu plange de altceva decat de burtica,e lacom si inghite mult aer plus e perioada.Mi-a dat sa fac analiza lapticului meu ca bebe are un icter prelungit,e usor galbui dar asa sunt si eu la piele,poate imi seamana.Daca mai am chef ma mulg in seara asta dupa ce adoarme.Aaaa si regim,adica de maine mananc fierturi,oare cum o sa fac fara ceva dulce???
Da,ati ghicit e 12 noaptea si nu doarme.I-am facut baitza la 8:30,i-am dat sa pape si l-am plimbat,nici gand sa adoarma.A vb cu noi,ne-am jucat si acum e randul lui mami sa-l plimbe.Vocea ei il relaxeaza maxim.Dar are niste ochi mari. Nu exista ceva sa il adorm??? Leganat nu sta pe perna. Stiu ca Geani legana fetele.
Apropo Geani unde esti? Ce face pitica ta,luase putin in greutate ultima oara cand ne-ai scris.Poate ai revenit cu noutati si eu am ratat postarea.
Eu ii fac baie cu apa fiarta si apa rece peste,asa l-am obisnuit.Are o piele f ok,nu a avut bubite dar e ca un ritual.O sa renuntam la el mai incolo. Haine nu am calcat decat prima data cand l-am adus acasa,din maternitate.
Ary sa va sarbatoriti sanatosi si 100ani de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Buna fetelor!

Nu am mai reusit sa intru, Victor nu mai doarme peste zi aproape deloc, si cand atipeste doarme doar vreo 30-45 de minute, timp in care incerc si eu sa mai fac cate ceva... Doarme bine peste noapte, si 5-6 ore legate, insa ziua...A inceput sa si planga, si zau daca stiu de ce...Pune buzita si plange putin, nu mult...sper sa nu fie rasfat. I-am vazut si eu pt. prima data lacrimioare in coltul ochilor.
In rest e un dulce si un frumos, ne conversam de mama focului, radem...e o minune!
Eu nu am fiert apa niciodata, cu toate ca asa intentionam cand eram insarcinata, dar m-am gandit ca oricum primele baite le va face cu apa nefiarta, in maternitate, asa ca nici eu n-am mai fiert-o. Pun insa bicarbonat de sodiu in apa. Doar pe cap si pe fata il clatesc cu apa fiarta.
Hainutele le calc si pe dos si pe fata...dar nu stiu cat o sa mai am timp si pt. asta. Azi nu m-am mai culcat dupa ce i-am dat sa pape la 5 dimineata sa-mi fac din treaba, caci ziua nu mai apuc-Victor vrea sa fie plimbat prin casa, sa-i vorbesc, sa-i cant, sa-l dragalesc...
Mena, ne bucuram de vestile bune!
Va pup!

Mergi la inceput