Piersicute de iulie august (23)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Delia - merge sotzulache zilele astea sa ia alea de la tatal tau. Il iau eu si pe al lui Michelle.
Carmen - trai la tine la mnk maica! Dk ar fi asa peste tot...
Eu am luat o canita cu mustiuc de silicon de la primii pasi si ieri a baut prima dt din ea :) e f incantata si s-a prins cum fct treaba. O sa pun un link. Am vrut sa iau tommee tippee dar mi s-a parut prea scumpa si am inteles k curge greu. Pe asta am dat 8 ron si vad k ii place. O sa mai incercam si cu cioc din ala rodicat dar mai incolo. Ieri am servit si prima masa in scaunel :))
Si mie a inc sa mi se regenereze parul. Inca mai cade, dar nu asa rau. Am fol sampon de la favisan si akum mi-am luat gerovital. Plus drojdie de bere papata cam in fiec zi.
Revin mai trz k mergem sus sa papam.
Poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola.am revenit cu o serie de intrebari....
Am primit un rotobil si nimeni nu ma intelege de ce nu il pun in el.ba ma mai si cert cu ei pe tema asta.spuneti mi va rog nici daca il pun doar sa stea si sa ii pun opritori sa nu umble nu e voie?Delia,fleur care e diferenta intre chestiile alea ce le aveti voi cu multe jucarii(scuZe ca nu stiu cum se numesc)si rotobil.?ajung cu piciorusele jos?banuiesc ca pozitia de stat e aceeasi.

A inceput cineva sa foloseasca tarcul?EU am vrut sa iau ceva mai mare ca sa se poata plimba in voie dar ma gandesc ca daca se ridica de barele alea de lemn nu e pericol sa pice pe spate?el a inceput sa se ridice deja pe langa coltar.nu mai vreau sa il Las pe jos ca pe langa pericole mai e faza ca si pleaca de pe paturica si e totusi cam rece pe jos.ma gandesc ca poate de aia a si racit.
Mai revin .merg la impaturit sarmale.a avut pofta gravidul de sot
Ada chiar asa ce sefi?nu erai tu sefa sefilor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, exersaucerul n-are roti. Da, ajunge cu piciorusele jos, de fapt are 3 trepte de inaltime, e ajustabil.
Eu nu stiu ce-i ala rotobil, presupun ca e un premergator, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Da fleur e un premergator.
Okkk revin cu intrebarile .am facut azi branzica din lp cu lamaie .a iesit ok.se poate amesteca cu legume?fructele tot nu le vrea.am incercat si cu biscuiti si nu.doar banana dar ma gandesc ca l ar strange la burtica amandoua.ciudate gusturi are.nu ii plac fructele iar pastarnacul il savureaza
Mai am o nelamurire.daca iaurtul din comert e bun sau branzica,atunci laptele de ce nu ar fi???nu ma refer sa ii dau sa bea ci tot ptr branzica.
Cum spalati plasa de la safe?
Voi mai luati vitamine?EU nu am luat deloc de cand alaptez(de fapt nici in sarcina nu am luat)
Si intro zi cand am incercat sa mananc mai putin am ametit de numa...banuiesc ca or fi ceva lipsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Salutare!
Am revenit de la mama.Am uitat cat e de greu cu amandoua acasa fara ajutor
Emma e tot foarte racita,cu multi mucisori,secretii la plamani .Joi avem programare la vaccin,dar probabil se amana...
Nu mai scriu ca nu sunt deloc in tema,am mult de recuperat.
Pupici,si noapte usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Kimmy, imi pare rau ca Emma e racita. Aveti grija! De unde stii ca are secretii la plamani?

Ha, piticul meu a adormit singur singurel pe canapea dupa o dimineata agitata (trezit la 6) si o masa de biscuiti de orez-cereale-fructe, copioasa! Si ieri a avut un program mai atipic: somn de la 4 dupa amiaza la 7 jumate, apoi somnul de noapte 9-6.
Cred ca am devenit eu paranoica, cu somnul lui, dar vad ca se regleaza el singur.

Ali, iti raspund ca vad ca numai noi bantuim pe aici. De la 7 luni poti introduce branzica de vaci, eu asa stiu, cantitati mici. O poti amesteca, cu ce vrei tu: fructe, legume, carnita. Eu i-am dat lui Eric vreo 2 zile branza quark din comert, i-a placut, am oprit-o pt moment ca il constipa, dar vom relua. Tot nu stiu ce iaurt sa-i iau, m-am holbat ieri la supermarket si nu m-am hotarat. I-as da kefir ca facem in casa, din lapte integral si e f bun dar nu stiu daca e indicat pt bebei.
Fetelor, stie cineva daca pot da kefir bebeului?

Ref.la cana cu cioc noi avem una oarecare, Munchkin parca (nu stiu daca am scris bine). Ciocul e din silicon,moale. A fost ieftina si sper sa mai gasesc, ca s-a cam atasat de ea si imi trebuie una aprox. identica pt la cresa. I-am mai luat un set de pahare cu cioc (fara manere), nu le-am incercat inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Salutare si de la noi ,

Miha , asa este trebuie sa ajung cat mai repede , acum am tot amanat sa-l scot afara . A iesit cam o ora cu el . O sa ma mobilizez sa ajungem la homeopat .

Acum suntem cu tuse . Ii dau Stodal ... sper ca este ok . Dr. imi recomandase Eurespal , dar nu prea si-a facut efectul la el .

Valy , nu stiu daca pot spune ca sunt puternica , orice mama are putere sa treaca peste orice greutate cu copilul ei . Eu doar am simtit mai bine cum este sa ai un copil care te solicita la maxim . Am tras-o cu colicii , am trecut peste 3 raceli , 2 usoare , ultima mai grea , o tragem si cu dintii . Asta este merg inainte ca inapoi nu am unde si cu D-zeu inainte ce o mai fii de aici in colo. Oricum are o energie debordanta , nu-l pot multumii cu lasatu-l singur sau sa nu-i acord atentie , ferite-ar Dumnezeu
Pt dintisori folosesc dentinox .

Kimmy , bine ai revenit !

Ali , nici eu nu iau vitamine , am luat pe timpul sarcinii . Am inteles de la mamici ca se poate face branzica si cu laptele de pe piata , nu este nici o problema , nu trebuie neaparat optat pt lp .
Nu folosesc tarc , Andrei nu are nici un gand sa plece in 4 labe , in schimb vrea in picioare .Te pomenesti ca trebuie sa trec si prin faza de tinut de maini , sa vezi atunci dureri de spate

Si eu am folosit tot gama de la gerovital , la mine a incetat sa mai cada parul , cred ca a durat cam 2 luni pana si-a revenit . Am avut un spray cu care dadeam la radacina cand era parul aproape uscat si masam , dupa 3 utilizari am scapat

In sfarsit mi-a manacat si mie piureul de legume fara sa mai faca mofturi . Cred ca dupa boala ti-e foame

Oli , ce faci ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Ne-am intors si noi de la doctor,am programat vaccinul pentru luna viitoare la aproape 7 luni.
Ne laudam si noi cu o crestere in greutate de jumatate de kg luna asta,adica avem 8700gr si 70 cm plus doi dinti care nu stiu cand au iesit.
Doctora i-a dat nota 10 pentru vivacitate si a zis ca arata ca un copil care mananca de toate,nu ca unu care bea doar LM
Michelle,nu ne-ai zis si pe care dintre ele nu le recomanzi,pe cele cu cioc moale sau tare?
Valyfelicitari pentru progresul piticei la papat lapte!
Roxy,sa va fie de bine prima masa in scaunel!trebuie sa incepem si noi treaba asta..
Ali,daca e tarc d-ala cum are Ioana,eu tot as pune ceva paturici pe jos,ca in caz ca cade sa nu cada pe tare.Premergatorul cred ca poti sa-l folosesti pe post de scaun(adica sa-i blochezi rotile)nu prea cred insa ca o sa vrea el sa stea prea mult,tinand cont ca deja e umblaret
Vitamine eu iau in continuare,cele pe care le luam si in sarcina + calciu.Ar trebui sa iau si fier insa..nu mai vreau sa ma constip
Kimmysanatate multa!
Ileam uitat sa te intreb circumferinta capului Irinucii

Eu nu ma spal cu nimic special pe cap,obisnuiam sa folosesc kerastase((inca mai am o jumatate de sticla) insa dupa o perioada de 6 luni de folosire incep sa-mi iasa bubite pe scalp(probat in decursul a cativa ani),insa vad ca parul isi revine, a inceput sa se regenereze
Mattia are chef de dragalit,daca ii arat degetul rade in hohote




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Kimmy bine ai revenit.insanatosire rapida fetitei
Fleur felicitari ericutzului ca a adormit singurel.o fi simtit ca s a vorbit aici de el si a vrut sa iti faca o surpriza
Laura felicitari si andreiutzului ca a fost cuminte si a papat pireul.e posibil sa nu umble in 4 labute.eu asa am patit cu rafi si intradevar atunci sa te tii de spate.dar oricum nici asa nu e chiar usor ca nu Il pot lasa nesupravegheat o clipa .nici macar cand doarme.intr o zi stateam linistita in buc.si zic ia sa vin totusi chiar de nu l am auzit sa vad ce face.l am gasit plimbandu se prin pat

Fetele pe unde umblati?profitati de vremea calda cu care v ATI tot laudat?
Fleur biscuitii de orez ii blenduiesti sau cum ii Dai?I am luat si EU ieri cu gandul sa ii dau sa molfaie pe ei dar mi e frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Va invit la o sarmaluta cu smantana si mamaliguta
Vera felicitari ptr masuratori si dintisori
Da tocmai asta era ideea sa pot pune ceva paturici sub el si sa nu mai fuga de pe ele.
CE poze frumoase aveti la avatar(Laura,Vera ,fleur,roxi)-Astea mi au sarit acum in ochi...dar toate aveti poze frumoase si de piersicute nici nu mai spun...sunt minunate toate pe bune.


Mergi la inceput