Piersicute de iulie august (23)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea cu lapte.
Eu i-am dat piticoatei sa pape si am pus-o la o noua runda de somn asa ca imi savurez cafeluta pana se trezeste ea de tot. Mi-e cam ciuda ca eu nu mai pot adormi in nici o dimineata, dar pe de alta parta mai apuc sa fac cate una alta.
Sper sa fie si azi vreme buna sa iesim pe afara. Am inteles ca vin ninsorile din nou.
Ali, ma bucur ca sunteti bine.
Fleur, Eric stie cand e obosit. Aurora mea, ca si Vladimir al Anei trebuie sa doarma tot la 2-3 ore sa fie bine. Cred ca se si agita mult pt varsta ei si i se termina rapid bateriile.
Ana, suntem aici daca vrei sa ne povestesti sau daca te putem ajuta cu ceva.
Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Muraturica multumim de cafea, eu chiar o beau acum cu tine, cu muult lapte si miere. Ce misto e sa ai putin timp doar pt tine, eu preferam sa dorm cat doarme piticul decat sa ma trezesc sa bantui prin casa. Nu aveam probleme de readormire.

I-am dat sa pape la 7, a mai adormit putin, acu vad ca e treaz, se foieste prin patut. Dc nu mai adoarme o sa fie tare marait azi.

Va pup, ma preg de munca, mai intru de acolo ca azi sunt sefless...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Muraturica,multumim si azi pentru cafea!Dau si eu ceai pentru cele ca mine care beau cafea doar de 2 ori pe an
Ana,Chiar ma gandeam la tine ieri,cumva am simtit ca esti altfel.Sa ne povestesti daca te-ar face sa te simti mai bine
Carmen,ma bucur sa te vad pozitiva dupa prima zi de munca,dai speranta si celorlalte mamici care trebuie sa inceapa munca curand
Ina,multumesc ca m-ai scos din ceata.Greu cu atatea canute in fata si sa n-ai habar pe care s-o iei
Freedelia,ma bucur ca sunteti bine cu totii si ca si-a revenit barbatul repede.La Jeff probabil a fost doar o intamplare..
Ali,felicitari pt masurile umblaretului!
Fleur,hahah,nu ma asteptam ,si la pediatrii de acolo,la gafe d-astea..
Ancader,esti tare dragutica.daca ai kg in plus,nu se vad..
Ada,ma bucur ca esti mai bine cu stomacul.Nu ignora durerile,incearca sa mananci la ore fixe ca sa nu dai in altele
Laurasa-ti fie de bine relaxarea.

Gata
Va pup pe toate fara exceptie
Zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

muraturica mersi de cafeluta chiar de savurez de fapt ceaiul facut de vera.va pup pe amandoua.
EU ca norocul pot sa adorm repede la loc.aseara m a pus naiba sa beau cola si pe la 5 dupa ce s a foit toata noaptea bineinteles s a trezit fresh.dar l am leganat vreo Jum de ora in brate si a adormit obligat la loc ))).la 8 la fel si trezirea finala am avut o acum.(noi suntem cu o ora in urma-sa nu credeti ca chiar abuzam)))).
Carmen sa ai o zi frumoasa la lucru si bebe sa nu planga dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

salutare si de la noi. Multu, Muraturica de cafea.
Carmen, ma bucur ca esti ok. cu serviciul.
Da, fetelor imi este mult mai bine.
INA, multu si tie de modelele de canute ca eram varza, alfel.
ANA, suntem aici. Daca ai nevoie de ceva, te asteptam sa ne spui.
Of, fetelor, azi trebuie sa ma duc cu nECTAREL la impresionare.M-au desemnat sefii mei sa plec 3 saptamani in Germania la un curs, si nu pot pleca pentru ca eu trebuie sa-l operez la un an de hernie inghinala.Asa ca , i-am cumparat sefei o geanta frumoasa si o sa plec la ea . Sper sa rezolv. Ma duc si la dr. Robanescu azi, la 3 .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Laura - de ce vrei sa isi revina si apoi sa mergi la homeopat? Pe noi homeopatele ne-au vindecat!
Si asta dupa 3 saptamani de tratament cu nurofen, aerosoli, vibrocil etc

Iiuli - si noi am facut vaccinul de 4 luni ieri, la 5 luni si 21 de zile.
In schimb m-am suparat ff tare pe dr. ca i-am zis ca vreau Infarixul si i-a facut pentaximul. Nu voiam sa amestec producatorii.

Lorena - felicitari pt sustinerea LM. Cred ca e un chin, dar cred ca te-ai si obisnuit de acum. Ce pompa folosesti/ s-a stricat?
Super ca ti se regenereaza parul! Vera - si la tine, bravo!
La canite cu cioc - vezi ca sunt si cu cioc moale si cu cioc tare. Eu am luat de la Avent una la vreo 40 lei si nu a folosit-o niciodata!!!


ioana - te intrebasem de cazare la 2 mai.. eu caut cazare in apartament/ vila (cu acces la bucatarie) la noi la mare, dar sa fie si aproape de mare, si verdeata, si loc de joaca.. greu.. nu gasesc

saorma - hmm.. in ultima vreme am tot facut cu lipie, carne si cartofi gatiti la cuptor, sos de iaurt+smantana cu usturoi, salata iummmm

aruba - felicitari pt proiectul cu torturile pt copii. In loc de cacao poti folosi pudra de roscove, se da si la bebelusi.
Ca si crema poti folosi mei (pus la inmuiat si apoi gatit), pt indulcit poti folsoi si sirop de agave, sau fructe dulci hidratate (ex. curmale). De asemenea creme mai poti obtine si din caju puse la inmuiat si apoi blenduite ff bine (tb mixer de 1000w)
In loc de pasta de zahar cu care imbraci torturile poti face din lapte praf + miere (reteta e testata si de mine, merge f bine)
Ca si faina poti folosi seminte rasnite f fin de hrisca, floarea soarelui, susan, nuca, sau cocos, caju.
Asta e mai spre extrema raw :):) Dar poate faci mini-prajiturele din astea.. sau gen salam de biscuiti imbogatite cu seminte/nuci
Crema mai sanatoasa poate fi din crema de branza, f fina (gen cheescake) Eventual cu smantana lichida si ciocolata alba :)
Mai poti face crema ca pt eclere din lapte si oua, dar stiu ca tb si amidon, sau poate iti iese cu faina, nu stiu, tb testat

viairo - suntem toti 4 pe germoterapice, sunt f multumita de ele.
Nu am preparat germeni niciodata in casa, tu ti le prepari singura? Ce ai germinat pana acum?

Fleur - la noi nu sunt 2 zile la fel de mese si somn asa ca nu am ce sa iti zic :) Mese fara numar din ora in ora, somn cand vrea cat vrea :)) Uneori doarme 23 - 08 si mai doarme peste zi cate juma de ora vreo 3 reprize, alteori doarme 3 ore legate ziua.. si noaptea 19-08 :):)


Freedelia - esti curajoasa sa ii dai mancare intreaga. Cum faci, care e secretul?:)))
Cu carrierul am vb cu Roxy sa il ia ea pe al meu si vedem cum ajunge la mine. O sa ii dea ea banii tatalui tau si eu ii virez ei in cont.

ancader - si eu folosesc samponul de regenerare de la Gerovital, il recomand!
Si eu voiam sa merg la sala, la zumba, dar nu influenteaza lactatia?


Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

ADA, ce sefi ai tu doamne iarta-ma? nu lucrai de capul tau?

I-am gasit Anei un loc de stat perfect. Am niste fotolii gen jumatate de sfera care sunt puse pe un trunchi de con si pot glisa in toate partile. Sta superfain si safe acolo si se joaca de zor :)

Legat de transpiratie, si eu patesc la fel. Transpir mai tare si mai si miroase. Inainte sa raman insarcinata nu mirosea deloc aproape. Ma gandesc cu groaza ca daca trebuie sa merg la serviciu si sa transpir asa....ufff

Pup fetele cochetele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna si de la noi.

multumesc pt sfaturi-datorita voua a papat si bebelina mea 810 ml LP;cam tot asa:scoate suzeta-baga biberonul-dar asta e...ce sa-i fac???important e sa-si pape lapticul.mai putin piure si mai putine cereale si fructe...yupiiiiii

cred ca sunt duda odiseei-noroc cu voi...


ma duc ca maraie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

ile-
merci-inca o data.
laura-esti o mamica puternica- eu o luam razna-cate ai tras si tu cu andreiutzu... ce folosesti pt dintisori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow! We are alive, da' n-am mai apucat sa scriu...de fapt am scris ieri un mesaj si l-am pierdut :(
Multumim inca o dt pt urari si lml sarbatoritilor de ieri si de azi:*
Noi ieri am fkt vaccinul...nashpa :((( a durut infiorator, n-am mai auzit-o tipand in halul ala niciodt pn akum :(( n-a fkt febra, i-am dat totusi aseara nurofen k era f maraita si o durea tare piciorushul. A dormit f bine, insa s-a trezit dimi f insetata si cu pampersul uscat uscat...asa cum l?am pus aseara asa a ramas...nu mi s-a mai intamplat pn akum.
In rest e ok, are 7630 g si 67 cm, fontanela inca prea deschisa asa ktrecem pe vigantolette si oprim vigantolul pn la eval de 9 luni. M-a trim la o ortop f buna de la gr alex ca sa mai cerem o opinie legat de piciorushe. O sa sun sapt viit sa vdmcd ne cheama.
Mi-a zis k pot sa-i dau carnita, ou si branzik, dar o sa mai astept vreo 2 sapt.
Trimit si revin cu ce mai am de.rasp.k suntem afara.

Mergi la inceput