Piersicute de iulie august (23)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola tot pe seara

Wilton bine ai venit!Cum de te-ai hot sa scrii?Nu te mai da incepatoare ca stii tot de la Iacob, nu?

Vera ce caciulitza frumoasa are MPana la urma tot ai cheltuit

Valy - sper sa se fi inteles ca glumeam!Acu' ai grija cu advantanul ca e cam naspa pt bb, mai bine mergi la un dermatolog!Asa am scaldat-o si eu cu I si in final am ajuns la dermatolog.Mi-a spus ca numai gama Bioderma - Atoderm e indicata pt bbii cu dermatita.
Sa nu fie de la caldura, poate ai infofolit-o mai tare!


Aruba - la bb tei aveau acum mar cu banana si am zis pas
Eu zic sa nu ii dai nimic decat LM dupa amiaza , vad ca a ta e mai mica de cat I.
Naspa cu depresiile, si pe mine m-a ajuns oboseala si nu mai reusesc sa ma recuperez, s-a adunat de 6 luni incoace

As vrea sa fac si eu o cura cu fier dar uit sa il iau



Ioana - dezvolta un pic de maseuza ta ca a mea m-a abandonat de cand m-am mutat la 4 da-mi si mie nr ei pe pm pls.Vine cu masa?

Michelle super leganat!o sa pun pe fb si in contul comun ca pe picassa nu ajung niciodata
Eu am linux pe laptop

Cine sunt fetele Gilmore?

Aerosolii sunt ff eficienti si merita sa incerci si numai cu ser, daca nu e grava problema.Si eu i-am facut Irinei la 4 luni

Dupa vaccin nici o reactie, are 7300 si 69 de cm la 6 luni.

Valy mie mi-a rec sa ii dau o masa de fructe cam de 50 max 100 g /zi si dupa ce o mananca pe asta bine o sa incep cu legume.Cred ca nu te ajuta schema mea.
Legume morcov, dovlecel si nu mai imi amintesc, oricum peste vreo 2 saptamani.

fructe trebuie sa iau ca am numai mere, sa vad ce gasesc bio pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna fetelor.

Lorena sper sa isi revina Oana si sa nu mai aib#259; probleme. Mie la Ana cand avea hemoragii mi-au dat sa-i fac o analiza - hemoragii oculte, o realizau cei de la Synevo si care determina natura sangerarii.

Wilton eu am facut aerosoli baietelului, am avut rezultate super bune, i-am facut cu ser, ACC si/sau dexametazina/ flixotide.

Aruba suntem alaturi de tine. Probabil ca oboseala isi spune cuvantul. Sper sa iti revii cat de curand.

Kimmy de la Silvi pentru Emma, sa nu fac#259; febra de la vaccin.

Eu sunt varza, Ana a facut rosu in gat si e cu febra 39



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ana, nepotica nu are probleme pana acum, nu i-au facut analize inca.... Dar baiatul la 2 ani jumatate nu mananca nimic cu lapte, dar cu toate ca au facut tratament (nu stiu ce i-au dat, dar degeaba analizele tot prost ii ies). Uf, e atat de greu cu un copil alergic! Dupa ce sunt mofturosi la mancare, unii nu toti, mai iesti si limitat la mancare.
In seara asta, Onuta a facut diaree.... Faza tare e ca si eu am niste crampe mai deosebite. E adevarat ca am mancat 2 linguri de fasole boabe, dar imi era pofta. Soacra mea parca intentionat le face, dupa ce gateste rar (din lipsa timpului, in schimb gateste ffff bine), face si mancaruri din astea imposibile...

Apropo, de bavetele, m-am gandit ca ar trebui facute niste body-uri cu material absorbant pe piept. Hi, hi, hi
Ioana, la coprocultura nu a venit inca rezultatul. Iar coprocitograma nu am facut-o inca, daca a avut scaune numai seara unde sa fugi la analize. Nu am vrut ca-i provoc scaun ca si asa e deranjata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana si cum ai facut domna masaj? Ca eu nu pot sta pe burta de tzatze. Ma plng de dureri de spate, se ofera sotul sa faca un masaj asa pt babe, cu diclofenac si eu refuz, ca nu pot sta pe burta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Roxy, nu imi trebuie asa mult! Am nevoie de 3 masuri de-alea ca sa ii pot face 100 ml sa vad cum face caca dupa el. Daca poti sa il trimiti cand poti tu si imi zici si il trimit pe sotzu seara sa il ia. Sau sambata ca ma pot duce si eu la orice ora aprox.
Merci din suflet!

Laura - merci mult dar mi-e mai comod cu Roxy ca e mai aproape de baneasa :)

Lore - caca cu sange poate face de la multiple cauze in cazul asta - constipatie, alergia la proteina din laptele de vaca de la LP, sau de la cereale ca alea sunt cu fibre multe care sunt mai dure pentru intestinul unui BB asa mic. Asta mi-a zis si mie de la Medlife la chirurgie ca la varsta asta ei pot face asa si sa nu ma speriu ca vasele de acolo sunt f fragile si se pot sparge usor dar ca nu are neaprat ceva. Deci deocamdata nu te speria asa.
Si mai pune-ti si tu lapte la frigider sa ai rezerve ca inteleg ca e de unde

Wilton - waw! te invidiez ca ai 2 copii la varsta asta! Cu siguranta vei fi o fericita cand o sa ajungi de varsta noastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ioana vreau si eu maseuza

Lore se poate cu perne la axile de ex- eu asa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Ilenutza,cu primul a fost mai usor ca pana sa aibe un an am stat cu maicamea ca eram clasa a 11 numai dupaia neam cumparat casa dar responsabilitatile nu erau asa de grele mai ales ca el e tot timpul cu taicasau,iar acuma cu Bea suntem numaii noi dar avem noroc ca e cuminte.De mine si fiicamea vorbea Michelle.
IOANA desi ne-am luat de tineri neavand idee ce-o sa se intample ne-am dus cu fruntea sus stiind ca intr-o zii ei ne vor aduce bucurie si fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

In we as vrea sa duc copchiii la Antipa
O fi aglomerat, Roxi stii ceva?Te gasesc si pe tine pe acolo


Maria multa sanatate, cum te descurci?

carmen unde esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Maria ,Lorena pup piersicutele sa se faca bine repede repede.
Aruba,ada imi pare rau ca treceti prin momente mai grele .ma gandesc ca din cauza oboselii.nu stiu ce sa zic incercati sa profitati de fiecare moment liber sa va odihniti si sa va relaxati putin.
Laura vin EU la praji ta ca imi place tare mult...si in schimb iti duc si EU din praji mea cu caramel(stiti voi din aia ce nu ma mai pot opri)
Va invit pe toate la o felie.
Piersicutele care au fost la vaccin tinem pumnii sa nu faca febra.
Laura asa e si sotul meu nici o masa fara carne
Wilton bineinteles ca asteptam cu interes povestea ta.ce fain trebuie sa fie sa fii asa mama Tanara.poate ca acum nu dar cand vor creste cu siguranta va fi super ca veti fi mai apropiati in gandire.
Kimmy nu cred ca nu doarme singurica de frica.rafi nici acum de amiaza nu doarme singur.asa s a obisnuit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Vera cred ca ai visat asa de la povestile noastre cu cazaturi
Fleur ce cumintel ai tu acolo.si EU chiar azi ma gandeam ca abia astept sa vina caldura sa nu ne mai chinuim cu imbracatul.uram imbracatul si EU si el si rafi.
Si mai fetelor nu mai Sta deloc nici sa ii schimb pampersul...mare stres ufff

Mergi la inceput