Piersicute de iulie august (23)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna.
Intre timp a adormit,s-a trezit iara,casa e tot cu fundu-n sus,si eu tot n-am apucat sa scriu...
Nu mai nominalizez,nu va suparati,dar nu apuc.
Azi avem si noi vaccinul,dar probabil se amana,ca tot are mucisori.Sunt mai putini,transparenti.Vedem ce zice.O duc si pe Timi sa vad de ce transpira cand adoarme,si se tot plange ca o dor picioarele.

Am cumparat Pivalone....de adulti!Bine ca am citit prospectul inainte sa-i dau.Am uitat sa precizez la framacie,ca plangea Emma in carucior...in fine,azi iau din alalalt.

Am fost si in Cora.Iar nu aveau astia libero marimea 4.Am un noroc,de imi vine sa ma spanzur.
Am cumparat si safe-feeder.Singura nu stie sa si-l tina,dar daca o ajut e incantata!
Pup ca nu mai tace fara mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Va multumesc fetelor de primire:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Numele fetitei mele este Beatrice,avem 6 luni jumate si 10 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Ada,vroiam sa iti zic sa nu mai iti faci grijii ca e prea mic dovada am pe sotul meu care fiind prematur si el,era atat de mic cat palma lui taicasau si acuma are aproape 2 metri:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Kimmy sa imi spui te rog si mie ce raspuns o sa iti dea despre durerea de picioare de care se plange Timea sper ca nu am incurcat fetitele:)si al meu baiat de care are aproape 4 ani se mai plange cateodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Laura - la noi nu a avut efect Stodal. Mai degraba am auzit de Prospan, tot din plante.

Vera - personal, niciun fel :):) Din experienta cu Bianca, ea nu putea bea din ele fara sa nu se inece. Noi am trecut la cana cu pai la 10-11 luni si aia folosim si acum

clay - copiii sunt construiti pt a fi rezistenti la cazaturi :) Clara a avut prima cazatura la 1 luna. Totul s-a desfasurat rapid, in cateva secunde cat eu conduceam o prietena la usa, Bianca a tras-o de picioare de pe pat (voia sa o ia in brate ca pe o papusa)

kimmy - ca sa nu pierzi mesajul, da CTRL+C sa il salvezi in caz de ceva. Mie mi-a intrat reflexul cu CTRL+C de cand stateam in camin si pierdeam mereu daca nu salvam, cand se lua curentul :)

ancader - cum e cu sala si lactatia? Vezi vreo diferenta fata de inainte, la supt, volum?

danett - cum a fost la vaccin?

Porumbita - asa si Clara are program de supt, uneori chiar la 1.5h
Plus trezirile Biancai 1-2 :)
Fain ca ati planificat sa vizitati Irlanda. Eu am 2 colegi de servici care s-au stabilit in Dublin dupa ce au fost in vizita :)

Ceai nu i-am dat niciodata Biancai. Eu ceaiul il concep ca pe medicament :) Pt sete - apa

Olivette - sunt din Iasi.

Fleur - daca vrei sa ii faci program iti sugerez sa il legeni sa il adormi, iar in timp se va obisnui cu programul si va adormi singurel.
Carnea poate nu ii place ca textura. E pasata ff fin?

Carmen - ai vreo reteta de salam de biscu?

wilton - bine ai venit! Wow, te inscrii in fruntea clasamentului la greutatea piersicutei!

ile - :))))) pupam I. mica si alba
Chiar, poze cu ea unde mai vedem?

Ada - de ce zici ca e pitic? Ca mi se pare foarte bine la masuratori, Clara are 7 kg si cam 65cm lungime, la 5.5 luni

ali - haha, eu am fost doar 4 luni cu alcooale, dupa ce am terminat alaptarea Biancai si pana am vazut din nou 2 linute roz :))
Imi e dor de un Bailey
Aoleu, cum suna

Freedelia - vai de mine, ce spaima cu cardul! Si toate adunate asa.. of..
In alta ordine de idei abia astept carrierul de la tine, pana la urma il voi opri pt Clara, caci prietena mea nu il mai vrea.
In ce hainute trebuie sa o imbrac pe dedesubt? Fetelor cu manduca, cum ii imbracati afara, dar in interior (supermarket)?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Vroiam sa va intreb ati facut careva la piersicute aerosol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wilton spune:

Michelle si noua ni sa recomandat eurospal dar nu a avut nici un efect si ca urmare am luat antibiotic acuma avem a 2 raceala si iarasi antibiotic+ aerosol.Bea avea la nastere 3,320 kg si acuma are p 10,5 kg deci a crescut destul de bine,imediat il intrece pe fratesau care are la 4 ani 15 kg:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Ioana, la fel si la noi. M-am grabit eu sa spun ca face kk normal, ca ieri a facut iar lichid. Vedem mai incolo, oricum de-abia am inceput tratamentul. Chiar ma miram sa aibe efect din prima zi.

Ada, cum sa ramana pitic? Potoleste-te, fato!

Wilton, bine ai venit!

Ile, pune si tu cearceafuri colorate pe pat, sa o vada pe cea mica :))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

multumesc, mult fetele. Dar, ma uitam ieri la el si mi se parea asa mic si neajutorat. Mai ales cand l-am vazut cum se chinuia sa stea si el in fundulet fara sprijin.Isi intinsese asa manutele inainte si se sprijinea si el in ele. Tare mila mi s-a facut. Cand vin de la birou ma joc si eu cu el, dar nu mai pot din cauza lui Tudor. Atunci il apuca si pe el sa se joace cu el sau sa-l ia in brate.
Mai fetelor, spre rusinea mea, puneti-mi si mie o poza cum il bag pe Nectarel in Carriere. Chiar nu stiu pe unde sa-i scot picioarele. Puteam sa incerc cu o papusa, insa era pe dulap si eu eram franta sa ma mai cocotez pe acolo.Sunt praf, clar.

Mergi la inceput