Bebelusi de Sep-Oct 2013 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Mihaela, locuiesc in Chicago. wow, ai avut ceva putere sa ti sarcina secreta pana la 18 saptamani. Mie deja imi vine sa strig in gura mare Dar as vrea sa astept totusi pana dupa 12 saptamani sa fiu mai sigura ca nu sunt surprize. Merci pt link! Datele mele sunt urmatoarele: UM 18/12/2012 DPN 24/09/2013



Buna dimineata tuturor burticilor, sa aveti o zi fericita!!!
Eu dau ceiuc cald pentru cine serveste ceai si cafeluta pentru cine serveste cafea!! Haideti burtici, trezirea sa vedem ce faceti azi!

Elena, mie mi a placut sa o tin secreta sarcina. Mi a fost atat de rau primele 16-17 saptamani, am slabit aproximativ 7 kg, deci nimeni nu a aboservat nimic, caci eu in loc sa ma ingras, slabeam. Deci mi a fost usor sa ascund. La lucru, am spus abia in luna a 5a!!!
Am inteles ca la al doilea se vede mai repede burtica, deci nu stiu daca o voi putea ascunde la fel de mult!
Si sa vezi ce bucurie a fost pe toti cand le am zis, a meritat fiecare clipa de asteptare!!!
Daca zici dupa 12 saptamani este safe, caci macar ai siguranta ca ai trecut de perioada critica. Eu urasc sa sun in colo si n coace sa spun ca am pierdut sarcina, asa ca prefer sa astept pana stiu ceva sigur. Dar fiecare face cum vrea, deci decizia iti apartine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Mihaela, merci mult pt detaliile de pe prima pagina! Sper sa iti vina mai repede si sa incoltesti si tu un samburel cat mai curand .. oricum,vrei nu vrei tot aici ramai data mea de nastere e 2/2/1984

Si mie mi-a iesit fetita haha Pana la urma nu conteaza ce e, important e sa fie sanatos/asa, voi fi foarte fericita cu orice


Elena, am completat cu datele tale.
Da, cel mai important e sa avem bebei sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui salome10
Dupa calendarul chinezesc eu voi naste o fetita. La tine ce a iesit.
Burtici voi ce credeti legat de acest calendar chinezesc ???


Este facut pe probabilitati matematice si statistice - parerea mea.
Faptul ca e chinezesc nu inseamna ca e din dinastia Ming, poate fi chinezesc si facut in anii 1970-1990, cand deja erau date despre varsta mamei si momentul conceptiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Ma duc si eu la nani. Nu stiu ce va fi maine aici, se anunta zapada mare, cod rosu de zapada, asa ca sa vedem daca ma misc din casa sau suntem inzapeziti, caci aici nu sunt pregatiti in general pentru zapezi mari, ca in Romania, unde au pluguri si cate si mai cate!


Eu nu cred ca pot fi mai nepregatiti decat romanii! Unde stati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna ziua la fete, eu am fost matinala azi, am avut deja o programare, acum sunt din nou acasa, iar la amiaza o iau catinel catre tribunal, am o audiere acolo (adica clientul are, eu doar traduc).

Mihaela, multumim frumos pentru prima pagina, foarte frumos ai organizat-o . Eu m-am nascut pe 14 august. Deci aveti zapada? La noi nu e pic, nu a nins absolut deloc, e frig dar e soare... sa vedem ce va mai fi, cica totusi se anunta ceva ninsori pe weekend. Imi pare rau ca nu a venit ciclul, dar din pacate din cat stiu eu nu prea au medicii ce sa faca in situatiile astea. Da' sa stii ca in locul tau eu l-as lua pe sot si m-as pune la "lucru" la bebe, ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele, iar daca tot e data ovulatia peste cap, poate sa se intample oricand

Conform calendarului chinezesc bebe2 ar fi cica fetita, dar parca asa spusesera si prima data , si am senzatia ca nici macar statisticsau matematic nu prea merge... adica toate femeile care s-au nascut in aceeasi zi cu mine, daca concep bebe in luna decembrie fac fetita? It doesn't make sense... oricum ei zic ca e corect in proportie de cel putin 50% cum s-ar zice ai sansa 50-50 sa fie fetita sau baietel Ei nu zau, m-au dat pe spate Dar ca joc, ma gandesc ca e dragut

Noi am anuntat deja doar familia "imediata", deci parinti, frati si surori. Si prietenele cele mai bune. Si pe childminder, ca sa stie femeia sa isi organizeze biznisu' Plus 2 amici (barbati lol) au ghicit... adica la unul i-am pomenit ceva cum ca va trebui sa cheltuim mai putin in februarie cand mergem in concediu ca vor fi niste cheltuieli mai mari pe vara - la care omul a inceput sa ma felicite iar in al doilea caz celalalt amic pomenea ceva de niste chefuri cu bauturi faine iar eu am comentat ca mi-ar place si mie dar acum nu pot sa beau... si a inceput si asta sa ma felicite. A ajuns sa imi fie frica sa mai zis ceva, ca vad ca toata lumea ghiceste ca-s gravida (ca sa fim cinstiti, ambii prieteni stiau ca "lucram" de ceva vreme la bb2) Oficial o sa anuntam dupa scanul din 19 februarie, daca totul este bine, deci cand voi fi in saptamana a 12-a.

Vi4i, imi pare rau ca ai probleme cu sotul, ar fi bine sa inteleaga omul ca in perioada asta cu atat mai mult trebuie sa se controleze, sa aiba multa grija de tine si de samburel, si tu incearca sa fii cat mai linistita si relaxata.

Elena, ce sa-i faci, incearca sa fii relaxata, asa e cu astia aici, in primele saptamani de sarcina nu prea se agita - tot e bine ca au recoltat sange si verifica beta HCG-ul, aici nu ar fi facut nici macar atat.







Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Miha, eu sunt la polul opus . Nu cred in astrologie si destin si predestinare. Prefer sa ma gandesc ca sunt stapana propriei mele vieti si nu ca tot ce fac a fost deja stabilit (inclusiv sa scriu aici, inclusiv sa inchid paranteza).

UM la mine - nu mai stiu ce sa cred. 18 dec - putina si doar 2 zile, 1 ian - si mai putina (eu credeam ca e o sangerare data de nidare...).

Bebelincozaura e nascuta in mai 2010, ai ghicit corect. Eu pe 1 oct - nu zic anul .

In rest: somnolenta si sanii un pic tenstionati.

Va mai tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Ma duc si eu la nani. Nu stiu ce va fi maine aici, se anunta zapada mare, cod rosu de zapada, asa ca sa vedem daca ma misc din casa sau suntem inzapeziti, caci aici nu sunt pregatiti in general pentru zapezi mari, ca in Romania, unde au pluguri si cate si mai cate!


Eu nu cred ca pot fi mai nepregatiti decat romanii! Unde stati?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Ohhh Ioana, sa vezi si sa nu crezi!!
Eu stau in partea de sud-vest a Angliei, in orasul Basingstoke, cam la 70-80 km de Londra, spre vestul ei.
Si in Anglia, 10 cm de zapada, vaiiii este sfarsitul lumii, uite sa ti spuna si DarkBendis.
La ei in Scotia, sunt mai bine pregatiti, caci au zapada mai frecvent, dar in Anglia abia vezi zapada iarna, aici sunt cam 4-5 grade constant iarna si mai mult ploua!
Azi desigur ca lucrez de acasa, efectiv nu am putut iesi cu masina din fata casei, era o zapada!!!! Dar asa frumos!!!!
Am niste poze, poate reusesc dupa ce termin cu munca pe la 5 sa pun on line niste pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Mihaela, multumim frumos pentru prima pagina, foarte frumos ai organizat-o . Eu m-am nascut pe 14 august. Deci aveti zapada? La noi nu e pic, nu a nins absolut deloc, e frig dar e soare... sa vedem ce va mai fi, cica totusi se anunta ceva ninsori pe weekend. Imi pare rau ca nu a venit ciclul, dar din pacate din cat stiu eu nu prea au medicii ce sa faca in situatiile astea. Da' sa stii ca in locul tau eu l-as lua pe sot si m-as pune la "lucru" la bebe, ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele, iar daca tot e data ovulatia peste cap, poate sa se intample oricand

Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Multumesc frumos si eu, multumesc tuturor pentru aprecieri! Sunteti niste dulci!

Daaaaaaaa, avem la zapada pe aici pe la Basingstoke mama mia!!!!
Ma simt ca la Balea Lac!!! Acolo sus pe Transfagarasan!!!
Imi place tareeee mult zapada!!!! Doar stii ca aici cand e zapada, parca e sfarsitul lumii!!!!
Sa stii DarkBendis ca am comis o luni, dar acum sa vedem ce o fi. Mai am un pic de rabdare, sper sa nu cumva sa se adevereasca ce a zis doctorul ca o sa mi vina ciclul in vreo doua saptamani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Fetelor, mi a picat fisa, ca tot folositi denumirea de samburei.. Ce ar fi sa i numim samburei de sept-oct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Pai mult timp nu vor ramane samburei... al meu cica deja e cat o afina



Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput