Bebelusi de Sep-Oct 2013 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

acum sa va povestesc si de mine....
eu am lipsit motivat....eu sunt inca in butoiul ala urat si nici cum nu pot sa ies de acolo
eu sunt certata urat de tot cu sotul....s-a ajuns chiar pana a ma alunga din casa..ei bine ca nu s-a mai intamplat asa....a inebunit omul de tot
deci de la cearta adica de sambata,am dureri jos in vagin....si am hotarat azi sa merg la ginecolog.... acolo mi-au facut un eco.... se vede doar sacul gestional dar nu si embrionul....conform eco sunt 5 si 6 zile. dupa calculele mele as fi peste 6 sapt... cand i-am zis ca am dureri,a zis ca e posibil sa se fi inceput avortul.... dar ca sa ne asiguram am mai facut un beta hcg.... si surpriza arata ca sunt gravi....in 6 sapt.... adica beta hcg in 7 zile de la 2800 s-a ridicat la 20080.... deci ar fi un semn bun.....! mai repet testul luni sa vedem daca creste in continuare. p-u un alt eco trebuie sa astept inca vreo 10 zile...poate apare acolo embrionul pana la urma


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Mihaela multumim de capitol nou! meriti multi
sper sa-ti vina cat mai repede uratii..sa reuseti sa ramai cu noi in odisee...daca se intampla mai tarziu..nui bai...oricum aici ramai cu noi!


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

cineva spunea de fumat.... si eu sunt sau mai bine zis o fumatoare inraita de cand am aflat ca sunt gravi...m-am lasat..ei bine am mai fumat vreo 5 tigari de atunci.... dar totusi daca putem ar fi de dorit sa nu fumam sa nu facem rau la bebei!
la prima sarcina m-am lasat usor,chiar din prima zi...si nu a fost chiar atat de greu... si acum am degand sa fac la fel.....
sper si voi care sunteti fumatoare sa va lasati...face bine la bebe dar si voua!


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

fetelor nu va faceti griji ca nu aveti siptome....eu la prima sarcina nu am avut deloc ba chiar nimic,nici ameteli...nici sani durerosi....nici greata...nici pofte....am avut o sarcina frumoasa pana la 30 sapt. exceptie arsuri si constipatie

si acum aproape la fel....am numai stari mai puternice de greata in timpul noptii si nu pot dormi mai deloc simt de parca tot ce am mancat imi sta in gat! dar ziua de parca nu as fi gravi,ma simt foarte bine.... cu exceptie durerile de jos!


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

acum sa va povestesc si de mine....
eu am lipsit motivat....eu sunt inca in butoiul ala urat si nici cum nu pot sa ies de acolo
eu sunt certata urat de tot cu sotul....s-a ajuns chiar pana a ma alunga din casa..ei bine ca nu s-a mai intamplat asa....a inebunit omul de tot
deci de la cearta adica de sambata,am dureri jos in vagin....si am hotarat azi sa merg la ginecolog.... acolo mi-au facut un eco.... se vede doar sacul gestional dar nu si embrionul....conform eco sunt 5 si 6 zile. dupa calculele mele as fi peste 6 sapt... cand i-am zis ca am dureri,a zis ca e posibil sa se fi inceput avortul.... dar ca sa ne asiguram am mai facut un beta hcg.... si surpriza arata ca sunt gravi....in 6 sapt.... adica beta hcg in 7 zile de la 2800 s-a ridicat la 20080.... deci ar fi un semn bun.....! mai repet testul luni sa vedem daca creste in continuare. p-u un alt eco trebuie sa astept inca vreo 10 zile...poate apare acolo embrionul pana la urma


I would never look back on life and say "what if" because any path that doesn't include my son just doesn't make any sense!!


Mami de Dionisios-Ionas 03.02.2010 si 5+



Doamne mai Vi4i imi pare tare rau de cearta cu sotul. Si la noi se mai intampla, din pacate, dar eu sunt cea infocata. Cand imi vine, ii zic ca mi fac bagajele si plec, sau ii zic sa plece din casa. Iese urat de tot pe moment, pentru ca eu sunt foarte focoasa. Dar nu stiu cum se face ca tot timpul se termina cu bine, adica imi zice ca ma iubeste si ca nu si imagineaza viata fara mine si atunci cedez si imi inmoaie inima. Dar imi dau seama ca nu e bine pentru Imi
In fine, tu stii cel mai bine, dar daca e prima data, atunci poate a avut o zi proasta. La noi se intampla destul de des sa ne certam , dar na, el este o fiinta mai rece, mai rezervata si eu vreau sa mi arate mai multa afectiune. In fine, atunci cand ne certam, imi dau seama ca ma iubeste mult pentru ca el niciodata nu mi spune ca vrea sa se desparta de mine. Va doresc sa va impacati repede si tu efectiv trebuie sa stai pe cat posibil calma. Gandeste te si la samburelul ala mic din tine. Pupici 1000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Salome, mie mi-a iesit baietel :)

Vi4i, incearca sa te linistesti, gandeste-te la samburelul ce va avea sa vina, aveti nevoie de liniste si un camin plin de iubire si intelegere. Spune-i sotului tau sa nu te mai supere pt ca nu iti face bine !! Sunt sigura ca o sa inteleaga daca-i explici si-l faci sa inteleaga prin ce treci si cat de mult te doare(atat psihic cat si fizic). Imi pare rau prin ce treci, sper sa se rezolve

Elena, nu fii trista si ai rabdare, o sa fie bine !!! Un adevarat zen gandeste pozitiv
Nici eu si nici sotul n-am spus nimic nimanui, decat VOUA !!! :)
Am emotii...vreau sa strig in gura mare si sa se bucure toata lumea cu mine, cu noi!! Imi doresc sa mearga totul bine !!
Doamne Ajuta, sa fim sanatoase si sa putem duce la capat sarcina!!!



DPN 19.09.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Mie azi mi-a venit scrisoarea de la spital, am pe 5 februarie programare cu moasa si cu medicul, iar pe 19 primul scan. E ceva de asteptat, dar... ma asteptam. Macar stiu ce si cum si-mi pot face programul pe februarie.

Dark Bendis 6+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Super veste DarkBendis!!!

Si ca sa dau si eu un update cu ciclul asta al meu. Am sunat azi GP ul si mi a zis ca i se pare normal ca dupa pneumonia pe care am avut o in decembrie, dupa antibioticele alea si nemancat, hormonii sa mi joace feste. Dar i am zis ca GP meu mi a zis ca o sa mi vina mai repede ciclul, nu mai tarziu. Si GP de servici mi a zis ca poate fi in ambele directii, fie intarziere, fie sa fi venit mai repede. Mi a zis ca cu cat voi fi mai calma, cu atat imi va veni ciclul mai repede. Eu asa ceva n am patit niciodata!!!
I am zis ca mi trecea prin cap chiar si gandul ca menopauza s a instalat si mi a zis ca in anumite situatii menopauza poate veni mai repede, dar 34 de ani (adica cat am eu), ar fi prea repede. Asa ca, mai fetelor nu am de facut decat de asteptat. Sper sa nu cumva sa am cel mai mic bebe de aicinascut pe 31 octombrie sau dus chiar in noiembrie. Oricum, daca se inatampla cu acest ciclu sa raman graviduta raman cu voi, daca ma vreti!
Cica aceasta intarziere poate fi si pe fond mental, adica ca ma tot stresez sa vina, nu mai vine!!! O sa va tin la curent, acum doar sunt in asteptare!!!!!

Am facut listuta cu gravidutele! Va rog tare mult sa ma scuzati daca am pus vreo informatie gresita, va rog sa mi atrageti atentia si am sa corectez.
De asemeni, am pus niste link uri utile, care pe noi ne au ajuatat la cealalta odisee, deci sper sa ne ajute si aici. Daca mai sunt sugestii, va rog spune ti si le punem pe pagina principala.
De asemeni, daca am uitat vreo graviduta sa o trec, sa mi atrageti atentia si am sa adaug datele.
Am deschis si o sectiune de zile de nastere, cine vrea sa mi dea datele, eu le trec cu mare placere. Eu deja m am adaugat!

Ma duc si eu la nani. Nu stiu ce va fi maine aici, se anunta zapada mare, cod rosu de zapada, asa ca sa vedem daca ma misc din casa sau suntem inzapeziti, caci aici nu sunt pregatiti in general pentru zapezi mari, ca in Romania, unde au pluguri si cate si mai cate!

V am pupat pe toate, va doresc somn usor si vise placute si desigur, ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui salome10

Burtici voi ce credeti legat de acest calendar chinezesc ???


Eu cred cu foarte mare putere in el. La Imi s a dovedit exact asa cum a fost. Eu am mai mentionat ca studiez si astrologie si modul in care planetele ne influenteaza si momentul nasterii. Fac astrograme si le interpretez. Eu una cred in asa ceva! Doar parerea mea, nu dati cu rosii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salome10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui salome10

Burtici voi ce credeti legat de acest calendar chinezesc ???


Eu cred cu foarte mare putere in el. La Imi s a dovedit exact asa cum a fost. Eu am mai mentionat ca studiez si astrologie si modul in care planetele ne influenteaza si momentul nasterii. Fac astrograme si le interpretez. Eu una cred in asa ceva! Doar parerea mea, nu dati cu rosii!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Sa dea Dumnezeu sa se potriveasca si la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Vi4i, imi pare rau pt situatia ta cu sotul. Sper sa ii vina mintile in cap si sa realizeze ca perioada asta e una foarte sensibila pt tine si ca va trebui sa te protejeze. Multa intelegere va doresc

Mihaela, merci mult pt detaliile de pe prima pagina! Sper sa iti vina mai repede si sa incoltesti si tu un samburel cat mai curand .. oricum,vrei nu vrei tot aici ramai data mea de nastere e 2/2/1984

Ella, merci pt incurajare

Si mie mi-a iesit fetita haha Pana la urma nu conteaza ce e, important e sa fie sanatos/asa, voi fi foarte fericita cu orice

Mergi la inceput