Bebelusi de Sep-Oct 2013 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

In Glasgow avem tare rar zapada, deoarece nu suntem departe de Gulf Stream, si avem aerul cald si sarat... dar am prins vreo 2 inzapeziri mai sanatoase in anii trecuti (chit ca au durat doar cateva zile) asa ca mai nou de cate ori se anunta zapada, astia de aici incep sa dea cu nisip amestecat cu sare pe strazi. Dar da, ai dreptate Miha, cand ii auzi la teveu cum se plang ca a nins si sunt 10-20 de centimetri de zapada si totul e inzapezit si blocat, iti vine sa razi



Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:


Am inteles. Credeam ca vremea e mai 'ninsoasa' si ca sunteti obisnuiti cu zapada, ca UK e pe aceeasi paralela cu tarile nordice + scandinave.

Mie imi place samburei, dar e adevarat ca vor creste.
Ma gandeam ca nu trebuie sa fie legume-fructe, pot fi si din alte categorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Am venit si eu la un ceai

Aici e frig rau dar nu prea a nins deloc iarna asta. Nu stau de mult in Chicago, dar cand m-am mutat, inainte de iarna trecuta toata lumea ma avertiza ca o sa fie un ger si o zapada de nu am mai vazut asa ceva. Asa ca m-am executat si mi-am luat cea mai groasa geaca de iarna posibila, lunga pana dupa genunchi, cizme serioase, tot tacamul. Cand colo, de-abia a fulguit si am murit de cald toata iarna. Cel putin iarna trecuta nici nu au fost temperaturi sub zero prea mult. Acuma, iar nu avem zapada, e un pic mai frig dar e ok, sunt echipata!

Trebuie sa fie foarte frumos la tine acuma Mihaela

Da chiar, facem cont comun undeva sa punem poze? Deocamdata nu am ce sa arat, dar vreau sa imi fac o poza in fiecare saptamana sa urmaresc progresul

Ce bine ca e vineri!!! inca sunt la servici dar trece repede si apoi e weeekeeeend! si maine pot sa dorm cat vreau Am un somn zilele astea ca as dormi non-stop.

Mie mi-au placut "dovleceii" propusi de Ella. Se potrivesc cu peisajul de toamna. Cel putin aici de la sfarsitul verii si pana de Thanksgiving la sfarsitul lui Noiembrie, toata lumea isi decoreaza casele cu dovleci haha

Gata, la lucru cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Miha, eu sunt la polul opus . Nu cred in astrologie si destin si predestinare. Prefer sa ma gandesc ca sunt stapana propriei mele vieti si nu ca tot ce fac a fost deja stabilit (inclusiv sa scriu aici, inclusiv sa inchid paranteza).

Nu e nici o problema Ioana, eu respect parerea fiecareia dintre noi. Spre exemplu, eu nu am crezut niciodata ca pe 21 decembrie 2012 ar fi fost sfarsitul lumii, dar cred ca trebuie sa devenim mai buni pe zi ce trece.

UM la mine - nu mai stiu ce sa cred. 18 dec - putina si doar 2 zile, 1 ian - si mai putina (eu credeam ca e o sangerare data de nidare...).

Am trecut toate datele.

Bebelincozaura e nascuta in mai 2010, ai ghicit corect. Eu pe 1 oct - nu zic anul .

Hihi, ce comic ii zici. Imi place!

In rest: somnolenta si sanii un pic tenstionati.

Va mai tin la curent.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

Pai mult timp nu vor ramane samburei... al meu cica deja e cat o afina



Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Stau si ma gandesc DarkBendis cum o sa i numim in general. Ca pe vremea lui Imi, se chema odisee de strumfi si prichindei. Si noi si acum le zicem strumfi. Deci mai asteptam pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarkBendis

In Glasgow avem tare rar zapada, deoarece nu suntem departe de Gulf Stream, si avem aerul cald si sarat... dar am prins vreo 2 inzapeziri mai sanatoase in anii trecuti (chit ca au durat doar cateva zile) asa ca mai nou de cate ori se anunta zapada, astia de aici incep sa dea cu nisip amestecat cu sare pe strazi. Dar da, ai dreptate Miha, cand ii auzi la teveu cum se plang ca a nins si sunt 10-20 de centimetri de zapada si totul e inzapezit si blocat, iti vine sa razi



Dark Bendis 7+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Esti tare simpatica cum povestesti! Hihi, teveu!.... Imi amintesti de copilarie. Pe atunci ziceam teveu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Mie imi place samburei, dar e adevarat ca vor creste.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Ioana si DarkBendis, chiar daca ei cresc, pentru noi, tot samburei vor ramane toata viata, adica mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena_R

Am venit si eu la un ceai

Aici e frig rau dar nu prea a nins deloc iarna asta. Nu stau de mult in Chicago, dar cand m-am mutat, inainte de iarna trecuta toata lumea ma avertiza ca o sa fie un ger si o zapada de nu am mai vazut asa ceva. Asa ca m-am executat si mi-am luat cea mai groasa geaca de iarna posibila, lunga pana dupa genunchi, cizme serioase, tot tacamul. Cand colo, de-abia a fulguit si am murit de cald toata iarna. Cel putin iarna trecuta nici nu au fost temperaturi sub zero prea mult. Acuma, iar nu avem zapada, e un pic mai frig dar e ok, sunt echipata!
Uf, e nasol cand nu ninge. Eu ador zapada! Abia am asteptat o! si aici e aceeasi situatie Elena, iarna ploioasa, cu temperaturi intre 6-7 grade...

Trebuie sa fie foarte frumos la tine acuma Mihaela

Daaaaa, foarte frumos! Tot am zis ca ma tin sa fac o poza. Am facut o, Dar nu am reusit sa o pun pe site aici, dar am avut toata ziua o durere nasoala in gat. Mi am facut un sodou si cad ca e bine. La urma urmei, nu sunt graviduta, deci am voie ou crud! Parca s a mai ameliorat un pic. La voi ce a functionat naturist?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pup toate fetele fara exceptie!
Imi cad ochii in gura, asa ca fug la nani si ne auzim Maine. Pupici xxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Ce ziceti de curcubee? Sunt frumoase, rare si toata lumea le adora si vrea sa le vada...

Mergi la inceput