Pinguini, randunici, tavane si diete

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Rufus vreau sa spun neaparat ceva si scriu rapid acum sa nu uit.

Am sentimentul ca e mai mult decat dor de vremurile acelea, de sora ta.

Si ma intreb daca nu e prea transant cum ai pus problema... "renuntarea la acea casa"...pentru "casa cu Tora"!?





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Michelle un deliciu animalutzul.
Cred ca o sa va aduca multe bucurii.
Dar inseamna si multa responsabilitate.

Am avut un cocker spaniel cand eram la ai mei, acum e in grija mamei. Si mereu cand e la limita imi spune ca mi-l aduce plocon ...desi nici fara ea n-ar mai concepe sa stea(e fetitza, o cheama Lady).




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Pregatiti-va venele! 23.01.2013 / 11-13
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dtiti faza cu de ce toate mi se intampla numai mie?Azi am fost la priveghiul mamei unei bune prietene...fulgerator,a pierit.
In trei ore,plecam la o petrecere cu staif,unde se bea si se danseaza pe rupte.Eu nu,dar..sotul vrea.Si Eva....

Maine,sotul merge la privegiul matusii cu mama si tatal meu.

Of ca viata asta e o ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mada...
Asa-i viata de artist: ziua vesel, noaptea trist!
Du-te si danseaza, pupa-ti sotul si copila...cine-ti spune ca maine o mai poti face?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da Ovidiu,da` stii care-i buba?Ca-s constienta de asta si de faptul ca totul e scurt si trecator si in momentele astea descopar cat e de fragil totul....

Si,desi nu par,sunt extrem de sensibila...
Si alta chestie aiurea..azi am zi de amidoane....iar acolo vor fi cele mai smechere bunatati......oare o sa pot sa ma abtin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

-mami, sti ca exista femeia perfecta?
-da? eu stiu ca nu exista, e doar o amagire asa...
-ba da mami, vino incoa sa ti-o arat
-nu pot acuma, chiar nu pot
-ba vino, nu poti sa ratezi ocazia asta unica
-ei lasa ca nu pierd nimik daca n-o vad
-bitte mom, bitte
-hai ca vin............
ma ia copila de mana si ma duce in fata oglinzii si imi spune 'uite mami, femeia perfecta esti tu!' phuai, daca stiam ca io#s femeia perfecta ma duceam din prima. femeia perfecta in pijamale si cu parul ciufulit


mado, viata e in multe nuante, nu numai alb si negru. plangi cu cei ce plang, dar nu uita sa te si bucuri cu cei ce vor sa se bucure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mada, asta-i cu adevarat viata .... Una fierbinte, una gheata, ca sa ne reamintim de ce traim.

Kari, super...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata la randunici! (li se mai spune si pinguini).
Vreau sa-i raspund intai Alinukai: e drept ca factorul melancolic nu poate fi neglijat. Dar mi-a placut mult ce am facut. Am cunoscut lume selecta, am fost singurul barbat intre sute de femei. Cati au parte de asa ceva?
Dar cand ceva trebuie sa se termine, se termina. Tora a aparut atunci cand incepeam sa bat pasul pe loc. Firma functiona dintr-o inertie extraordinara, insa nu ma puteam rezuma doar la atat. A mai durat o perioada (2-3 ani), cifrele bune nu m-au incalzit pentru ca stiam ca sunt doar cifre. Mi-a trebuit timp si resurse pentru noua familie. Nu, n-am avut puterea sa inchid cabinetul...l-am lasat fetelor sa-l administreze si sa faca profit pentru ele. Ceea ce au si facut o perioada, pana cand l-au preluat verisoarele.
Sunt la varsta la care nu-mi mai doresc o afacere care sa-mi ocupe timpul petrecut cu familia. Nu zic nici ca-i bine asa, nici ca-i rau. Asa am ales noi. Partea proasta e ca trebuie totusi sa produc ceva. Asa ca niciodata nu spun "niciodata".


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata..aseara la 12 Eva topaia de mama focului...cu greu am adus-=o acasa..de,ea vroia sa stea cu baietii.A adormit instant......
Ma simt mai bine...asa e..morti cu mortii viii cu viii...doar ca 'desertaciune a desertaciunilor,totul e desertaciune.
M-am apucat de filosofie....am rezistat asera la avalansa de bunatati home made...am gustat cate o gura din fiecare,extraordinar de gustoase,in special rulada de cascaval cu somon ,rulada cu crema de spanac si o prajitura in trei culori fara blat....minunata.Si normal,tort tiramisu facut in casa,din care mi-am luat pentru azi.

A carat saraca femeie la crasma mancare cat pentru o armata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Doamnelor, ma cer si eu la voi in grup, desi am vazut ca-s numai fete (si baieti) faine aici iar eu is cam cu bube in cap.
Vad insa ca discutati lucruri faine aici, benzi desenate, diete, elctrostimulari. In plus sunt si eu o randunica din aia din poza Alinukai. Ma bag la un Dukan de miercuri-joi, sa treaca ziua mea.

Viviana, sa luati si vitamine cat tineti dieta. Nu mi-e clar daca astea se absorb (ca inteleg ca absorbtia vitaminelor e o problema in dieta asta), dar eu as lua.

Si pentru ca n-am unde sa ma plang de fi-miu(care e clasa intai), vin aici. Au fost saptamana trecuta la muzeul instrumentelor muzicale si de atunci ma bate la cap sa-i iau instrumente muzicale, macar cele cu coarda, sau daca nu, macar contrabas, violoncel si vioara :))))). I-am propus sa-i caut lectii, sa invete sa cante la un instrument, dar nu vrea lectii, doar instrumentele :).

Buflea, si noi la fel cu programul, ajungem la 7 seara acasa, da' Tudor nu face nici un sport la after. In plus noi seara mai trebuie sa facem si teme, noroc ca nu-s multe si ca la franceza se pot reporta pe week-end. Si n-ajung domne sa-i culc niciodata mai devreme de 10.

Aquai, noi Ponyo avem film. Exista si carte?

Io nu stiu inca daca lui fi-miu ii place sa scrie sau sa citeasca. Momentan nici una, dar e abia clasa 1 si se descurca foarte bine la scoala. Mai vedem pe parcurs.

Aici ninge si ma duc sa scot copiii putin la zapada. Sa vad cum plec eu maine cu masina, atat din cauza drumurilor, cat si pentru ca trebuie sa dau zapada de pe masina, pfuuu.

Am scris o groaza, ma scuzati.

Mergi la inceput