Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Felicitari Carmensilva pentru fetita vioaie si pentru rezultatele de la analize! Tinem pumnii sa fie bine si la morfo!

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Iar alt capitol? Am ce citi...

Miche ce frumos povestesti de ceea ce o vrei sa faci pentru printesuca ta... o secunda m-am gandit "la baiat n-o merge?" Probabil ca nu...

Raluca, Monik felicitari pentru eco si vestile bune!
Noi avem la 24S si 5Z aproximativ 843 grame!

Flory ce sfat aiurea ai primit de la dr respectiv... de toata jena... Din pacate se practica. Nu-ti spun de cate priviri ciudate si ochi dati peste cap am tot avut eu de pe la 6 luni incolo cand auzea lumea (inclusiv dr ginecolog!!!) ca inca alaptez.
Din fericire nu am plecat capul la nimeni (nici macar la socrii care ma intrebau lunar de cand s-a nascut bebe "Inca mai suge?!?" Si asta cel mai adesea de la socru' venea!) si am alaptat cat am crezut eu ca e bine pentru copilul meu: putin peste 1.6 ani.
Asa ca sa nu mai faci imprudenta asta, e pacat - din prea multe puncte de vedere!

Cosmy - placenta de grI e cea mai ok, cea mai bine vascularizata. In timp ea "imbatraneste" si se va face de gr II si III. Deci e de bine!

Curea, Caemensilvia bine ati revenit! Mai des de-acum da?
Eu iau vitamine prenatale si nu am de gand sa le intrerup curand.

Legat de constipatie, ca tot ati vorbit capitolul trecut, mai puteti incerca semintele de in proaspat macinate. Noi le-am incercat la sfatul altor mamici si au functionat.

Madd fi fara grija ca atunci cand va veni bb n-o sa ai timp sa te gandesti "eu nu stiu sa fac asta, n-am mai facut-o niciodata". Vei actiona in consecinta si vei fi o mamica minunata, sa nu te indoiesti de asta.
Eu habar n-aveam sa tin un copil in brate, ce sa zic sa-i pun un pampers, sa-i fac o baie sau sa-l imbrac. Si ghici ce? Dupa ce s-a nascut am stiut sa fac de toate si m-am descurcat mai bine ca oricine altcineva (soacra, mama sau alta lume "invatata").
Sunt normale temerile tale!
Despre nunta si apartament va doresc sa gasit solutia cea mai buna in cel mai scurt timp. Sa fie cu noroc!

Revin fetitele in forta observ! Ma bucur... asa e frumos... sa avem balanta echilibrata! Felicitari pentru carucioarele roz ca numai de ele am citit in ultimul timp!

O zi minunata (ce-a mai ramas din ea) va doresc!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Felicitari pentru vestile bune de la eco Flory! Bravo, asa trebuie!

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetelor sa fie un capitol numai cu vesti bune
Felicitari fetelor pentru rezultatele bune si felicitari si pentru fetele ce au aflat sexul copiilor
Bun venit noilor gravidute sarcina usoara.
Va pup

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flory ma bucur ca ai primit asa vesti bune de la eco .Felicitari !
Carmensilvia tu ai facut amnio tot din cauza riscului iesit la dublu-test ?
Ma bucur ca totul a iesit perfect si sa creasca si sa fie sanatoasa printesa !
Acum daca esti in concediu te asteptam mai des pe aici !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna si la multi cu intarziere pentru noul an!

Nu am mai intrat de muuulta vreme dar v-am citit in tot acest timp, m-am bucurat de vestile bune si de bebeii sanatosi si m-am intristat de cele proate. Sper sa citim doar lucruri bune de acum inainte si de fapt sa se intample doar din astea!

La mine deocamdata este fata, insa doctorita nu era sigura, mai ales ca acum cateva saptamani mi-a zis ca e baiat asa ca voi astepta si eu morfofetala de trimestrul doi ca sa aflam sigur-sigur. Am fost si eu ieri prin magazine dar nu am cumparat inca nimic, nu stiu cu ce sa incep. Citesc "cartea bebelusului fericit" de Gina Ford si ma panichez cate lucruri nu stiu de fapt. Pana acum nu am tinut in brate niciun copil nou nascut, nu mai vorbim de schimbat si imbracat...In fine, vedem noi, invatam pe parcurs. Am de gand sa ma duc si la niste cursuri unde sa mai aflu una, alta, unde pot face si gimnastica si masaj. Sper sa imi foloseasca.

Am luat pe capitole lucrurile de rezolvat si sunt la cautarea caruciorului perfect. E prea devreme sa dezbatem subiectul asta? Dar tare mi-e frica ca nasc si nu am cumparat nimic. Si pana se naste avem de gand sa ne si mutam, asa ca scuzati-mi panica. Deci, mamele cu experienta sa ne faca si noua o lista cu ce calitati trebuie sa aibe carutul si ce e fita inutila..

Va pup pe toate cu drag

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen1985 spune:

Cu caruciorul , dupa parerea mea cel mai bine e sa investiti intr-un din acela din 3 piese. Landou, sport si scoica. Sunt mai scumpe dar mai bune, mie imi pare rau ca nu mi-am luat asa. Eu am de la pierre cardin sport si scoica. La nou nascuti nu prea merge ala sport chiar dat pe spate la maxim tot e putin inclinat si m-am chinuit cu tot felul de improvizatii. De asemeni important mi se pare sa fie copilul cu fata la voi ( cele sport nu sunt asa ci au decupata o bucatica sa va uitati pe deasupra asa ) sa aiba o umbreluta sau ceva pt soare, eu am umblat cu niste material toata vara pe deasupra ca sa o feresc de soare. La fel sa aiba o husa pt iarna mare si inalta ca sa fereasca de vant. De ploaie au cam toate acum , dar am patit sa ma prinda ploaia in drum spre casa asa ca e utila. O bara pe care sa prindeti jucarii cand mai cresc putin ...Scoica e in primul rand pt siguranta in masina , dar l-am folosit maxim si in casa de pe la 3-4 luni , o puneam acolo si o luam cu mine prin casa , cand am inceput diversificarea ii dadeam acolo papa, pana a stat in fundulet in scaunul de masa. Cam atat imi amintesc momentan

Mami de Bianca 07.05.2008 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Pentru carutz: subscriu la tot ce a zis Carmen! Eu am avut un trio de la Chicco si am fost ff multumita. As mai adauga, este bine ca scoica sa aiba baza, este mai safe si mai usor de manipulat.
Iarasi aveti grija ca scoica sa fie destul de lata, ca degeaba scrie pe ea pana la 13 kg daca nu mai incape copilul la umeri. Stiu ca de ex la Hauck, este ff ingusta, si landoul incredibil de mic (frate-miu a avut, si la el am vazut).


Vicky, Printzesone and BB (24+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Multumesc de raspunsuri! Din ce am vazut pana acum pe net, sunt f multe modele, si preturi diverse. Conteaza firma producatoare? De ce la produse similare ca performante sunt preturi diferite?

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Felicitari Carmensilva pentru fetita! Welcome in the club!

Flory, ma bucur ca totul e ok!

Madd, sunt sigura ca veti gasi solutia cea mai buna. Cu apartamentul am trecut si eu prin aceeasi chestie, nu am gasit ceva sa ne placa si am ramas in chirie.



Raluca


S 25+ Miruna

Mergi la inceput