Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Tinem pumnii, Flory!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Madd, te inteleg perfect. Am trecut si noi prin acelasi stres la primul copil...La fel, nici nu ne mutasem la noi in casuta.
Si ca sa vezi surpriza in ziua cand am vizitat apartamentul in care stam si am decis ca il luam mi s-a rupt apa si am nascut.
A urmat munca cu renovarea, umblat dupa mobila, mutat. Mai mult sotul a tras...
Apoi alt stres cu botez+nunta, sa facem , sa nu facem...Pana la urma le-am facut separat si nunta a iesit exact cum imi doream.
Eu am gandit ca atat nunta cat si botezul sunt 2 evenimente unice si d-asta le-am si facut separat.
Sunt sigura ca pana la urma o sa gasiti apartamentul dorit si ca toate or sa iasa bine!

Fetelor, felicitari pentru vestile bune de la dr!
Monik, deci fetita..sa fie sanatoasa!

Eu tocmai m-am delectat cu o inghetata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Multumesc Kabecka! Hehe, deci nu sunt singura care a poftit inghetata in toiul iernii! Si eu m-am luat acum vreo 2 saptamani o cutie cu batoane de inghetata Mars ca le si visam noaptea

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monik86

Multumesc Kabecka! Hehe, deci nu sunt singura care a poftit inghetata in toiul iernii! Si eu m-am luat acum vreo 2 saptamani o cutie cu batoane de inghetata Mars ca le si visam noaptea

17+ cu


Nu nu, nu esti singura, dar la mine asta cu inghetata e pasiune veche. Mananc pe orice vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Kabecka, presimt ca asa o sa fie si la noi..SI noi voiam sa facem nunta+botez, doar ca nu avem cum..Asa ca o sa le facem separat..Mi se pare uneori ca parca..cu cat ne chinuim mai tare, cu atat nu ne iese ce vrem:)
Apropo de inghetata, am fost prin mall la cumparaturi si la plecare mi-a venit asa o pofta de inghetata, caa mi-am luat la cornet 3 cupe(mari) si le-am mancat pe strada pana am ajuns acasa( stau la 10 min de mall)..
Afara era un geer..si eu lingeam pe strada la inghetata..



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Buna tuturor,
nici eu nu am mai scris de la inceputul odiseei, cand aveam cateva saptamani si nu stiam cu ce minune de fetita ne-a binecuvantat DD.
De maine incepem sapt 23+ si suntem tare fericiti ca am primit si rez amnio si e ok, iar marti mergem la morfo fetala de trim II.
Piticoata mea da din picioruse si e f vioaie chiar si noaptea.
Cu balonarea am si eu probleme si fix seara cand tb sa ma bag in pat. Am citit toate postarile voastre si m-am bucurat de toate pozele,iar clubul de croitorie e foarte ingenios, ma inscriu.
De acum voi scrie mai des, dat fiind faptul ca sunt in Concediu de risc maternal, deci nu mai merg la birou deloc, ceea ce este o mare usurare in primul rand in privinta stresului si oboselii.
Pup si sa auzim numai de bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Carmen, ma bucur mult pentru vestile bune! Si felicitari pentru


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Carmen Silvia, bine a revenit! Felicitari pt fetita!

Flory, te astept si pe tine cu vesti bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Felicitari Carmen pt fetita! :*

19+


"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

M-am intors. Canalul pe unde se scurgea sangele s-a inchis deci nu mai exista sangerare mai trebuie sa astept sa se resoarba unde s-a format hematomul. dupa cateva zile a zis ca ebine ca nu se poate reface totul asa de repede si peste 2 sapt la control. pana atunci usor cu munca si multa odihna.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput