Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu care fac zeci de injectii pe zi la lucru , mie m-i le face sotul -doar cand e el plecat ma intep eu .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety le-ai spus copiilor?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Cat ati mai scris fetelor! :) Tocmai cand scriam si eu un mesaj am fost intrerupta si a trebuit sa m-apuc iar de lucru.

Deci daca e baiat ii voi spune Thomas Anton. Thomas inseamna "geaman" si intamplarea face ca am cunoscut pe cineva cu numele asta chiar la inceputul sarcinii mele, o persoana care m-a incurajat mult. Iar Anton, de la Sfantul Anton de Padova. Daca e fata inca nu sunt hotarata, dar cred ca Antonia... si inca un nume (cred).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

La noi daca e fetita Ioana , iar baiat nu stim . Ceva in mine in spune ca e baiat ......,

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Inca nu Maria, dupa amniocenteza o sa le spunem.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Betty, si nu si-au dat seama? Ce burtici aveti voi fetele, ca la mine se vede in haina de iarna? Adica eram la tejghea la o banca si si-a dat seama casiera de la banca...sau oi fi eu umflata la fata?!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Diana La Multi Ani fericiti!!! Sa ai un bebe sanatos si norocos!
Doxi si Alina bine ati venit! Va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi!

Idei de nume: pt fetita: Eva sau Rebeka
pt baietel: Arthur/ Artur :D

Si eu as vrea sa solicit 6 h de munca in loc de 9, mai ales ca am si munca de teren dar nu stiu cum sa fac sa nu supar angajatorul... Voi stiti care e legea vis a vis de problema asta? Sotul a citit ceva ca dr. recomanda asta.

Va pup!

Alexandra 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty eu acum fac 2 injectii , una dimineata si una seara la distanta de 12 h , fac 0,3 respactiv 0,3 . Cel mai bine e daca poti sa previ ceva sa o faci , daci ai posibilitatea de ce , sa-ti para apoi rau , nu merita , fa clexanele si macar sti ca esti acoperita.
Si mie mi-i le face sotul , eu nu am putut face nici una , Betty e mai simplu si mai putin dureros daca le faci unde e stratul de grasime mai mare , prinzi pliul in mana si ocolo faci , in grasimuta nu doare , injectezi usor si e ok.


ele tensiunea 12,5 e foarte buna

noi nu ne-am gandit inca la nume , mai avem timp.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mai gagici, voi va faceti singure injectii? Adica clexan-ul asat de care vb, este injectabil? Vai de mine, doare? Si 2 injectii pe zi? Si unde le dati? In burtica cumva? Si pana cand se dau? Si ce rol au?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 14+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula si la mine a inceput sa se vada prin haina de iarna , am o haina mai stramta pe corp , imi era fixuta si inainte , si acum pusca si se vede burtica , si pe mine au inceput sa ma remarce lumea , ma refer la apropiatii la care nu le-am spus pana acum ca sunt graviduta.

bobitza si eu tot 9 ore lucrez , dar noroc ca nu am teren , cred ca as fi terminata. Sincer nu stiu cum rezisti.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput