Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dnapotecuta foarte fain nume ai la baiat, Vlad. Eu daca era baiat sau daca-i creste ceva Biancai intre timp, ma gandeam la Mihnea sau Mihai.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Am fost toata ziua pe aici dar nu am avut chef de scris, stau mai mult in pat si e incomoda pozitia.
Doxi si alina bine ati venit, sarcini usoare si la termen cu bebeii sanatosi si frumosi.
Delia la multi ani.
Despre nume, dupa ce am pierdut sarcina asta vara am visat ca am nascut o fetita si o chema Emilia, asa ca orice ar fi o sa o cheme Emilia sau Emil, nu stiu daca si al 2 nume sanatosi sa fim, azi am avut cateva reprize de dureri de burtica.
Flory am vorbit cu ginecoloaga de tsh si a zis ca atata timp cat e in limite e bine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Vlad a fost primul baiat de care mi-a placut. Eram la gradi. Am o slabiciune pt numele asta Si Mihnea imi place tare!

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty eu as merge pe mana lui Nicorici de fapt la ea si merg , am fost si la Avram si dupa ea cu toate antecedentele mele , sarcini pierdute , trombofile , nu vroia sa-mi dea clexane ci doar aspenter , la Nicorici cand am fost mi-a zis ca pe frunte imi scrie clexane , am inceput cu 0,4 pana in sapt 12 , acum iau 0,6 iar mai incolo voi face 0,8 , decizia iti apartine , si pe mariaBCF tot ea a scapt-o de snagerare .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc pentru sfaturi, probabil voi merge si eu pe mana ei, mai bine chiar daca-i preventiv, foarte mult rau nu face Clexane ... sa nu risc, oricum si Iuga a zis ca probabil e mai ok sa nu riscam. Olimp sa stii ca mie Nicorici nu mi-a zis de Clexane nici chiar dupa analiza de DDmeri, doar cand a auzit ca fac amniocenteza si trebuie sa scoc si aspirina, nu-mi dau seama dupa amnio daca am inceput cu Clexane se mai poate renunta sau Clexane scrie si pe fruntea mea pana dupa nastere? Tu faci o singura doza pe zi? oare mie de ce mi-a zis de 2 injectii?

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Buna seara! Bun venit fetele, sarcina usoara si bebei sanatosi! La multi ani Delia!
Azi am gatit niste orez cu legume si carnita de pui...iar pt maine am luat niste vinete sa le fac umplute :D
Noi am zis ca daca e fetita ii punem Erica Maria si daca e baietel Oliver. Alte nume care imi mai plac mult sunt Rebeca, Matthias si Gabriel.

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Olimp inca nu am rezultatul.
Mi-a zis ca peste 5 zile.
Vedem..ma trezesc ca imi vine maine.
Astazi am ametit..crunt. habar nu am de la ce.
Mi-a ajuns tensiunea la 12.5. Nu ma incanta. Am urcat de la 10.5 in doua luni.
La prima sarcina ajunsese la 16 si nu era ok.

Elena & Denisa (26.10.2004)
15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Salutare!
Am pus si eu cateva poze.

RLK 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu acum fac Clexane 0,4 mg, dar mi-a spus Dr Nicorici ca de la 12 saptamani de sarcina o sa fac 0,2 mg dimineata si 0,4 mg seara.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc Maria, inseamna ca are ea un anumit protocol, asa mi-a spus si mie ca la 14 saptamani cat am eu da 2X0,4. Mi-e putin groaza de injectii dar o sa ma obisnuiesc sa le fac, ai mei nu vor sa auda asa ceva, al meu nu poate sa se atinga nici de un cos de al meu sa nu cumva sa ma doara, a zis ca el nu crede ca ar reusi sa ma inteape (in afara de in alt mod mai placut )

14+

Mergi la inceput