Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Pentru fetite sunt muuuuulte!
Noi avem multi copii mici intre rude/cunostinte si nu vrem sa punem la fel. dar sunt multe dragute: sophie, patricia, taisia, ema, ariana, clara...la baietei luca, matei, rares, tudor, david

Happy_Ama 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyna1986 spune:

Buna burtici cu stelute de iulie-august.Ma numesc Alina sunt noua pe acest forum.Sunt insarcinata in 10 saptamani.Va doresc tuturor multa sanatate,atat voua cat si bebelusilor pe care ii asteptam.Pupici tuturor viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Pt fetite: Ioana, Dalia, Ileana, Maria. Pt. baietei m-am gandit doar la Tudor si Stefan.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sa avem un capitol plin de vesti bune

Pentru nume noi am ales de mult:Irini-Anastasia si Mario-Giannis



amalia tsakoniati
15+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Delia La multi ani, multi si buni!

Bine-ati venit Doxy si Alyna!

Diana sa-ti spun cum e cu dublarea taxei de nastere la privat: nu se dubleaza propriu zis ci se retrage subventia de la stat care era 50% din taxa deci clinicile care n-aveau contract cu casa de asigurari nu au ce scumpi, ramane la fel pretul iar celelalte doar pentru anumite categorii aveau reducere, daca aveai card la anumite firme deci taxa propriu zisa ramana la fel doar cei care ar fi beneficiat de reducerea de 50% acum nu mai beneficiaza de ea ca se retrage subventia.

Paula, in privinta numelui pe a noastra o poti trece Bianca (daca nu-i va creste ceva intre timp), eu din experienta cu cei mari m-am hotarat sa-i pun un singur prenume, baiatul mi-a reprosat in nenumarate randuri ca i-am pus doua nume si el cand are de-si scris numele mai uita de al doilea si in anumite locuri e musai nevoie de numele intreg, fetei i-am pus doar unu si e foarte multumita cu el si ca nu are de scris mult cand trece datele personale. Asa ca si pitica va fi doar Bianca.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bine ai venit Alyna ,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Primele 10 mesaje se modereaza si vor aparea mai greu, asa ca scrie repede 10 mesaje ca scapi

viitoare mamica 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vai de mine fetelor am citit un roman acum....
sa o iau cu inceputul...

delia t LA MULTI ANI !!!

ridicam o cupa de sampanie ...pentru copii

fetelor noi venite bine ati venit !

doxy bine ai venit , sarcina usoara si la multi ani sotului tau !si sa traiasaca fetita din burtica si baietelul !

alyna 1986 bine ai venit !

anca sefii astea sunt o pacoste , ce-i tot F....e grija , pai daca esti insarcinata ce vor sa tragi ca boul la jug ...

monica , si felicitari sarbatorile placuta si la multi ani !

ele ce tare pozitia lui bebe , turceste , ai primit rezultatele la TT , la Cluj se dau pe loc si se face eco atunci cand se recolteaza si sangele.

flory sa sti ca si eu ma gandesc cand merg la baie si cum sunt constipata daca nu-i fac rau la bebe...

paula studenta ! felicitari dar cred ca eu acum sa ma mobilizeze sa mai fac o facultate , nu as putea.. , bafta la examene si in stresiune .

amalia bine ca sunt bine bebeii si sangerarea nu era de la ei , uf cate emotii

happy palpitatii...toata ziua , parca sunt o baba tot timpul gafai si inima imi sare din piept !

maria hai inca putin , o tura de 12 h si scapi

delia R am mai scapat de o zi de servici , inca putin si scap , oricum stau ZEN , fac cat pot caci oricum nu ma pot da afara

mony sa speram ca se va ridica placenta pe la 20 sapt,

cat despre doctori eu ii sun dar doar daca e super necesar...

sambata avem botez si cu ce ma imbrac , nu stiu dar gasesc eu ceva ce sa treaca de burtoi






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Buna seara gagici!
Oxana bine ne-am regasit si aici! Oxana si cu mine avem experienta Montignac la activ si cate un baietel acasa de aproximativ aceasi varsta.
Frumos nume la fetita Amalia. M-am indragostit.
Sofia e frumos insa la noi e plin de Sofia... Carina iar mi se pare un nume deosebit. Noi daca aveam fetita ne gandiseram la Sabina la un moment dat. Apoi ascultand o melodie de la Pasarea Colibri ne-a casunat pe Miruna. Intr-un final ma axasem pe Violeta. Ca un facut nu-mi vine nici acum in minte un nume de baiat. La noi e plin de Raresi, Davizi, Matei etc iar numele de sfinti ma lasa complet rece. La V. discutam cu o prietena la o bere exact in seara cand am aflat ca sunt gravida si ii spuneam ca daca as avea un baiat mi-ar placea sa poarte numele Vlad. Suna simplu si neaos si ma duce cu gandul la domnitori. Acum de cand am aflat ca am baietel habar nu am ce nume ii voi da. Vorba Paulei, parca... am tot timpul sa ma gandesc. Si pana la urma ma uit la el cand l-oi naste si voi vedea ce-mi inspira. :))

Alina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

La multi ani sarbatoritilor!
Asa ca sa ma bucur nitel public... doar ce am aflat ca de 15 min. nasa mea are o fetita de 3300 g.

Alina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Fetelor care faceti Clexane, ce doza aveti voi? Mie mi-au venit si rezultatele de la dr. Nicorici si aveam ddmerii 900 si ceva, a zis ca sa merg sa monitorizez la eco sarcina dar cand i-am zis ca fac amnio peste 2 saptamani a zis ca ma baga pe clexane, 2 pe zi de 0,4 maine merg dupa reteta. Dr. Avram a zis sa fac 0,4 odata seara ... acum ma gandesc cum sa fac, maine merg la eco dimineata si o sa vb si cu medicul dar stiu ca el o agreeaza pe Avram, Nicorici a zis ca ea de la 14 saptamani da 2 doze de 0,4 pe zi. Eu trebuie sa fac Clexane pt ca aspirina trebuie scoasa inainte cu 10 zile de amniocenteza si hematoloaga a zis ca nu risca sa ma lase fara nimic.

14+

Mergi la inceput