Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

ile- D&P-sunt niste parfumuri ce le imita pe alea originale-sunt in niste sticlute cu atomizor...

sara ma innebuneste- mananca f prost si laptele( abia am facut 500 ml+vreo 90 din cereale) si fructele-ieri n-a vrut fruct....azi nu vrea para- ea care radea un borcanel...
ma ia plansul. in rest e vioaie, are chef de joaca....suge degetele de zici ca moare- cand vin cu lingurita inchide gura de zici c-o otravesc....

e deja 12:30 si n-a mancat fructele...ajung cu piureul la ora 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

stiu ca sunt probleme mai mari pe lumea asta decat mancatul-si ca bebeii stiu ce-i mai bine pt ei...dar totusi-ea manca mai bine...dr zicea ca asta e stilul ei.as mai merge si la alta. spuneti-mi si mie niste pediatrii:

fructele pot sa incerc sa i le dau si mai tarziu?la vreo 2 ore dupa ce mananca piureul-daca l-o manca si pe ala. ieri l-a mancat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Buna dimineata........mai spre amiaza :D
Am terminat de facut o supica cu galusti, hranit copii si acum sa va zic despre noi:
Am o piersicuta nascuta pe 31 iulie, Claudia Maria, o grasunica frumusica, care papa doar lapte de la mami deocamdata, o sa incepem si noi diversificarea sapt viitoare, ii place numai in brate, alintata si sa te joci cu ea toata ziua. Trimit ca plange, revin../.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ada, multumim pentru cafeluta. Ffff buna!

La multi ani, Irinuca! Sa cresti mare sis a-i faci numai bucurii lui mami!

Aoau, Aruba, cat laptic, chiar ca puteai sa ai gemeni! Ai grija cu sotul, sa-i dea si lui Grace, se ia destul de usor.

Vera, emotionanta experienta nasterii lui Mattia! Chiar ca e mare diferenta fata de spitalui de stat. scuze, unde ai nascut tu?

Valy, eu am o pediatra de la spitalul Grigore Alexandrescu, Silvia Ionescu si e si neonatology la Elias. Eu sunt multumita de ea, e minutioasa si precauta. Daca vrei imi spui si trimit nr tel in PM. Imi pare rau de Sara, sa-I revina pofta de mancare!

Noi suntem in curatenie, adica sotul, iar eu in limita timpului in care ma lasa Onuta. Azi-noapte iar s-a trezit la ora 1 si s-a mai culcat la ora 3 jum, nu stiu ce-I da dereglarile astea de somn. Am o teorie, am bagat si eu un pic de cioco….


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Porumbita,tot dorna folosesc si eu

Valy,dar in greutate cum ia?Eu n-am stiut niciodata cat mananca Mattia,pe undeva cred ca e mai bine asa..ca altfel m-as stresa si eu.

Lore,Mattia a venit pe lume intr-un spital de stat din Roma.
Am uitat sa specific ca costurile nasterii au fost de doar 140 de euro platiti cu 3 saptamani inainte ,care au acoperit epidurala.in rest nu se practica bagatul in buzunare sau alte chestii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

aruba

sch metoda de alaptare.
cand ii dai un san dimineata da-l cateva minute si pe celalalt, cat sa scada tensiunea din ele, nu sa il goleasca.

dureaza intre 3 -5 zile pana csnd corpul se autoregleaza dar tot.

gandestete la cele care dupa un an, un an si ceva alapteaza doar masa de seara si cea de dimineata

sigur se poate, nu baga ceaiuri de diminuare sau de oprire sa nu iti para rau mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bun, atunci ramanem la dorna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Noi suntem si mai bine , seara mai iau amploare petele , dar pana miercuri cand face 7 zile sper sa rezolvam . Oare nu am voie sa ies deloc din casa ?

Anca , bine ai venit !!! Te asteptam mai des daca poti . Eu de regula nu tin in lista de FB pe cine nu cunosc

Aruba si eu te sfatuiesc la fel , da-i sa suga din ambii sani si asa se regleaza productia . Eu de cand am inceput diversificarea ii dau ambii sani la supt .

Eu apa plata folosesc Bucovina si Aquatique care-i face reclama Andreea Banica

Fetele care dau lp la piersicute , va aprob in totalitate stresul cu cat mananca , deci ma ia groaza , pe ziua de azi , cel putin pana la ora asta mi-a mancat 150 ml , pai pana la aprox .1L de lapte ...oho , cred ca nici in 3 zile nu mi-l mananca Asa ca la san ...liniste si pace ...el stie cat mananca si eu sunt linistita

Vera , frumoasa povestea , asteptam si continuarea
Lorena , spor la treaba Sa te lase Onuta sa faci curat .
Ilenutza LML Irinuca !!!
Valy , vezi sa nu-i iasa vreun dintzoc si din cauza asta sa manance mai " prost" la noi cel putin asa a fost

Fleur , ce faci ?!

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Miha , super pozele . Cred ca a fost tare frumoasa intalnirea piersicutelor

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

wow, Aruba! Sincer, cred ca e greu dar poate mai alaptezi totusi ca Anei ii va face bine sigur. poti sa te mulgi la ore fixe si cantitati fixe si sa ii dai sa pape din biberon caci si faptul ca ea suge, te stimuleaza...

sau poti sa il stochezi si sa il vinzi! sa vezi aia afacere ca cica se vinde cu 80 de lei litru

Vera, te invidiez!

Anca, welcome!

Michelle, stiu ca m-ai intrebat ceva dar nu mai gasesc ce

Muraturico, suntem in negocieri...

revin sa va povestesc ce am vb cu bioloaga si cu profa de la cluj.


Mergi la inceput