Piersicute de iulie august (22)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Laura, opareala la fund mai poate fi si reactie/alergie la proteina laptelui de vaca, el a mai baut lp pana acum? Dc trebuie musai lp fara lactoza, intreaba dr daca nu mai bine ii dai altamil pepti sau poate chiar nan alfare. Sunt formule speciale pt alergii, diaree etc.. Pe noi ne-au ajutat la diaree cerealele topfer bessau, i s-a legat scaunul de a doua zi. Are si nestle ceva similar, nu mai stiu cum ii zice .

Ina, multumesc mult de linkuri, acum le -am salvat! Merge sotul meu in uk luna viitoare si imi face stoc. Chiar m-am uitat acu, mai e valabil cardul meu de boots cu reducere de 20%. . Imi fac stocuri cu de toate .
Eu o sa ii dau de la 6 luni ulei de peste. Acum ii dau de masline, de in si de susan, cate o lgt pe saptamana.

Nu imi amintesc dc v-am povestit ce oltean s-a dovedit a fi Fat Frumos. Niciodata in cele trei sapt de cand mancam piure nu a savurat mancarea ca ieri si azi, cand a primit praz. Deschidea gurita si inghitea imediat. Credca i-as putea rade si pietre, vorba lui Carmen, sa ii dau cu praz ca ar manca. Iar azi, dupa 100 ml piure dens, statea acolo in scaunel si plescaia si la un moment dat a scos un maaaaare ragait satisfacut. Avea si un ranjet incantat de am crezut ca mor de ras .

Va pup, noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna fetelor. Intru si eu scurt sa urez sanatate piersicutelor bolnavioare si mamicilor lor. Noi suntem bine, me place mancarica diversificata si am manca muuult mai mult decat me face mami.

Eu am inceput serviciu de o saptamina,me descurcam dar sunt super obosita.
Porumbita multumesc pentru detaliile cu laptele, mi-au prins tare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

IIuli, haha, tare faza cu olteanul!!

Laura, am dedus si eu din pozele ei ca are o piersicuta de (iulie) august, dar in lista aici nu e (judecand dupa nume). Eu eram sigura ca e cineva de pe-aici...

Vlad are si un pic de rosu in gat, vedem cum se prezinta luni.

Noapte usoara tuturor!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Seara buna fetele.
INA, merci din suflet .Esti o sursca beton de informatii.
Noi, l-am trimis pe Nectarel la tara, sa deratizam casa asta plina de virusi si sa-i treaca foarte bine si lui barbatu-meu.
LAURA, vorba lui Fleur cate schimbari pe bietul Andrei.Dar, bine ca acum sunteti ok
IIULI, Mhaita e de-al meu. Si mie-mi place prazul de mor.
ILE, 5 dinti deja?
Despre bio, incercam si noi , de pe la soacra-mea.
MARIA, sunt convinsa ca nu-i usor la serviciu.
Pe mine m-a prins in seara asta Sulleyman si ma uit la episoade inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna seara.am tot Citit pe reprize sa vad ce mai imi amintesc
Ma bucur din suflet ca sunteti mai bine toate piersicutele si taticii si mamicile
Laura felicitari ptr dintisor.
ile oauuu 5dintisori...felicitari
Ina da al meu chiar mi se urca in cap ca nu are activitate Inca.
Fleur ce fel de iaur vrei sa ii Dai?
Si EU am vrut sa iau dar nu am stiut de care.
porumbita felicitari ptr diversificare.

si noi suntem mai bine.de ieri seara nu a mai facut febra.i am scos si sup cu paracetamol si I am dat azi doar nurofenul.a fost linistit dar nu a vrut nici cum sa doarma.abia am reusit sa il culc o data cu lupte si leganat in brate.a dormit o ora doar.si el avea 3somnuri nu fff lungi dar erau macar.sper sa nu si le fi dereglat.mancarica nu a vrut deloc pireu doar din safe a acceptat un cartofel si banana.
Laura si el e oparit la fundic desi nu a avut diaree .o fi de la medicamente.
Balanta o fi plecat oare?a anuntat ca pleaca si nu am vazut EU?sau ce o fi cu ei ca nu a mai intrat de care a zile?
Dana iar ne ai parasit?cum sunteti?cum stai cu cura?
Noi luni suntem programati la vaccin.oare nu o fi prea devreme dupa raceala chiar de ii va trece pana atunci?si si cu dintisorul...mi e tare groaza de el...
Va pup pe toate si mersi ca v ATI gandit si la noi.ne bucuram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ia sa vdm cine e pe aici la orele astea mici

Am vazut si eu ca schinduful e naspa
Poate imi iau pastile

Iuli voi sunteti vegani? Si bb la fel?e ok uleiul de in si susan ?
Ce surse de. Inspiratie ai?

V e in cls 1, a implinit 7 ani in decembrie
Iese la 12 de la sc si il iau atunci
Au si ei afterschool in sc dar parca mi-e mila sa il las
Are si multe lectii , cel putin 3 ore pe zi sta la birou
Uite mi-ai dat o idee sa il inscriu si eu pe A la cls 1 in toamna si nu la zero, el face 6 ani in iulie si deja citeste, socoteste, scrie de tipar, o sa vad
Pe de alta parte e tare greu la ei la sc., ma uit la V cat munceste

Pup huhurezele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Fetelor, EU sunt anca bretea, am Mai scris la odisee, dar din pacate nu stau foarte bine cu timpul ( un baietel de 6 ani si o piersicuta nascuta pe 31 Julie plus un un job acasa). Daaaar, va citesc cu mare interes Inca de la inceputul odiseei, va multumesc pentru toate sfaturile bune si desi voi nu ma stiti, EU va simt ca pe o familie .va multumesc pt add ul de pe fb, incerc ca de acum inainte sa Tin pasul cu voi la scris, ca la citit sunt la zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancader spune:

Si acum sa si raspund....
Ilenutza, ina baietelyl meu e tot in 2006 nascut in Dec dar am preferat sa l dau la class 0 pt k am considerat ca e Mai bine pt el sa o ia treptat cu responssbilitati, teme, etc. Lui II place ft mult.

Laura, multa sanatate Lui Andrei, si pitici mei au bagat antibiotic, virus adus de Andre de la scoala.

Freedelia sanatate multa Lui Jeff.

Kimy, ma regasesc in Persoana ta, si noi ne titilim des si vrea numai in brate, are 8 kg, m a rupt.

Fleurdelise, tu chiar esti zenul mamicilor de aici. In legatura cu diversificarea EU am avut Mari batai de cap la baiat. Trebuie sa I gasesti acel aliment care II place si cu care sa II combini restul pe care nu le prefera.

Ada, ioana, tot respectul pt voi, prin cate ATI trecut cu piersocutele voastre.

Vera, tu pt mine esti o mama eroina, mie imi vine sa mi iau campii cateodata.

Aruba, felicitari pt vointa de a alapta si pt afacerea cu torturi.

Roxi, pupam pe a antonica CEa cuminte, si noi venim la tine sa ne cumintesti

Muraturica, zizou, mezinii piersicutelor, iuli cu urisul ei dulce care II place prazul.

Michele cu blondinele ei frumose si cumintele.

ALi ai DOI baieti super I, iar umblaretul e tare.

Porumbita si Carmen va admir cat sunteti de organizate, job, copil, familie,

Ana este tare dulce puiul tau, imi aduce aminte de Andre al meu pe cans era bb, la categoria fulgulet,dar foarte ambitios si incapatanat, la cinci luni mergea dea busilea.

ina esti o comoara la casa omului!

Maine va pove Mai multe desprr noi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va dau o cafea buna.Cu multa frisca si scortisoara.Asa, as bea eu, la ora asta.NECTAREL, s-a trezit din nou, mi-a spus socra0mea de 2 ori. A mancat si a a adormit la loc.Vad ca pe aici sunt numai baietei de scoala cuminti si care invata bine. Sa vedeti cum e mai tarziu.Eu, in TUDOR bag pregatiri la greu.Ziua si pregatirea. REzultate sunt si ma bucur.
LAURA, cum sunteti?
ALI, gata iubita, ati scapat si voi.
ANCADER, bine ai venit. Te asteptam sa scrii, alaturi de noi.
DANA, ce faci?
OLI, ce ne mai spui?
Vad ca am limbarita la ora asta. Trebuie sa si gatesc azi si mi-am iesit din ritm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Ada,multumim pe cafea,fix pe gustul meu.o sa ma duc sa-mi fac o decaff cu juma' de tub de frisca si scortisoara pe deasupra
Porumbita,sa aibe pofta si sa manance cu placere de toate,fara alergii
Ile,wow 5,felicitari pt dintisori!!
Fleur,cum a fost carnita de curcan,i-a placut lui Eric?
Ina,multumim pentru reteta si info!(mi-am salvat si eu reteta de branzica)
Laura,Kimmy,Ali,Freedelia,a trecut de tot raceala piersicutelor si durerea de dinti,da?
Ioana,nu stiu ce-am facut ieri cu mesajul pt tine..eu as pleca daca ar fi rentabil.eu am facut asa cativa ani,am plecat si strans bani,am facut un sacrificiu ca sa zic asa..
Iuli,ahah tare faza cu olteanu'.Parca tie nu-ti place prazul,nu?
Ancader,si eu ma intrebam cine esti..bine ai revenit!te asteptam mai des,sa te cunoastem si noi
Ana,cum mai e Vladut,i-a trecut gatul?
Balanta,sper ca sunteti bine!da-ne un semn
Maria,Zizou,Carmen,succes la servici!

Am inceput si noi diversificarea,timid asa,de ceva zile.Mananca cu placere fructele(mar,para,banana) dar sa vedem legumele..patrunjelul a fost bleah..doar atat am incercat
Alimente bio,nu am de unde lua din sursa sigura(rude)iar in restul nu am incredere asa ca probabil v-a manca ceea ce gasim pe piata.

Ma duc sa-mi fac cafeaua..Zi frumoasa!






Mergi la inceput