Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!!!
SOMLEAC LA MULTI ANI!!!!
Sa ramai tanara si ''nelinistita''!!!!
mii de si....
jos palaria in fata ta....
citeam deunazi cand ati zis de cei care se mira cand aud ca o mamica are mai multi copii..recunosc ca si eu o fac ..insa pt cei care ii fac si le ofera o viata/copilarie frumoasa si un trai bun ma inclin in fata lor..dar pe cei pe care-i tot vad pe la tv sau pe la parintii mei [prin comuna ,care fac copii doar pe a lua alocatii de pe urma lor si traiesc in conditii groaznice..off doamne ..nu prea am ganduri bune asupra lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Mihaela(Somleac)!

Sa fii sanatoasa si fericita, sa-ti dea Dumnezeu numai bucurii alaturi de sotul si copilasii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA, LAAAA MULTI ANIIII

draga noastra Mihaela, iti doresc tot binele din lume, bucurii cel putin cate ai avut pana acum de la viata si multa multa sanatate pt toata familia
nici nu stii cat ma bucur ca am avut ocazia sa te cunosc, chiar si macar virtual momentan..

sa ai o zi superba, o petrecere de neuitat si cat mai repede, sa nu se mai lase asteptata si sa se faca bine ilincuta, sa poti sa te bucuri de party



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata mamici de pitici

bbyasmi, sa va fie de bine iesirea la munte..astept si eu macar una in iarna asta, asa scurta de un weekend
catank ma bucur ca ai continuat sa intri..si sunt sigura ca indiferent de cate multe sfaturi/pareri primesti si indiferent de cat de multe variante exista, tu o sa gasesti metoda cea mai potrivita pt tine si ioana..multe pupicuri pt ioana frumoasa si ma bucur ca sunteti iar fericite
felicitas, ma bucur ca esti distribuitor..eu chair am cautat intr-o perioada sa iau cate ceva pt copii de la ei si nu gaseam distribuitor..acum le-am luat de la secom, dar cu prima ocazie apelez si eu la tine daca se poate bineinteles ma tenta capsulele acelea de usturoi..

va pup si poate mai revin astazi, am mult de muca..urasc luna ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

la cat sunt de ametita am trimis mesajul
oof fetelor ma simt ca si cum as fi bagata intr-un shaker (cred ca am scris bine) toata ziua....
m-a depresurizat rau anna ....numai nazbatii face toata ziua...si daca-i zic sa nu mai faca..se oprestye putin se uita la mine si iar face zinacd si ''hai ceto ceato mami anna...apoi annaaaa annaaa...in traducere ....hai ceart-o ceart-o mami pe anna...sau ma intreaba cu o fata serioasa ''ce ai de tipi?'' uneori ma intorc cu spatele si ma pufneste rasul
nu mai zic de ultima saptama cand era si S in vacanta..doamne a fost cea mai grea....se certau din orice...ma certam groaznic cu S ,pt ca ma gandeam ca e fiind mai mare isi da si ea seama ca a nu prea contientizeaza ce face...dar de unde....sau poate ca am eu asteptari prea mari la S cvand o vad ca-i aproape cat mine..nu mai stiu cum sa o iau..dar incepeau niste caoieli prin casa si anna o si pleznea /tragea de par sau de haine ...si se parau ....nu mai zic ca punctul culminant era cand A ii zicea lui S '' marsh catzico'' (marsh catelule)oai asta nu o poate accepta sS...desi i-am tot repetat cand zice asa sa nu o bage-n seama ca se opreste....si mie imi zice ,dar nu o iau in seama sau uneori o mai intreb de ce zice asa sunt catei in casa si ea imi raspunde ca nu doar in parc ..apoi uita..dar daca sorasa tot ii repeta sau tipa sa nu-i mai spuna catel ..mama mai rau face A
o alta chestie car m-a depresurizat rau de tot e tot cand era S in vacanta..a invatat sa escaladeze scarile...urca 1-2 trepte tinandu se de balustrada pe exterior apoi se baga prin ea ,se tinea de buza scarii si se tara cat sa treaca printre barile alea apoi sus...asa ca baricadarea lor nu s-a mai avut rostul....mai greu a fost la coborare ca nu accepta nici sa o ajut/invat eu, nici nu prea se tinea...vai uneori cand o vedeam in capatul a celor 15 trepte si ziua mai si lucea piatra aia..inlemneam..uneori inchideam okii..imi ziceam barem sa nu o vad cand cade....vai niste senzatii de simtem in piept ,la inima ca para ma vidam....acum de bnine de rau se tine dar a inceput sa se joace cand coboara .adica sa topaie....off are asa o personalitate ,care degaja siste nervisori....sa faca ea totul singura...iar eu am unele momente cand imi vine sa o iau si sa o fac afis...poate pe o patre e bine sa fie asa independenta ,dar de cand tot zice'' face anna'' sau lasa anna'' nu mai manca bine. jumatate din mancare e pe jos prin par etc....e groaznic la swchimbat pampi...la imbracat...
stie sa se imbrace dezbrace singura..cel putin pantalonii si-ii pune fara probleme....chiar si dresul dar si-l pune rasucit sau cu fata-n spate..diminetile sunt groaznice pt mine pana o conving sa o imbrac eu
de dezbracat e as//daca pana-n 10.15-10.30 nu m-a strigat trebuie sa urc ca sigur s-a trezit si o gasesc dezbracata....si depinde de pijama sau de body ca uneori e dezbracata complet


vai de capul meu..a venit jos..clar a srait din patut...azi in premiera..gata s-a dus si sinurul gram de liniste
sper sa revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

La multi ani, Mihaela!
Te admir foarte mult.
Sa ai multi ani fericiti alaturi de familia ta minunata!

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am venit cu cafea, ceai, nescuick, nes pentru Cami , capucino.

Va mai ofer placinta intinsa cu varza, cu branza, bezele umplute cu suhaida, ecler si de baut sampanie, bere, vin si fara suc ca ingrasa.

Multumesc lui Dumnezeu pentru cei 40 de ani pe care mi i-a daruit, cu toate bunele si relele din care am tras invataminte si chiar simt ca m-am inteleptit. Multumesc pentru copilasii minunati si pentru multimea de bucurii pe care le incasez zilnic.

Simt acesti 40 de ani ca i-am dobandit cu greu, cu truda, asa cumva ca ii merit si nu i-as da pentru nimic in lume.

Deci sa inceapa petrecerea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Miki cu mare drag. Cel putin o data pe luna fac comanda si daca e ceva urgent imi cumpar in avans ce stiu ca eu sau cei din familia noastra folosim, pentru ca trebuie sa ai o comanda minima.
Somleac LA MULTI ANI !!! Multa sanatate si fericire pentru familia ta. Si sa ajungi o stabunica cu multi, multi nepoti!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Miha la multi ani cu sanatate, bucurii si impliniri !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

somleac, La multi ani !!! Asa frumos suna ca meriti cei 40 ani , imi doresc sa ajung si eu acolo la fel de fericita si senina ca tine Multumim de tratatie si distractie placuta!!!!

catank,

roxy, ma bucur ca anastasia e mai bine. Si noi tot Napolact 3.5% folosim. Chiar mi se pare gustos.

cami, tu ce vei face cu fetele dupa ce incepi munca?

deea, eu cred ca Stefy ii face f bine Annei . Tb sa le lasi sa-si formeze o relatie, sigur se vor certa si se vor impaca mai apoi. poate chiar Anna, care e cu gura mai mare va face pasul spre impacare. Sa nu te superi pe mine, dar daca pt tina ca mama e ok sa accepti cuvintele Annei, Stefy nu e are de ce sa le "suporte" . Cine stie, poate pana la urma chiar o face s anu mai vorbeasca asa.... Felicitari Annei pentru imbracat, la noi merge doar dezbracatul..deh mai greu cu burta mare . Cu scara..hmmm...la noi este din lemn, si parca nu pare asa periculoasa. Am scos de mult protectiile, dupa ce o buuna perioada nu le-am mai folosit deloc. Cata stie sa coboare frumos, si am invatat-o de la inceput sa urce si sa coboare numai pe la perete...nu-ti zic ce dare am pe pereti de la manutele lor... cateodata se prosteste si coboara pe fund, adica isi lasa funduletul sa cada de pe fiecare treapta in parte...inca nu a experimentata treaba asta fara pampers. cand va face asta sigur va renunta modul asta de coborare

miki, spor la treaba. Cum mai e Vlad? Eu inca n-am ajuns la oRl

delia, ce faci? cum te simti?



Mergi la inceput