Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf miha, multa sanatate ilincutei!!
la munte a fost superrbbbbb!!! Iasmi a invatat sa schieze foarte repede. dupa 3 sedibte cu monitorul cobora partia singurica cu schiurile. conditii....ciuciu sauna, jacuzzi, piscina...nici gand de asa ceva la straja....la arieseni gasisem dar am renuntat pt straja.

Lucas este la grupa mica la gradi, dar el este cel mai micut urmatorul copilasi implineste 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

somelac multa sanatate Ilincai, draguta cum o tratezi? ai fost si cu ea la dr sau o tratezi tu? stii sigur ca este o enteroviroza?

bb_yasmi stai sa vezi ce fain imi statea azi dupa ce l-am spalat si a fost si impletit. statea super am facut si poza dar sa vad cand o pun
bravo, Lucas1 baiat mare are mami!

madutza hai ca 2 kg nici nu se vad. dar stiu ca-ti stau pe creier asa ca iti urez bafta sa le dai jos repede. o sa le dai sigur ca ai ambitie

am fost si noi azi la pediatra, a consultat-o, a ascultat-o...totul este bine. cica a avut o enteroviroza...
oricum, este bine, si-a mai revenit, nu a mai facut caca azi decat o data dimineata, a inceput sa pape. n-o fortez insa, cat vrea ea atata ii dau.
a zis si pediatra ca o sa isi revina ea in cateva zile.
mi-a dat si ceva sa-i dau in caz ca mai face moale si des. niste saruri de rehidratare parca si debridat. asta ce este?
si bineinteles regim...banana, supici cu morvov, orez...azi a papat toata supita de legume si carnita si galusti
i-am facut acum seara orez cu mar copt pe care l-a mancat, stikuri si biscuiti cu cereale.

a zis sa nu-i dau lapte inca. a zis sa nu-i mai dau lape de vaca, ca nu stiu sigur cum este vaca, cum este colectat poate are dreptate si ea cu laptele.
i-am luat azi lapte Napolact 3,5 %. imi pare rau ca nu-i mai dau din ala, era asa gustos...dar o sa luam sa bem noi macar

merg sa spal buburuza si s-o bag in pijamale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lavi ce baiat mare ai
felicitari pt lucas
si pt curajul tau de a-l da de dimineata pana dupa-masa
eu inca nu ma pot desprinde de ele
cum mi-a fost greu si cu intarcatul
asa mi-e greu si cu gradi
sper pana incep scoala sa ma obisnuiesc
mai cat despre sttraja scuze ca nu am apucat sa iti dau detalii
mi-au zis nasii ca au stat dooar la vila din baza partiei de la platoul soarelui care figura cu 4 stele da nu este cica de atatea
langa ne-am cazat si noi 3 ani la rand de craciun
da cica s-a daramat vila aia ca era veche
da conditii de belfereala zero la straja
da se compenseaza
cu efectual schiatului
felicitari si yasminei pt schiat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miha sanatate ilincai

fug si eu la nani
vad ca nu mai e nimeni in zona

aaaaaaaaaaa
strumphhhhhhh vreau reteta pe pm
plssssssss
nu am apucat sa ma mai uit pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bun gasit!

Dragi mamici, incep acest mesaj, prin a va multumi si a va marturisi, ca m-ati coplesit cu gindurile, ... randurile catre mine. Mi-au picat ca un pansament la suflet,...mare nevoie aveam de ele.... Multumiri mii pentru voi!

Cami-nu am reusit sa te sun...dar te voi deranja negresit...
somleac- regret sa aud ca micuta ca nu e tocmai ok, ...sanatate grabnica ii urez!

Apoi, am citit numai vesti bune, ...mada plus 2 kg, las ca le dai rapid jos, bb_yasmi ar vrea si ea dar nu vrea, roxy tunsulici...si Anastasia mai binisor, ..., iasmi schiaza..., cel mic e grozav la gradi...strumphy ocupata cu sesiunea foto ptr piscoata, ...am vazut pose de pose, vb I (adica poze) trai pe vatrai.
ailed- multam mamite-am lasat ''in ceata'' ieri...nu am pucat sa-ti mai las 2-3 randuri, ...Tu cum mai esti?cu sinuzita ce-ai facut?
yvyana-

Mi-a sosit soata de la munci...

Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Eu sunt pe aici. Mi-am adus de lucru acasa, ce sa fac daca nu-s capabila sa termin in timpul programului

Ilinca doarme, a maai vomitat o data in somn. Sper sa nu-mi faca febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Somleac multa sanatate Ilincutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

eu pe baricade..pregatesc copilasii de gradi!

cami, da si noi am vrut la vila platoul soarelui dar nu mai erau locuri. de acolo ne inchiriam schiurile. ultima oara cand am fost am stat la pensiunea platoul soarelui dar atunci eram mai pustani si in grup mare.

catank...ce figura ai fost cand ai scris despre mine..."... ar vrea si ea dar nu vrea...." :)))))))))))

azi sunt pe acasa,.....curatenie, spalat si DC deci ne auzim!

merg sa imbrac copilasi si ne auzim mai apoi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza, dau cafeaua!

Mergi la inceput