Fluturasi minunati 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, mai bine, multumesc frumos! mai rau ca a venit prietena candy iar in vizita... deh am fost mai bolnavioara, am mancat prostii, eu am o predispozitie ..Deci tratament local si sunt si eu la "dieta", cica ajuta... adica fara zahar, excitanti, fructe, carbohidrati... cum ar spune laslau "curat ketogenic"
Somleac sper azi sa ai petrecerea surpriza si Ilincuta sa fie bine la burtica
catank
cami, ce misto sunt pozele de pe fb.
roxy azi dimi am mancat slaninuta de casa si m-am gandit la tine
yasmy, ai baiat mare
deea si ale mele se incaiera, dra barbata-miu a zis sa le lasam ca ele se cearta , ele se impaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!!!

La multi ani fericiti Mihaela!!!

Iti dorim sa ai parte de multa fericire,sanatate si iubire toata viata! Cu scaunele sunt inca in cautari. Am fost la 2 gradinite sa intreb de unde achizitioneaza ei mobilierul si restul si la una dintre ele mi-au sp ca absolut totul este de la Chicco iar la cealalata scaunelele sunt de la Ikea ,unele dintr-un plastic dur . Prin magazine nu am gasit nimic asemanator iar depozitele astea nu prea stiu de unde sa le iau. Oricum, mai caut!

Lavinia, cand ai povestit ieri de L mi-am amintit de Edu in perioada cand a mers si el la gradi. Primele zile a fost mega incantat si dupa vre-o 2 saptamani cand a inceput sa constientizeze ca il las acolo de la 8 la 16.30 facea nazuri. Bravo Yasmi pt dexteritatea pe skiuri!

Roxy, iti sta foarte bine tunsa asa! Intotdeauna este bine venit o schimbare de look. Ma bucur ca Anastasia este mai bine...Dar, cum rezista fara laptic? Edu rade cate 1L de lapte pe zi + 3 mese foarte copioase. Laptele este un deliciu pt el...vorba lui: ”apte mami „ . Pupici!

Catank, nu te mai necajii draga mea ca aici nu este nimeni sa te judece sau sa te traga la raspundere. Tu stii cel mai bine ce ai de facut cu Ioana...si stii cum se spune, toate la timpul lor. Usor, usor scapa ea si de titi dar, nu asa brusc ca acum este destul de mare si nu intelege ce se intampla.

Madutza, ce super ca ai partener de nadejde la regim. 2 kg se topesc foarte repede si cand stiu ca este vorba te tine sunt foarte sigura cand spun asta. Si eu am burta si atat. Mi-am luat rochita pt nunta surorii mele si nu prea imi place ca se cam observa balonasul...drept urmare,inainte de nunta bag abdomene la maxim.

Strumpitz, facu-i checul! Succes total...am inlocuit siropul cu miere usor incalzita si a fost fff ok. Gata cu hainele din pod? Felicitari pt gestul umanitar! Sophia ce mai face? Ti-a mai carliontat parul?

Delia, tu ce mai faci mami? Ce dulciuri ai mai facut? Mai, eu am o mare pofta de baclavale...offf si aici nu s egasesc. Dar, imi fac timp intr-o zi si o execut.

Cami, te super inteleg cand spui ca nu te poti desprinde de fete momentan. Eu trebuie sa ma apuc sa fac un curs pt a reancepe munca la farmacie si nu stiu nici cum sa fac cu Edu. Mama zice sa-l trimitem in tara macar pt 1 luna dar ma doare sufletul numai cand ma gandesc . Nu stiu cum v.om face dar trebuie sa gasim o solutie.

Deea, este mortala Anna nazdravana cu peruca . Nici mie nu imi este prea bine acasa...deja ma lasa nervii si am mare nevoie sa ma angajez sa mai uit de ”treburile casnice„. Ai doua fete mari si foarte frumoaseeee! Anna, seamana tot si tot mai mult cu tine.

Miky, tot cu nasul printre teancuri de foi esti? Mai ai examene? Iarta-ma dar,nu am reusit sa citesc tot din urma. Vlad tot nazdravanel este? Dar Andra ce mai face?

Gata, trebuie sa ma retrag in poarta ...offf sunt terminata cu fotbalul asta .

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a plecat si buni astazi....
maine tre sa merg sa vb cu directorul scolii.....doamne ce trece timpul!!! cred ca astazi sunt "supusa" "melodramei- melancoliei" ...asa ca imi voi comanda o pizza , imi voi pune inainte un pahar de vin..apoi dupa un Cola rece cu lamaie ( sa fie light ) si desert niste clatite cu sos de ciocolata...asa sa imi mai ridic moralul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ally, da eu tot printre hartii, cred ca mi-am ales cea mai urata meserie examene o sa tot dau cred pana la pensie zici ca ti-a iesit babana bread cu miere ? eu o tot aman ca ma chinui sa fac siropul ala .. cred ca apelez si eu la miere
copii, nazdravani, ba acum andra e la apogeu..cum intorc capul e cocotata pe cate ceva..m-a zapacit cu cate prostii ii trec prin cap, chestii care nu le facea pana acum in weekend a escaladat to ce a prins, a culminat cu o cazatura pe scari la maica-mea, are nasul si fruntea si barbia julita noroc ca a venit pe burta mai mult si ca a tinut capul cat de cat sus ca altfel nu mai avea dinti in gura acum il calareste pe vlad non stop si el o alinta cu "puiutul meu "..asta in momentele, mai bine zis secundele de intelegere reciproca

madutza, vlad e la fel, merge zilnic la salina cu mama mea..acum tuseste, rupe..si se scarpina in ureche ceva de groaza, mai mult in dreapta, cea cu probleme, aseara ii daduse sangele de atata scarpinat..sper sa fie semn bun si nu rau..saptamana viitoare mai incerc un control sa vedem ce-i acolo..





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Somleac, la multi ani cu sanatate si fericire

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

O reteta super usoara si rapida de banana bread. Am facut-o de o mie de ori http://www.teoskitchen.ro/2007/09/banana-bread-chec-cu-banane.html. Am facut-o si de post . E super delicioasa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Me again

M-au tampit doctorii astia.Una zicea ca Alex are scarlatina joia trecuta, 2 ziceau ca nici vorba. Asa ca vineri dimineata l-am dus la analize la Synevo ca oricum nu i-am facut nici o analiza de la nastere.
I-am facut hemoleucograma, Crp, exudat nazo-faringian.
Hemoleucograma a iesit ok, doar monocitele usor marite dar am inteles ca e normal daca are viroza(ca are muci de o luna), exudat faringian ok, mai astept rezultat pt cel nazal. Deci n-are copilul nimic asa ca l-am dus la dermatolog sa-mi zica care-i treaba cu bubitele de pe fata lui si a zis ca e alergie dar la ce nu-mi poate spune.Asa ca dam cu Fucidin pana trec, Aerius si un pic de regim iar vineri vizitam din nou dermatologul.
In rest, copilul e ok, fff energic, papa de rupe, nu prea mai vrea sa doarma la pranz.


fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, iubita te invit aici ca se gasesc baclvale peste tot, deh din cauza ca mai sunt bosniaci si au ramas de la ei lucruri delicioase precum baclavaua, burek-ul, etc...
dulciuri.... mmm am facut placinta cu iaurt care se face ff repede, branzoaicele alea trandafir de circulau pe fb, cornurile moi, reteta de la lavinia.. deocamdata n-am voie zahar... macar 2-3 zile.. poate-mi fac niste clatite..
yasmy, ce meniu antidepresiv ai..
miki, hai ca intr-un fel e frumos sa inveti mereu si sa dai examene..undeva acolo iti ramane senzatia aia de student fericit ca a luat si examenul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

anda, deci copilul e sanatos... ca mucii si alergia usoara nu se pun :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI MIHA
SA RAMAI NESCHIMBATA SI SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII
SANATATE MAXIMA
TE ADMIR NESPUS SI SPER SA NE CUNOASTEM

Mergi la inceput