Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Merci mianna, asa ma gindeam si eu ca nu-i pentru mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu astazi fac ciorba de cartofi si alte legume cu smintina si ou (adica alba, nu rosie) si paté chinois. Un fel de musaca (straturile fiind piuré de cartofi, carne tocata in care eu pun si legume rase si boabe de porumb), meniul preferat al copiilor mei si mai avem o don'soara de-a celei mari in vizita. Si ma gindesc sa le fac si ceva dulce, insa nu stiu daca reusesc pina plecam la dans, caci dupa aceea eu plec la munca. Poate doar niste gogosi... vedem. Deocamdata nu fac nimic, imi beau cafeaua de dimineata si astept sa se termine ce am inceput.

I-am promis sotului si niste saratele, insa nu cred ca e timp nici astazi pentru ele.

speed, si eu fac majoritatea dulciurilor in casa, nu cumpar sucuri din comert, care sint si mai periculoase decit dulciurile, le fac proaspete in casa. Cele mai multe sint prajituri cu fructe, rapide si usoare, insa mai scap si cite una cu crema sau mai pretentioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Mianna, ma bucur ca te duci! Am vazut promo, pare superb. Asta a vrut Agata sa aleaga pentru patinaj, dar i-a spus antrenoarea ca e cam greu pentru virsta ei, mai incolo. E su-perb! Si pe gheata trebuie sa fie fantastic! Ne gindim noi la tine, ca tu probabil vei uita de noi cit timp dureaza.

Sper sa faca bine patinoarul, sa nu se intimple vreun accident. Au oare si masina sa-l refaca in pauza?

Va pun ce am vazut, muzica, ah, muzica e superba. Dinamica, energica, mesterioasa, profunda... super!



intr-adevar a fost superb! mi-a placut mult si muzica, iar balatul a fost extraordinar. Mercutio a prins mai mult la public decat Romeo si Julieta

cat despre masina de refacut gheata, cred ca ne-am obisnuit noi cu prea multe masinarii. se poate si fara - gheata a fost curatata in pauza de doi oameni cu T-uri cu o lama care parea ascutita si care-a nivelat-o perfect.

tot nu m-am prins cum au reusit sa faca si sa mentina patinoarul acolo, nici cum il vor scoate, da-i problema lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

pruncu are 17 ani (stiu, is baba)
azi a facut cartofi prajiti si salata, eu am pus puiul la facut si am plecat sa rescue o prietena
acu am pus dolce de leche la facut, si nu stiam ce sfarie, fasaie, vorbeste in bucatarie...

speed, io am asa o mare admiratie pentru irlandezi, ma rog, astia pe care i-am cunoscut io. Is tare mandra ca una din dr din fostul meu program ma considera prietena ei, is topita.

eu am fost in mood de cumparaturi azi, mi-am luat o poseta noua, o candela de aia parfumata, is tare incantata, ma duc sa imi fac o baie si o aprind acolo... Am fost la St Jacobs si am luat carnita, portbagajul la masina plin, ca noi suntem carnivori rau de tot, apoi la un magazin unde s-a nimerit sa imi gasesc o bluzita cu maneca lunga, si manusi imblanite...
Ah, si Beethoven ma asteapta diseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Am fost la bazine, ne-am aruncat in valuri(pe bune, e un bazin unde fac valuri), am stat la bulbuceala in jacuzzi(parca stateam la fiert :)). Apoi am vrut sa mergem la film dar dupa ora 20 sunt numai filme pt. copii peste 15 ani. Povestea lui Pi incepuse cu o jumate de ora inainte). Ne-am dus la magazin si am cumparat un film pe care l-am vizionat cu un bol de floricele(popcorn) si un Guiness (speed m-am gandit la tine).

Vizionare placuta maru!

Nelia noi bem sucuri din comert, dar naturale. Stiu ca nu-s 100% dar de ce le consideri asa periculoase?

Speed de cand vreau eu sa fac salam de biscuiti! Si uite ce-mi faci! Trebuie sa astept pana sambata viitoare sa pot face...

Azi noapte mi-am dat seama ca unul din motivele insomniilor ar putea fi temperatura din camera. Aici unde suntem acum e mai rece. Am dormit tare bine azi noapte. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

mianna, da' aeroccino ai ? Cica e tare de tot pentru capucino, machiato, latte etc
Sa-ti fie de bine spectacolul :)

Maru, si noua ne plac irlandezii , altfel n-am fi stat atit de mult pe aici :)
Puiul a supravietuit pina la urma? :)

Mihaela, tu pui stafide in salamul de biscuiti ? Daca da, iti recomand sa pui si cranberries uscate ( chiar nu stiu cum se numesc in romaneste, merisoare??) , aduc o surpriza acrisoara printre atitea ingrediente dulci :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui speed

mianna, da' aeroccino ai ? Cica e tare de tot pentru capucino, machiato, latte etc
Sa-ti fie de bine spectacolul :)



mersi

eu beau cafeaua simpla, neagra, ca sa zic asa, adica fara lapte si fara zahar, asa ca nici nu stiu exact care-i diferenta intre chestiile alea pe care le-ai enumerat tu acolo - stiu doar ca nu-s pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

in jumate de ora plec la concert, inca am o dilema cu ce ma imbrac...

puiul a supravietuit, cam bronzat, ca Andrei l-a intors cand a mirosit a ars :) si cand a mirosit din nou ars, a oprit focul...

mihaela, sa iti fie de bine balaceala...

prinsa cu toate azi, am pierdut o zi buna de alergat, am realizat pe la 12 si ceva ca sunt 5 grade afara si ca puteam iesi la alergat...oh well, maine nici vorba, or sa fie cu minus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


voi dormiti, io ma vait aici:), ma dor toate dupa o zi pe ski, sunt ruginita toata, se vede ca nu fac sport regulat. mi-am platit o ora cu antrenor privat, sa ma invete sa ma tin pe picioare, si sa nu-mi rup gitul. apoi am mers si singura pe pirtia incepatorilor, intre pitici, care trebuiau sa ma mai si fereasca, eu tzipam cind ma apropiam . imi place tare mult, eu sunt couch potato de felul meu, nu m-a tinut nimeni in plina iarna o zi intreaga pina acum.
de plozi nu mai zic, ca pe al meu il stie tot forumul :) cit am tot scris, doar incerc sa pun o fotografie
dau drumul la mesaj sa vad daca gasesc butoanele de poze.



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

nu dormim eu mai am un episod jumate si termin Homelandu'.

Mergi la inceput