Homeland (1)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


si la noi e suparare, am vizionat ultimele doua episoade din Fringe. toti trei am fost addicted la serialul asta.
da' tu faci nopti albe de obicei, mianna?

speed, trebuie sa ma duc in urma sa caut caramelul, daca e asa bestial cum arata fotografia aia cu friptura pe varza...n-am nici o sansa sa-l evit:)

Nelia, ce mult imi place ciorba aia de cartofi, cu legume, ou batut, dafin...am si uitat de ea.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariavi67 spune:

Si copiii mei se uita acum la Fringe. Inca nu se adude jelind Eu m-am uitat pe la inceputuri dar am lasat-o balta.
Ana, pai tu zisesi ca ai de lucru la proiect

Eu sunt moarta dupa salam de biscuiti. Am facut cam mult de sarbatori si au zis copiii sa iau o pauza

Pruncii mei au 10 ani,cel cu soseta semn de carte si 19 ani fiica-mea. E studenta in anul intai, sta in campus si vine la sfarsit de saptamana sa manance clatite si papanasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am ajuns... frinta. Si nu, n-am server inca la servici. Am intrat doar sa vad ce mai faceti, daca sinteti cuminti si ma duc la nani... ca miine lucrez de dimineata pina spre seara si apoi vin si stau un pic acasa... si apoi ma duc sa stau o noapte la usa scolii fetelor, sa-l inscriu pe baiat. Si luni voi fi zombi la servici dupa o noapte nedormita. Stiu, pare complicat...

Adela, 22??? Ce copii mari aveti unele! Raportez si eu: o don'soara de 11 ani si jumate, dar care face cit doua de 19! O printesa de 7 ani si jumatate, care face bine tot ce face! Si un fecior gimnast de 5 ani! Si mai am si o coana mitza, Ritza o cheama, de aproape trei ani, care ne-a incintat cu puii ei pina acum, a fost nebunie totala la noi pina de Craciun (cind i-am facut pe toti cadouri), mai rau ca in amintirile lui Creanga, pui din care am pastrat doi motani, unul are 1 ani si altul are 6 luni. Si daca ar mai fi, in ordine: un cal, un ciine, doua broaste testoase si citeva pasarele si un acvariu cu pesti... am fi familia perfecta. Dar alea nu vor fi, caci spun io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu stiu nici un serial, dar nici unul din cele insirate de voi! Incep sa ma simt complexata de cunostintele voastre.

Mianna, dar ai muncit nu gluma. Dar eu sper ca ai si fost platita pentru orele respective, nu ai muncit 16-17 si ti-au dat bani pentru 8, nu? Oricum, ti-ai meritat dreptul de a te uita la Homeland.

Ana, eu pun leustean si patrunjel verde, dar nu foi de dafin... ia sa incerc si asa. Imi imaginez scena in care coboara Ana si striga pazeeeaaa!

Speed, mie mi-ar placea sa vad Irlanda. Am vazut niste poze la cineva de mi-a ramas inima si gindul la acele locuri.

Mihaela, ce distractie pe voi... sa va fie de bine!

Adela, papricasul vostru e ostropelul nostru? Daca nu-i si cred ca nu-i, eu nu cred ca am mincat vreodata papricas, ma voi uita si eu dupa reteta, poate le fac alor mei intr-o zi... din aia cu doua dimineti.

mariavi67, la 10 stiu cum e... dar ce frumos o fi la 19, cind fata e studenta si vine sa manince mincare ca la mama acasa! Ce studiaza?

Gata, scrie pe mine. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Mornin' :)

Nelia, e foarte frumoasa Irlanda, da de stire daca ajungeti pe aici.

Ana, caramelul a iesit foarte bun la gust dar la cantitatile ce le-am scris trebuie tava mica, mie mi-a iesit foarte subtire baza de shortbread.

Mianna, daca nu intelegi cuvintele alea :)) atunci nici n-ai nevoie de aeroccino decit poate sa-ti impresionezi musafirii

Cred ca azi tot pe linga casa, copila nu se simte mult mai bine.
Eu s-ar putea sa ies la o plimbare dar de alergat eu nu-s in stare, ma apuca toate durerile, de cap, de burta, de genunchi, toate odata :) cu alte exercitii fizice n-am probleme doar cu alergatul nu ma impac.
La moment dat m-am gindit sa ma apuc de C25 ( sau macar C5:))) dar mi- a trecut repede

Duminica frumoasa :)
Va pupiiic duuulce ( vedeti poza de mai jos :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Hop si eu la cafea abia acum! Ne-au venit musafiri, am dezbatut cu doua sticle de vin rosu si am ajuns in paturi dupa unu noaptea. Sunt cheauna ca pe la trei am coborat sa deschid usa sa iasa motanu', sotul sforaia de-i acoperea mieunatul, noroc ca Griu e perseverent
Dimineata m-am trezit in rontaitul catelusei, asta mica cand se plictiseste incepe sa-si cresteze ladita in care sta, e de plastic.
Acu sa iau la verificat teme la cea mica (10ani) ca dupa masa mergem la lectia de engleza ea si la desen io. Sotu' are de lucru ca musafirii vin si cu jobulete si cat suntem noi la lectii face cumparaturi.
Nu mi-e clar inca ce vom manca azi, mai avem ciorba pentru pranz, mai departe nu stiu. Cand s-au anuntat musafirii aseara am crosetat rapid niste pateuri cu ciuperci si cascaval in foetaj cumparat. Ziceau ca mai vor si azi asa ca vedem...
Ana, mai bine la schi afara decat cu dosarele-n casa
Nelia, tinem pumnii pentru inscriere, da de ce asa cu noaptea-n cap, e batalie mare pe scoala?
Speed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Olympia, uite, m-am gândit la tine când am vazut asta:

http://artainnori.ro/

Eu azi am zi de tradus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

speed, ne-ai dat un pupic tzuguiat? :)
nelia, papricasu' ii un fel de ostropel, da' cu ceapa si ardei (ca de-aia-i zice papricas - adica cu ardei) si cu smantana; si io pun dafin la supa de cartofi alba (cum ii zici tu)
caramelu' trebe incercat :) io n-am facut niciodata cu lapte condensat, tot incercam reteta soacra-mi - fara succes - a lu' speed ii simpla da' buunaaa! fimiu a zis sa n-o mai fac ca-i prea buna :))
daaa, am baiat mare, da' io nu zic ca-s baba, ca tine maru :)
mihaela, cel mai bun suc natural in magazin ii Brämhults Juice, unde lucrez io :); ala de morcovi ii cu morcovi de la voi, de pe Gotland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Hmm, oare io-s singura ce pune tarhon la ciorba de cartofi ?

Chuny, spor la tradus ! Tot am vrut sa-ti zic zilele astea si m-am luat cu vorba, cred ca multora ni se pare ca am ratat niste ocazii pe parcurs, io implinesc 40 anul asta si cred ca ma paleste midlife crisis :) In zilele bune imi zic ca oricum nu mai pot schimba nimic din trecut si sa- mi vad de viitor da' e mai usor de zis decit de facut :)

Adela, da, ala e pupiiiiic de pitzi :) , m-am imprastiat de ris la poza aia :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io tarhon pun la ciorba de miel si la ciorba de fasole cu ciolan ... iacata, mai ca am meniu pe toata saptamana!
ecsz: am sa zvarlu cateva fire de tarhon si in aia de cartofi :) ... da' atunci nu pun dafin
mai edit o data :) io ezit intotdeauna cand sa zic ciorba si cand supa cred ca pe ungureste este doar leves

Mergi la inceput